Dizi Özet

Masum 488. Bölüm Özeti 23 Temmuz Dayima Gelir! [Ricky’i Büyüten]

Masum 488. bölüm özeti 23 Temmuz Cuma. Ricky’i büyüten Dayima Modi konağına gelir. gizlice Ricky’e yardım edip, Modileri cezalandırmaya başlar! Detaylar Masum 488. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Masum 488. Bölüm Özeti)

  • Bahvani, Meera’yı Dharam’ın yanına Yaklaştırmayacak
  • Vidya, Meera’ya savaşıp savaşmayacağını soracak
  • Ricky’in babaannesi gelecek (Antara’nın kaynanası)
  • ricky’in babaannesi Jaggi2nin elektriğe çarpılmasına bilerek sebep olacak
  • Bhjavani ile Meera tartışırken araya Dharam girecek
  • Dharam Meera’ya tokat atacak.

Detaylar Masum 488. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 488 Bölüm Özeti; Gopi Ricky’i depoya götürmesi ile başlar. Geçtiğimiz bölümde daha önce Ricky’in kaldığı odaya Jaggi yerleştiği için Ricky’in kalacağı odada sıkıntısı baş göstermişti. Ailesine ve geçmişine her defasın da ihanet eden Ricky’i alıp depoya getirir.

Ricky “Ne ben burada mı kalacağım. Bu pisliğin içinde” deyince, Gopi de elbette burada kalacaksın. Bu sırada Seeta temizlik malzemesi getirir. Gopi süpürgeyi alıp Ricky’e uzatır. Kalacağın odayı al temizle der.

Masum 488 bölüm özeti Başlıyor!

Meera hırs ve inadının da etkisi ile Dharam’ı yüzüstü bırakmış, geri geldiğinde Dharam bu defa sinirle Bhavani’nin alnına sindur sürdüğü için başına Bhavani bela olmuştur. Vidya tüm bunları yeniden gözden geçirdikten sonra Meera’ya kocasını ve çocuklarını Bhavani’nin eline bırakmak isteyip istemediğini sorar.

Masum 488. Bölüm Özeti 23 Temmuz Dayima Gelir - Ricky'i Büyüten

Meera düşünürken Vidya şöyle der. “Bu Bhavani Dharam’ı elde etmek için kendi kocasını bile gözünü kırpmadan öldürdü!” der. Meera bunu duyunca şok olur. Bhavani alkışlayarak iki kardeşin yanına gelir. Kendisini ortadan kaldırmayı planlayan zavallılar, ben artık Dharam’ın ve bu evin sahibiyim deyip meydan okur. Meera sinirle Bhavani’nin yüzüne su serper. Açıkça ikisi de birbirine meydan okur.

Gopi, Ricky’in başına Seeta’yı nöbetçi olarak diker. Ricky etrafı süpürürken daha çok dağıtır. Bunun üzerine Seeta ona evi nasıl süpüreceği konusunda yardım eder. Ricky Seeta’nın söylediği gibi odasını temizlerken yorgun düşer. Köşeye oturup uyumaya başlar. Seete ise Ricky için üzülür.

Gopi Jaggi’nin odasına gider. Jaggi’nin uyuduğunu zannedip ışığı kapatınca, Jaggi sinirle ışığı açmasını ister. Laf dönüp dolaşıp, Seeta’yı yüzüstü bırakan Ricky’e yeniden yardım ettiği konusunda Gopi’yi eleştirir. Gopi de Ricky’i adam edeceğini söyler. Lakin Jaggi Ricky’in hiç bir zaman adam olamayacağını söyler.

Masum 488. Bölüm Özeti

Sabah Gopi Ricky’in dini duayı yöneteceğini söyler. Sona’nın ikizleri ile Jaggi dalga geçer. Ricky zor da olsa dini duayı okur. Dua sonrasında telindeki tepsiyi bilerek elinden düşür. Jaggi tepsiyi son anda tutar. Jaggi, Ricky’in bunu bilerek yaptığını bildiği için Ricky’i Jaggi çelme takar. Ricky yere yapışır. Bu sırada elinde valizi ile yaşlı bir kadın girer. Ricky kadına bakıp “Dayima” der. (Onu yetiştiren babaannesi)

Ricky aile üyelerine gelen kadını tanıştırır. Kendisini yetiştiren kadın olduğunu söyler. Kadın eve ilk adım attığında itibaren kibirli tavırları dikkat çeker. Urmila kadının çok olgun biri olduğunu ama Ricky aklı bir karış havada olduğunu söyleyince, Kokila kadının olgun olmadığını, zira her yerinden kibir fışkırdığını söyler.

Masum 488. Bölüm Özeti - Jaggi'nin Parmağı Hareket Eder

Bhavani Dharam’ın yanına gidip Dharam’a açık açı “Sen gerçekten beni eşin olarak görüyor musun” dediği sırada Meera gelir. Bhavani’yi kovmak ister. Dharam araya gidip Meera’nın yabancı olduğunu, Bhavani ise yeni eşi olduğu için odada yanına da kalacağını söyleyince, Bhavani Meera’yı odadan kovar. Meera, Bhavani’nin evini kolayca ele geçirmesine izin vermeyeceğini söyler.

Gopi, Jaggi’ye yürümeyi denemesi konusunda ısrar eder. Jaggi ayağa kalkmak için çabalasa da olduğu yere düşer. Gopi ona yardım etmek için yanına geldiğinde, Jaggi uzak durmasını ister.

Jaggi, Sona’nın ikizleri ile bahçede basketbol oynarken izler. Bu sırada evin arkasında bulunan klima makinasının su ve elektrik kaçırdığını, su hızla basketbol oynayan çocuklara doğru gittiğini görünce, Jaggi, kendisini feda edip suyun önüne atlar.

Elektrik akımı olan su Jaggi’yi çarpar. Hemen ev halkı gelip yardım eder. Ricky’i büyüden kadın her şeyin sorumlusu kendisi olduğunu, çocukların skorunu yazmak için içeri tebeşir almaya gittiğini söyler. Sonra aynı kadın Ricky’in odasına gidip, oğlu Ricky’e zarar veren herkesin acı çekeceğini söyler.

Ricky kendisini büyüten kadına Dayima der. Onunla dertleşip Modiler kendisini dışladığını ve işkence ettiğini, hiç parasının da olmadığını söyler. Bunun üzerine kadın Ricky’e 2000 rupi para verir. Ricky gece kulübünde vakit geçireceğini kadına açık açık söyler. Çok geçmeden içeri Gopi gelir. 2000 Rupi’yi ne yapacağını sorar. Dayima, Jaggi için dua edecekleri malzemeleri alacaklarını söyler. Gopi bunun üzerine Seeta’yı da yanına almasını söyler.

Masum 488. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Masum 23 Temmuz Cuma Özeti

23 Temmuz Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 23 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Ricky, Seeta’yı tapınağa bırakıp gece kulübüne gider. Orada gözüne kestirdiği bir kızla takılır. Fatura geldiğinde ise şok olur. Yanında ki kız bile bunu fark eder. Lakin Ricky bir şey olmadığını söyleyip olayı geçiştirir.

Gece kulübünde doğum günü kutlayan gençleri fark eden Ricky, hemen onların yanına gidip arkadaşları gibi davranır. Daha sonra garsona onlarla birlikte olduğunu, faturayı onlara göndermesini söyleyip oradan kaçar. Gece geç saatler de Modi konağına gelen Ricky’i kapıda Seeta karşılar. Seeta dua etmek için tapınağa gitmediğini, bunun yerine sarhoş olmaya gittiğini söyler. Ev halkı toplanır. Gopi oğluna tokat atar. Tapınağı temizleme cezası verir.

Masum 23 Temmuz Cuma Özeti - Dharam Meera'ya Tokat Atar

Dayima Ricky’i kurtarmak için Ricky’in tapınağı temizleyeceği suya kaynar su koyar. Ricky elini yakınca, acı içinde bağırır. Daima Ricky’in yanına gelip onu oradan göçtürür. Gopi’nin tapınağı temizleyeceğini, Ricky’in elinin yandığını söyler. Gopi ise tapınağı temizlemek için getirdiği suya kimin kaynar su eklediğini, düşünür.

Meera, Dharam ile konuşmak için odasına gitmek ister. Bhavani ona engel olur. Bu sırada üst katta Shravan ile Dharam’ın geldiğini fark eden Bhavani rol yapmaya başlar. Meera’nın kendisine engel olmaya çalıştığını Dharam’a hal ve hareketleri ile gösterir. Dharam gelir gelmez. Meera’ya tokat atar. Meera haksız yere yediği tokat sonrasında odasına gider.

Gopi, Jaggi’nin odasına gider ve zorla bacak masajını yapar. Jaggi yapmamasını söylese de Gopi zorla yapar. Bu sırada Jaggi’nin ayak parmaklarının hareket ettiğini görünce çok mutlu olur.

Devamı Masum 489. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 488. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu