Dizi Özet

Masum 481. Bölüm Özeti 16 Temmuz Defol Ricky!

Masum 481. bölüm özeti 16 Temmuz Cuma. Ricky tüm aileye yalan söyler. Kokla bunu fark edince Ricky’e evden kovar! Detaylar Masum 481. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Masum 481. Bölüm Özeti)

  • Ricky oruç tutmayınca evde dışlanır
  • Ricky açlıktan dolayı hırsızlık yapmak ister
  • Ricky hırsızlık yapamadan esnaflar tarafında kovalanır
  • Gopi’nin istediği adam olacağına dair söz verir
  • Navrati şenliklerinin zamanını Ricky din görevlisine bilerek yalan söyletir
  • Kokila Ricky’nin yaptıklarını öğrenince onu evden kovar. 

Detaylar Masum 481. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

Masum 481 Bölüm Özeti; Gopi ile Ricky’in konuşması ile başlar. Ricky’in yaptıklarının cezasının çekmek için Modi konağındaki mutfağa girmesine engel olur.

Sadece yaptıklarında dolayı değil, aynı zamanda Ahem’in ölümü ve bir çok dini ritüellerde Ricky buna inanmadığı için oruç tutanları da dalga konusu yaptığı için akıllanıp oruç tutana kadar bir şey yiyemeyeceğini söyler. Seeta Ricky’nin düştüğü hale acıyıp meyve suyu vermek ister. Lakin Jaggi buna engel olur.

Masum 481 bölüm özeti Başlıyor!

Ricky sinirle yakınlarda ki seyyar satıcıların olduğu bölgeye gider. Girişte muz satan satıcıdan muz almaya çalışır. Lakin cebinden parasının olmadığını fark eder. Kendisini Modi konağının varislerden olduğunu, parasını Modi konağında almasını ister. Satıcı adam sinirle Ricky’i kovar.

Ricky açlığını bir şekilde gidermek için neler yapacağını düşünür. Aklına iş yapıp para kazanmak gelir. Seyyar satıcıların tabaklarını yıkayıp, para kazanmak aklına gelir. Lakin pislik içinde iş yapamayacağını, kendisini asla öyle bir konumda düşünemediğini dile getirir.

Masum 481. Bölüm Özeti 16 Temmuz Defol Ricky

Kokila arabası ile tapınağa giderken Ricky’nin yanında geçer. Herkes sinirli şekilde Ricky’e bakar. Jaggi onunla dalga geçer. Ricky yine havalı bir şekilde onlara selam dahi vermez. Bir kaç metre ileride çocuk sandviçini masaya koyduğunu fark eder. Gidip onu almak ister. Lakin çocuğu annesi hırsız var diye bağırınca seyyar satıcılar Ricky’i kovalar.

Bhavani’nın aklı fikri Dharam ile evlenmek var. Hatta hayal bir kurmaya başlar. Tam da bu sırada Seeta’nın babası, Bahvani’nin eşi yanına gelince hayal dünyasından çıkar.

Tapınağa gitmek istemeyen, oruç tutmak istemeyen Ricky, seyyar satıcılardan kaçmak için yakında ki tapınağa sığınır. Modi ailesi de Ricky’nin pişman olup geldiğini düşünürler. Gopi günahları için tövbe etmesini ister. Ricky hem aç hem de peşinde seyyar satıcıların olmasından dolayı Gopi’nin istediğini kabul eder.

Gaura, (Divya/Imli) için altın satın alır. Vidya ile Divya tanışır. Aslında Divya diye tanıttıkları kişi hırsız Imli’dir. Vidya neden geldiğini sorar. Vidya, Imli ile arkadaş olup Gaura ve Bhavani ile mücadele ederken yanına arkadaş aramaya çalışır.

Ricky gerek açlıktan gerekse yorgunluktan dolayı bitkin düşer. Hemen tapınaktan onu eve götürürler. Eve gelir gelmez onu odasına götürürler.

Masum 481. Bölüm Özeti

Gopi, Ricky’nin yaralanmış dizlerine krem sürer. Bu sırada Ricky ise yarı baygın bir halde olduğu için kendisine krem süren Gopi’den haberi yoktur. Gopi oğluna krem sürdükten sonra tapınağa gelip dua eder. Oğlunun bacaklarında ki yaranın sorumlusu olduğu için ağlar. Jaggi ise değişimin kolay olmadığını, özellikle Ramakanth’ı değiştirmek hem zahmetli, hem de acılı geçmesi onun günahı olmadığını söyler.

Ertesi gün Modi ailesi kahvaltıda bir araya gelir. Ricky de topallayarak gelir. Kokila erkek torunu Ricky ile ilk navrati töreni yapacaklarını, her zamankinden daha farklı bir tören yapmaları gerektiğini söyler. Jaggi de Ricky’e navrtati şenlikleri sırasında 9 gün boyunca oruç tutmaları gerektiğini anlatır.

Guara yeni gelini Divya’yı Vidya’ya karşı över. Dharam’a çay getirmesini ister. Bhavani Divya’nın Dharam’a çay vermesini kıskanır. Modi konağına din görevlisi gelir. Ricky habersizce eve gelen din görevlisine kızar. Gopi hemen yetişip Ricky’e ve din görevlisine gerekli bilgileri verir.

Masum 481. Bölüm Özeti - Ricky Tapınağa Gelir

Jaggi Ricky’nin bir anda Navrati töreni için malzeme alıp geldiğini görünce Urmila’ya Ricky kesin bir işler çeviriyor der. Dharam’ın evinden Vidya Bhavani’nin Dharam’a aşık olduğunu fark eder. Vidya gidip bunu Bhavani’ye söyler. Bhavani fark etmeden platonik aşık olduğunu düşünürken, bir anda Vidya’nın bunun yüzüne söylemesi karşısında “peki ne yapacaksın” der.

Navrati şenliklerinden Seeta’nın her gece evin içindeki tapınak da dini ritüel yaptığını gören Gopi ne yaptığını sorar. Seeta da 9 gün boyunca yapması gereken bazı dini ritüelleri söyler. Gopi de 2 günü kaldığını söylediği sırada yanına Ricky gelir. Gopi’ye yeni aldığı kırmızı gömleği gösterir.

Ertesi ünü Gopi pazara gidip alış veriş yapacağını söyler. Ricky de kendisi ile beraber geleceğini ve yardım etmek istediğini söyler. Jaggi bu durumu uzaktan izledikten sonra Ramakant (Ricky) nasıl bu kadar çabuk değiştiğini anlayamaz. Kesinlikle arka planda bir iş çevirdiğini düşünür.

Ricky araba ile pazarın arkada tarafına, tenha bir yere arabayı çekip hiç değişmediğini ve hiç bir zaman değişmeyeceğini söyler. Navrati şenliklerinin zamanını anlaştığı din görevlisine yanlış söylettirdiğini haber veririr. Gopi evdekilere haber vermemek için telefonunu kırar. Gopi felaket olmadan Modi konağına yürüyerek yola çıkar.

Gopi yolda yürürken kayıp düşer. Ricky ona kıyamaz ve Modi konağına götürmeye karar verir. Gopi Modi konağına geldiğinde uğurlu zamanın bugün olduğunu, Ricky’nin bilerek din görevlisine yalan söylettirdiğini haber verir.

Masum 481. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Masum 16 Temmuz Cuma Özeti

16 Temmuz Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 16 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Gopi Modi ailesine Ricky’nin din görevlisini korkuttuğunu ve onu navratri şenliklerinin  saatini gününü değiştirdiğini konusunda din görevlisini yalan söylemeye zorladığını tek tek anlatır.

Kokila dini konulara karşı çok hassas olduğu için Ricky’nin yaptıklarına karşı sinir olur. Kolundan tutup Ahem’in resminin olduğu yere götürüp şöyle der.

“Ben seni torumun olduğu için seni gönülden sevdim. Lakin sen hala bize hainlik etmeye çalıştın. Bu evde ve yanımızda yerin yok. Defol Ricky!” (Masum 481. Bölüm Özeti) Kokila Modi

Diyerek kovar. Gopi ise oğlundan ayrılmak istemez. Kolunda tutup gitmesini istemez. Ricky ise Modi konağında zorla kaldığını, kendisini bırakmaları halinde bir dakika bile durmayacağını söyleyince, Kokila Gopi’den Ricky’nin kolunu bırakmasını ve evden ayrılmasına müsade etmesini ister. Ricky evden çıkkar. Modi ailesi de son 15 dakika kaldığını, dini töreni yapmak için hemen tapınağın önüne giderler.

Masum 16 Temmuz Cuma Özeti - Kokila Gerçekleri Öğrenir

Vidya, Gaura’ya Bhava’nin Dharam’a aşık olduğunu anlatır. Lakin Guara bunan inanmaz. Bhavani de gelip Gaura ile arkadaşlığını bozmaya çalıştığını söyleyip Vidya’yı yalancı çıkarmaya çalışır.

Rick Modi konağından çıkar çıkmaz bara gidip içki içmeye başlar. Gopi de annelik görevini yapamadığı için odasına ağlar. Seeta evden ayrılan ve hala gelmeyen Ricky’i merak eder. Kaynak: dizicenter.net

Bar müdürü geç saatlere kadar içki içip eğlenen Ramakant’a hesabı getirir. Ramakant ise Modi ailesi hesabı ödeyeceğini söyler. Modi ailesi de evde Ramakant’ın hala gelmemesi konusunda endişe duyarlar. Seeta Ramakan’ı arar. Bu sırada bar müdürü Ricky’nin elinden ki telefonu alıp konuşur. Gopi ve Ricky bar müdüründen aldığı adrese gider.

Gopi ve Jaggi bara ulaşır. Lakin Ramakant bardaki tanıştığı Neha’yı da alıp dışarı çıkmıştır. Ricky ile Neha yolda gezip eğlenirken dilenen bir adam görür. Ricky ona ceketini hediye der. Çok geçmeden polis müfettişi Gopi’yi arayıp bir ceset bulduklarını ve Ramakant’a ait olabileceğini söyleyince Gopi şok olur.

Gopi ve Jaggi hızla cesedin olduğu yere gider. Neysek ki ceset bir başkasınındır. Ricky ise bardaki kızı alıp eve getirir. Hindistan’daki son günüde eğleneceğini, kimse kendisini rahatsız etmemesini istetince Kokila şok olur.

Devamı Masum 482. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 481. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

  1. Türkiye’de 2. Sezon yayinlncak mı veya siz bu sayfada devam edecek misiniz ( biliyorum alt yazılı siteler var ) ve birde ahem in geri dönüşü ( hafıza kaybı ile ilgili ) 2. Sezon 1. Bölümdemi yoksa 1. Sezonda mi ( ramakantin evlenmeden önce mi sonra mı ) teşekkürler ve Facebook sayfanız var mı ? Takip edelim 🙂

  2. Ne bu dizi bitmicekmi daha ahemde mi geri gelicek ayy ne saçma ama elleriyle yakdiklari kişini yine mi diziye dahil edicekler.

    Filizcim hindistanda yayinlanmiş olan masum sezonlarin in devamina bakarak söyleye bilirmisin canim gerçekten de ahemi ölmemiş mi göstericekler ilerde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu