Dizi Özet

Masum 491. Bölüm Özeti 26 Temmuz Sameera ile Ricky Evlendi!

Masum 491. bölüm özeti 26 Temmuz Pazartesi. Ricky ile Sameera evlenir. Modi ailesi buna nasıl tepki verecek? Detaylar Masum 491. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Masum 491. Bölüm Özeti)

  • Sameera ile Ricky evlenir
  • Sameera evlilik sözleşmeli bir evlik olarak yapar
  • Ricky ve Sameera Jaggi’nin odasında kalmak ister
  • Jaggi yeni evli çiftlere kendi odasını verir
  • Jaggi, bacaklarının da ki his giderek azaldığını fark eder
  • Sameera evde problem çıkartmaya başlar. 

Detaylar Masum 491. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 491 Bölüm Özeti; Sameera, su tankının temizleme konusunda oma yardım ettikten sonra aracına biner. Kokila sinirlenir. Zira aileden olmayan biri, aile meselelerine karıştığını, bir daha onu görmek istemediğini söyler. Ricky, Sameera’ya teşekkür ederken, Sameera gerçek niyetini ortaya koymadan ona teşekkür eder.

Masum 491 bölüm özeti Başlıyor!

Kokila, Sameera’nın iyi bir kıza benzemediğini gözünden anladığını, Ricky’i bu kızdan uzak tutmaları gerektiğini söyler. Urmia de Sameera’nın tavırlarında hoşlanmadığını dile getirir. Hazır konu açılmışken, Seeta da Ricky’i ararken tesadüf eseri yolda Sameera’yı gördüğünü, Sameera’nın bir adamı dolandırdığını ve onu cep telefonunu ve parasını çaldığını gözleri ile gördüğünü anlatır.

Jaggi sinirli, bir o kadar da üzgün olduğunu gören Gopi Jaggi’ye nedenini sorar. Jaggi de düne kadar bacaklarında ki hareketi hissedebildiğini ama şimdi his kalmadığını söyler.

Masum 491. Bölüm Özeti 26 Temmuz Sameera ile Ricky Evlendi

Bhavani, Dharam’ın için tatlı yapar. Bu sırada posta gelir. Bhavani postacında zarfı alıp açınca, içinden kendi kocasını öldürdüğü ana ait resimleri görünce şok olur.

Kokila, Ramakant’ın nerede olduğunu sorar. Ricky de tüm aileyi şok etmek için Ricky, Sameera ile evlenir. Ricky ile Sameera evlenmiş bir halde Modi konağına girince herkes şok olur.

Kokila bu nedir diye sorar. Ricky, Sameera ile evlendiğini söyler. Urmila şaka mı? Eğer şakaysa bu hiç de komik değil der. Sameera gerçekten evli olduklarını söyler.

Masum 491. Bölüm Özeti

Kokila, Ricky ve Sameera’nın evliliğini kabul etmediğini yine bağırarak kendi edası ile söyler. (Bu üslubuna alıştık) Kokila, ölen oğlu Ahem’in varisi olduğunu, onun gibi ahlaklı bir delikanlı olacağına dair inancını sonuna kadar koruduğunu ama bugün tüm ümitlerini yok ettiğini söyler.

Kokila Ricky’i evden kovar. Jaggi ise Ricky’in evliliği bilmediğini, onu eğitecek tek kişinin Kokila olduğunu söyler. Daima da evden ayrılmamak için Jaggi’yi haklı bulur. Karşılıklı tartışmanın ardından, Ricky ve Sameera’nın evliliği geçici olarak onay alır. Sameera gerekli ritüelleri yapar.

Ricky, Daima’nın odasına gider. Daima, bu evlilikten haberi olmadığı için neden evlendiğini sorar. Ricky de Sameera’nın çok güzel bir kız olduğunu kendisine evlenmek teklif ettiğini ve kabul edip evlendiklerini söyler.

Aslında gerçek bu değil. Ricky Modi ailesi tarafından ötekileştirdiklerini, Sameera da ona intikam almada yardım edebileceğini, anlaşmalı evlenmeleri halinde herkesin hakkında geleceğini söylediği için Ricky ile Sameera evlenmiştir. Lakin Ricky gerçeği Daima’dan bile saklar.

Doktor Jaggi’yi kontrol etmeye gelir. Daima, Jaggi’ye yaptığı ilaç sayesinden yürümesini gerilettiği için doktorun bunu öğrenmesi halinde başının belaya gireceğini bildiği için gerilir. Jaggi ayaklarını eskisi gibi hissedemediğini, bir problemin olduğunu söylese de Doktor iyileşme aşamasında zaman zaman olan bir durum olduğunu açıklar.

Masum 491. Bölüm Özeti - Meera Resimleri Bulur

Doktor gittikten sonra Kokila, Jaggi’nin durumunu sorar. Gopi de doktorun olumlu konuştuğunu, zaman zaman gerilemelerin olabileceğini haber verir. Sameera, Jaggi’nnin odasında olduğunu duyan aile oraya gider.

Sameera, Jagi’nin odasında ne kadar kıyafet varsa onları bir bir atar. Modi konağında Jaggi’nin odasını istediğini söyler. Sameera, yeni evli çift olarak depoda kalmak istemediğini söyler. Gopi de bunları evlenmeden önce düşünecektiniz deyip ağzının payını verir. Jaggi, evli çiftlere odasını vereceğini, kendisi depo da kalabileceğini söyler.

Ricky, Sameera ile romantik olmaya, ona yakınlaşmaya çalışınca, Sameera şöyle der.

“Benden uzak dur. Biz başta anlaştık. Seni Modi ailesinden sen intikam alman için aramızda anlaşmalı bir evlilik yaptık!” (Masum 491. Bölüm Özeti) Sameera

Jaggi, Daima’nın hal ve tavırlarından şüphelenmeye başlar. Bir kaç defa Daima’nın hatasını yakaladığını, normal biri olmadığını anlamaya başlar.

Meera ve Vidya Bhavani’nin odasına giderken, Bhavani telefonda biri ile konuşur. Kendisine şantaj yapan birisine Bhavani’nin konuşmalarını duyarlar. Vidya ve Meera resimleri ele geçirmeleri halinde, tüm dengeler %100 kendi lehlerine çevireceklerini düşünürler..

Jaggi depo odasına gider. Gopi bir arkadaşı olarak onun burada kalmasına izin veremeyeceğini, kendisi annesinin odasında kalacağını, Jaggi’yi de kendi odasında kalacağını söyleyince, Jaggi kabul eder.

Masum 491. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Masum 26 Temmuz Pazartesi Özeti

26 Temmuz Pazartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 26 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Meera, Bhavani’nin odasındaki fotoğrafları arar ve dolabın altında bulur. Onları kontrol eder ve bu fotoğrafları Dharam’a göstereceğini ve kocasını Bhavani’nin kendisinin öldürdüğünü kesin olarak kanıtlayacağını düşünür.

Bu sırada Vidya da erketeye yatmıştır. Bhavani erkenden gelince, onu durdurur. Yol yorgunu olduğunu, çay getireceğini, salonda kalmasını ister. Vidya’nın konuşmalarını duyan Meera, hemen resimleri aldığı yere bırakır.

Bhavani, çaya zehir koyup kendisini öldürmek isteyip istemediğini sorar. Bhavani odaya girdiğinden Meerayı görür. Odasında ne yaptığını sorar. Meera aynı zamanda bu oda kendisine de ait olduğunu söyler.

Masum 26 Temmuz Pazartesi Özeti - Gopi Sameera'nın Yanına Gider

Gopi, Jaggi’nin eşyalarını odasına getirir ve onun odasında kalabileceğini söyler. Jaggi, Daima’dan şüphelendiği için onun hazırladığı yemeği yemek istemediğini söyler. Kapının arkasında saklanan Daima bunu duyar. Yemek de hiçbir sorun olmadığını, asıl sorun kendisine verdiği bitkisel ilaçta olduğunu kendi kendisine söyler.

Meera, Bhavani’nin odasından bir resmi almıştır. Dharam gelir gelmez zarfın içindeki resmi Dharam’a verip, Bhavani’nin gerçek yüzü bu zarfın içinde der. Dharam zarfı açtığında, Meera ile Dharam’ın düğün fotoğrafını gören Dharam bu ne demek oluyor der. Meera resimlere bakınca, Bhavani’nin resimleri olmadığını anlar. Dharam da Meera’ya kızar.

Modi ailesi Ricky’in evlilik sonrası ilk poja töreni için aile hazırlanır. Poja için Sameera açık kıyafetlerle gelince Gopi kızar. Kokila üzerine kapalı giysiler giymesini ister. Lakin Sameera kocası izin verdiği için buna kimsenin karışamayacağını söyler.

Gopi, Kokila’ya Sameera’nın haklı olduğunu, ahlak kıyafetle değil davranışla olduğunu söyler. Gopi, Sameera’nın odasına gider. Sabah poja sırasında yaşananları unutup, temiz bir sayfa açmak istediğini söyler. Sameera’ya yarın evlilik ritüellerini yapacaklarını, şimdiden hazırlanması gerektiğini söyler.

Devamı Masum 492. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 491. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu