Dizi Özet

Masum 492. Bölüm Özeti 27 Temmuz Sameera’nın İntikamı!

Masum 492. bölüm özeti 27 Temmuz Salı. Sameera, Modi ailesini rezil eder. Daima’nın foyası ortaya çıkar! Detaylar Masum 492. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Masum 492. Bölüm Özeti)

  • Kokila Sameera’nın kıyafetlerini yakacak
  • Samaera intikam almak için Kokila’nın verdiği kıyafeti yakacak
  • Komşular Gopi’nin gelini görmeye gelecek
  • Smaeera içki içen arkadaşlarını çağıracak
  • Bhavani, Meera’ya oyun oynayacak 

Detaylar Masum 492. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 492 Bölüm Özeti; Kokila’nın sinirlenmesi ile bölüm başlar. Kokila, Sameera’nın kıyafetlerini yakar. Sameera sinirlenir. Ricky de boş ver havasında takılınca, Sameera Ricky’e de kızar. Gopi, Sameera’nın yaşlı bir insan olan Kokila’ya karşı kötü davrandığını söyler.

Kokila, Sameera’nın Ricky ile habersizce evlendiğini, Modi konağına zorla girdiğini söyledikten sonra bu evde belli bir kuralların olduğunu, evde birlikte yaşamak istiyorsa, bu kurallara göre davranması gerektiğini söylediğini bir kez daha hatırlatır.

Masum 492 bölüm özeti Başlıyor!

Jaggi’nin odasını alan Sameera ve Ricky için kendisi depo da yatmak istese de Gopi buna gönlü razı gelmediği için Gopi kendi odasını Jaggi’ye vermişti. Gece Jaggi etraftaki Gopi’nin resimlerine bakıp, ona nasıl aşık olduğunu bir kez daha hatırlar. Sonra aklına Gopi’nin kendisini kocası olarak değil, arkadaşı olarak gördüğünü hatırlayıp üzülür.

Gopi’nin gelinini komşular görmeye gelir. Kokila’nın verdiği geleneksel kıyafetle inen Sameera, bu defa herkes akıllandığını düşünse de çok geçmeden Sameera’nın arkadaşları gelir. Tabi ki onlar kısa kıyafetler giydiği için Sameera’nın kıyafetini görünce dalga geçerler. Sameera da kıyafetini çıkartıp kardeşi Pinku ile dans eder.

Masum 492. Bölüm Özeti 27 Temmuz Sameera'nın İntikamı

Sameera dans ettikten sonra şampanya şişesini açar. Şişenin kapağı Kokila’nın suratına isabet eder. Lakin Kokila sessizce Sameera’nın ne yapmak istediğini izler. Komşular Sameera’nın davranışlarına tepki gösterirken, Sameera Kokila’nın verdiği kıyafeti herkesin gözü önünde yakar. Sonra Kokila’ya gidip “Artık senle ben eşitiz” der. Samira ve arkadaşları şampanya içerler. Komşular hayatlarında böyle bir rezillik görmediklerini söylerken, Kokila hepsinden tek tek özür diler.

Komşular ve Sameera’nın arkadaşları evden ayrıldıktan sonra Sameera 21. yy. kimse kimsenin kıyafetine karışamayacağını, isteyen istediği şekilde kıyafet giyebileceğini söyler.

Masum 492. Bölüm Özeti

Kokila öfkeyle yeter artık diyerek elini kaldırır. Samaere Kokila’nın elini orada kalmasını, aksi halde kendisini darp etmekten dolayı polisi arayacağını söyler. Gopi bu sırada Sameera’ya kızar.

Gopi Ricky ile Sameera eve geldiğinden Daima’nın da baskısı ile evde kalmalarına müsade ettiğini ama büyük bir hata yaptığını söyleyip odasına gider. Sameera da Gopi ve diğerlerinin arkasından güler.

Meera ve Vidya, Bhavani’nin banyoya gittiğini görür. Bhavani’nin gizlediği resimleri bulmak için odasına girerler. Bhavani’ye bu resimleri gönderen ve ona şantaj yapan kişinin telefonunu bulmak için Bhavani’nin telefonundan o kişinin numarasını ararlar. Bhavani’nin telefonundan adama gece 12 de arka kapıya gelmesini mesaj olarak atarlar. Bu sırada Bhavani banyondan çıkar. Meera ve Vidya kapının arkasına saklanırlar. Bhavani odandan çıkınca her ikisi de Bhavani’nin odasından çıkarlar.

Masum 492. Bölüm Özeti Daima'nın Foyası Ortaya Çıkar

Ricky, Modi ailesini komşulara rezil ettiği için ona “aferin çok iyi yaptın” der. Pinku da kardeşini över. Düşmanlarına karşı çok acımasız biri olduğunu söyler. Sameera Modi ailesinin aile resmini çıkartıp, annesinin ölümünden sorumlu olan başta Kokila ve Gopi’yi öldüreceğini söyler.

“Sameera’nın meselesi, Ahem zamanında Sameera’nın annesini reddettiği için Sameera da intikam almak istiyor.”

Gopi, Jaggi’ye Ricky ve Sameera’nın Modi konağında kalmasına izin vererek hata yaptığını söyler. Jaggi de doktor tedavisi ile bacaklarını hissederken, masaj yağı sonrasında bacaklarını hiç hissetmediğini söyler. Bu sırada kapının orada Daima’yı fark eden Gopi, Daima’ya masaj yağının bittiğini, yenisini yapmasını ister.

Daima yeniden yağı hazırlarken, zehirli toz katacağı sırada Gopi Daima’nın elini tutar. Herkesi başına toplayan Gopi, Daima’ya ne kattığını sorar. Daima sonunda zehirli toz kattığını kabul eder. Bunu kendisi yapmadığını, Sameera’nın isteği ile yaptığını söyler. Bunun üzerine Gopi Samera’yı yanına çağırıp olanları sorar. Sameera da yaşlı Daima’nın sözlerine nasıl inandığını, karşımdan hiç bir şekilde haberinin olmadığını söyler.

Dharam ile Shravan işten eve gelir. Vidya onları karşılar. Vidya, Dharam’a Meerayı bulamadığını söyleyip merak etmesini sağlamaya çalışsa da Dharam Meera’yi görmek bile istemediğini söyler. Vidya, Shravan’a kendisi ile gelip, Meera’yı aramasını ister. Dharam’ın yanında gelmesini rica eder. Zira aklında Bhavani’nin gerçek yüzünü ortaya çıkaracaklarını düşünür.

Daima, Samaera’nın kendisini kurtarması gerektiğini ama bunu yapmadığını düşündüğü sırada içeri Samera gelir. Modi ailesine kasten zarar verdiğini bildiğini, isterse bu konu da birlik olabileceğini söyler. Bunun üzerine Daima ile Samaeera Modi ailesini bitirmek için anlaşırlar.

Meera, Bhavani’nin şantajcı Jayesh’e para vermesini izler. Bu sırada elektrikler gider. Biri çığlık atar. Hizmetçi odasına doru koşan Dharam, Shravan ve Vidya ışıklar geldiğinden, Meera baygın bir halde şantajcı adamın yanında yatakta görünce herkes şok olur. Meera baygın olduğu için Vidya onu uyandırır. Meera uyandığında yanında şantajcı adamın yarı çıplak yattığını görünce o da şok olur. Adam, artık aşklarını herkesi bildiğini, boşanamadığı için bu zamana kadar evlenemediklerini söyleyince, Dharam sinirle odanda dışarı çıkar.

Her ay sivil toplum kuruluşu olan ve kimsesiz çocukların yetiştirilmesine katkı sağlayan kişilere Modi ailesi yardım yapar. Görevli bu defa erkenden para almaya gelir. Yeni gelinlerini görmeye gelemedikleri için özür diler ve şimdi görmek ister.

Masum 492. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Masum 27 Temmuz Salı Özeti

27 Temmuz Salı günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 27 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Kokila görevliye daha sonra gelinlerini görebileceğini söylerken, aşağıya yöresel kıyafetler giymiş Sameera gelir. STK çalışanı gelinin yüzünü görmek için örtüsünü kaldırınca, yüzünün darp edildiğini görür. Görevli buna ona kimin yaptığını sorar. Sameera da kocası olmadığı zaman Gopi ve Kokila’nın yaptığını söyler. Kokila ise hiç kimse Sameera’yı darp etmediğini açıklar.

STK çalışanı, gelinine işkence eden bir evden sadaka almanın doğru olmadığını, şimdi polisi arayıp gerekli yasal işlemi başlatacağını söylerken, araya Sameera girer. Polisi aramamasını, Modi konağından en azından güvende olduğunu söyler.

27 Temmuz Salı Masum Bölüm Özeti (492 Bölüm) - Sameera Görevliyi Kandırır

Meera, Dharam’ın evinden çıkmak için çantalarını toplar. Vidya ablasını durdurur. Dharam’ın hala Meera’yı sevdiğini, kalıp savaşmasını ister. Bu sırada kapının arkasında Bhavani, Vidya’nın söylediklerini duyunca “Dharam’ın kalbinden Meera’nın sevgisini de yok etmeliyim” der.

Kokila, yarın Ahem’in doğum günü olduğunu ve tapınağa gideceklerini söyler. Sameera’nın bir rezillik çıkaracağından şüphelenir. Urmila ise Saeera’nın Ahem ile ne ilgisi olacak ki der.

Gopi ve Kokila tapınağa giderler. Kadınlar, gelinlerine evde işkence edip, döven insanların bu tapınağa gelmeye hakları olmadığını söyler. Sameera ve Pinki peçe giyip kadınların arasına karışır. Kadınları da Gopi ve Kokila’yı tapınaktan kovmak için kışkırtır. Kadınlar bir olup Gopi ve Kokila’yı tapınaktan kovarlar.

Jaggi uzun bir süre sonra ayak parmaklarını hareket ettirebildiğini, bunu kutlamak için Gopi ile dışarı çıkmak istediğini söyler. Kokila gözü ile işaret edip gitmesini ister. Jaggi ile Gopi birlikte dışarı çıkarlar. Jaggi, Gopi’yi bir tapınağa götürür ve Gopi’nin her yıl Ahem’in doğum gününde buraya geldiğini ve bir ağaca iplik bağladığını bildiğini söyler.

Devamı Masum 493. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 492. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

  1. Masum özetleri neden yok sadece baștacım özetleri veriyorsunuz böyle bir saçmalık gürmedim ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu