Dizi Özet

Masum 489. Bölüm Özeti 24 Temmuz Daima’nın Planı

Masum 489. bölüm özeti 24 Temmuz Cumartesi. Daima, Jaggi’nin bir daha ayağa kalkmaması için zehir yapacak. Ricky kuyumcu soyacak! Detaylar Masum 489. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Masum 489. Bölüm Özeti)

 • Sameera ve kardeşi kuyumcuya gidecek
 • Ricky Sameera’nın sakladığı yüzüğü kuyumcudan çalacak
 • Ricky yüzğüğ kuyumcudan çıkarıp Sameera verecek.
 • Daima, Jaggi ayağa bir daha kalkmasın diye zehirli krem yapacak

Detaylar Masum 489. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 489 Bölüm Özeti; Gopi ile Daima’nın (Ricky’i büyüten kadın) mutfakta konuşması ile başlar. Gopi, Daima’nın talimatı üzerine, Jaggi’nin ayaklarına sürülmesi için bitkisel ilaç hazırlar. Gopi arkasını döndüğünde kadın karışımın içerisinde farklı bir malzeme ekler. Bu malzeme Jaggi’yi iyileştirmek yerine daha da kötü edecek bir maddedir.

Masum 489 bölüm özeti Başlıyor!

Geçtiğimiz bölümde Ricky para kazanmak için barda tanıştığı Sameera ile hırsızlık yapmak üzere anlaşmışlardı. Bu bölümde Sameera kardeşi ile birlikte kuyumcuya girer. En pahalı yüzüklere bakmak istediğini söyler.

Adam el çabukluğu ile yüzükleri değiştir. Orijinal yüzü ağzındaki sakızla yapıştırıp, masanın altına saklar. Sameera elmas yüzüğü kontrol etmesini ister. Adam kendi malını kontrol edince sahte olduğunu anlar. Hemen sinirlenir. Altını çaldıklarını iddia eder.

xxxMasum 489. Bölüm Özeti 24 Temmuz Daima'nın Planı

Kuyumcunun kapıları kapanır. Herkesin üstü başı aransa da kimse de elmas yüzük çıkmaz. Olaydan bir saat sonra Ricky gelir. Daha önce elmas yüzüğü nereye koyduğunu bildiği için çaktırmadan yerdeki yüzüğü alır. Daha sonra tezgah da duran görevliden bir kaç altın kolye göstermesini ister. Beğenmediğini söyleyip, kuyumcudan çıkar. Lakin cebinde elmas yüzükle çıkmıştır.

Gopi, Daima’nın verdiği karışımı Jaggi’nin bacaklarına sürmeye başlar. Daima gizlice kapıya gelip onları kontrol ettikten sonra Jaggi bir daha asla ayağa kalkamayacağını, gülerek söyler.

Ricky çaldığı altını araba da bekleyen Sameera’nın yanına getirir. Adamlar yüzüğü alıp, Ricky’e anlaştıkları ölçüsünde para verir. Ricky artık rahat rahat içki içebileceğini, Hindistan da kaldığı sürece sırtı yere gelmeyeceğini düşünür.

Ricky içki içmeden Modi konağına gider. Jaggi, sarhoş gelmediği için iyi olup olmadığını sorgulasa da Ricky cevap vermeden odasına gider. Sakladığı parayı çıkartırken içeri Daima gelir. Daima yere ne düşürdüğünü sorar. Ricky onun için parfüm aldığını söyleyip düşürdüğü zarfın içinden parfümü hediye eder.

Masum 489. Bölüm Özeti

Ricky, Jaggi’yi tekerlekli sandalyede otururken kilo aldığını söyleyerek alay eder. Ancak Jaggi, kendisinin kilo almadığını, sağlıklı birisi olduğunu, yumruğunun tadına bakmak isteyip istemediğini alaycı bir şekilde sorar.

Dharam ağlayan bebeklerini susturmaya çalışırken bebeklerin sesinden başının ağrıdığını söyler. Bhavani odaya gelir. Dharam’a çay verir. Dharam bebekleri susturamadığını, Vidya’yı çağırması gerektiğini söyler.

Bhavani, annesi Meera’nın bebeklerini hiç umursamadığını söyleyince, Dharam “Artık onların annesi sensin” der. Dharam dışarı çıkınca “Bhavani öfkeyle 21 köyün sahibiyken şimdi bebek bakıcılığı yapıyorum” der. Vidya bebek bakan Bhavani ile alay eder.

Masum 489. Bölüm Özeti - Daima'nın Ricky ile Konuşur

Daima Ricky’in başına sürmesi için bitkisel ilaç yapar. Gopi de Jaggi için ilaç yaparken, Daima hemen zehirli maddeyi ekler. Sona yanlışlıkla Ricky’in kafasına sürmesi gereken bitkisel ilacı alıp Jaggi’nin bacaklarını sürer.

Daima da Jaggi’yi hazırladığı zehirli ilacı Ricky’in kafasına sürer. Ricky uzun bir uykudan sonra tavrı %100 değişmiş bir şekilde kalkar. Gopi’yi över. Hindistan yemeklerini çok beğendiğini söyleyince herkes şok olur. Urmila sarhoş olabileceğini söylese de Ricky olmadığını açıklar. Daima da Ricky deki değişimi anlayamaz. Ricky yemek masasında Seeta’yı kaldırıp dans eder. Sonra onu öpmeye çalışınca, Seeta onu itekler.

Kokila, Ricky’nin odasının önünden geçer ve bir ses duyar. İçeri girdiğinden Ricky içki içmeye hazırlandığını anlar. Kokila ona tıokat atmak ister. Daima gelir. Gopi içeri girer ve Kokila’dan sakinleşmesini ister ve onu dışarı çıkarır.

Daima da içeride ki Gopi ve Kokila’yı dışarı çıkartınca, Ricky Daima’nın çok zeki olduğunu söyler. Daha sonra Ricky yeniden değişir. Olmayan şeyleri hayal edince, Daima, Jaggi’nin bacaklarına yaptığı yağı, Ricky’in kafasına sürdüğünü fark eder.

Dharam’ın evinden elektrik kesilir. Bhavani bunu fırsata çevirmek için yüzüne peçe takıp Dharam’ın yanına gider. Artık karısı olduğunu, birlikte vakit geçirmeye geldiğini söylese de Dharam, elektrik sigortasını kontrol etmeye gidince, Bhavani odadaya yalnız kalır.

Masum 489. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Masum 24 Temmuz Cumartesi Özeti

24 Temmuz Cumartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 24 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Vidya ile Meera, Dharam’ın Bhavani konusunda ne kadar ciddi olduğunu anlamak için bir plan yapmışlar. Aslında Dharam’ın yanına giden Bhavani’nin kıyafetlerini giyen Meera’dır. Vidya Meera’nın yanına gelip peçesini kaldırdığında iki de birbirine güler.

Masum 24 Temmuz Cumartesi Özeti - Jaggi Gopi'ye Teşekkür eder

Elektrikler gittikten sonra Jaggi ayağa kalkmayı denemiş ve bu konuda başarılı olmuştur. Tolu ve Molu, Jaggi’nin tekerlekli sandalyesini bulamadıkları için onu ayakları üzerinde durması için destek verdiklerini söyleyince, evdeki Jaggi yeniden yürüyor havasının yerini hüsran alır. Daima da evde olduğu sürede Jaggi’nin asla yürümeyeceğini söyler.

Gopi, Jaggi’ye çorba getirir. Jaggi kendisi için çok çaba sarf ettiğini söyleyince, Gopi görevi olduğunu söyler. Bu sırada içeri Daima ilaçlı bitkisel yağı getirir. Jaggi’nin ayaklarına sürmesini ister.

Devamı Masum 490. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 489. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

12 Yorum

 1. Filiz abla ben sana bir şey sormak istiyorum.
  Masum ne zaman final yapacak.
  Peki Jigar ne zaman geri dönecek

  1. Tahmini olarka söylüyorum 10 veya 12 bölüm kaldı (Hafta için beş, hafta sonu 4 part olunca hesaplamadım tahmini olarak 10*12 bölüm var)

 2. Evet saçmaladilar sonuna giderken ama Filizcim sen en çok baş tacima odaklan onun özetlerini bolca bolca ver bize lütfen, şu aralar hatda başladigindan beri baş tacim çok ilgimizi çekiyor çok güzel bir diziymiş

 3. Cok guzel bir haber bu umarim cabucak biter. Filizcim askin rengi beyaz ne zaman baslayacak?

   1. hatırlayamadım en azından ben özetini yazmadım. 2016 öncesinde yayınlandıysa bilemiyorum ben 2016’dan beri özet yazıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu