Dizi Özet

Masum 493. Bölüm Özeti 28 Temmuz Jaggi Yürümeye Başlar!

Masum 493. bölüm özeti 28 Temmuz Çarşamba. Jaggi, Gopi’yi kurtarmak için ayağa kalkar! Detaylar Masum 493. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Masum 493. Bölüm Özeti)

 • Sameera, kendisini darp edip doktora gidecek
 • Doktor Kokila’yı polise vermek isteyecek
 • Samaera, yalandan buna engel olacak
 • Sameera Gop’yi hapse attırmak için yere yağ dökecek
 • Sameera kendi döktüğü yağa basıp düşmek isteyecek
 • Gopi Samera’yı kurtarmak için kendisini feda edecek
 • Gopi ağır yaralanacak
 • Jaggi, Gopi’yi kurtarmak için yürümeye başlayacak

Detaylar Masum 493. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 493 Bölüm Özeti; Gopi’nin Ahem’i düşünmesi ile başlar. Ahem ile 25 yıl birlikte yaşadıklarını ama Ahem’in öldüğünü, Jaggi ise Ahem’in yerini asla almak istemediğini söylediği o anları hatırlar.

Gopi’nin kafası oldukça karışıktır. Bu kafa karışıklığı içinde Gopi, Ahem ile hayal dünyasında görüp, konuşur. Ahem Gopi’den Jaggi ile gerçekten evli olmasını ister.

Masum 493 bölüm özeti Başlıyor!

Urmila, Jaggi’nin iyileşmeye başladığı gün, aynı zamanda Ahem’in de doğum günü olduğunu herkese haber verir. Kokila da hayatlarında ki sorunların yanında iyi gelişmelerinde olduğunu, Jaggi’nin iyileşme göstermesi ile moral bulduklarını söyler.

Vidya, Shravan ve Dharam’a Meera’yı evde bulamadığını, onu görüp görmediğini sorar. Shravan evde olması gerektiğini, odalara bakmasını ister.

Bhavani’nin oyunu ile Dharam, Meera’nın kendisini, kendi evinden aldattığını düşündüğü için Dharam, onun burada kalması ya da gitmesi umurunda olmadığını söyler.

Masum 493. Bölüm Özeti 28 Temmuz Jaggi Yürümeye Başlar

Meera’nın oradan kaybolmasının arkasında Bhavani olduğu için hemen kendi yazdığı notu Meera bırakmış gibi bulup aileye okur.

“Sonsuza kadar erkek arkadaşım Jayesh’e birlikte yaşayacağım için evden ayrılıyorum!”

Yazılı notu okur. Vidya şok olur. Hemen notu kontrol eder. Ablasının el yazısı olmadığını söylese de Dharam, sevgilisi ile kaçmak için acele ile yazılmış olabileceğini dile getirir.

Modi konağında ev işleri ile ilgilenen Kokila’ya komşusundan telefon gelir. Bunun üzerine Kokila hızla hastaneye gider. Hastane de Sameera’nın yüzü gözü morluklar içinde olduğunu görünce, Kokila bunun nasıl olduğunu sorar.

Sameera, doktora ve komşusuna Kokila’nın darp ettiğine dair bilgi verdiği için komşuları Kokila’ya kızar. Doktor da aslında polise olayı intikal ettirmesi gerekirken, Sameera şikayetçi olmadığını söyler.

Kokila eve döner. Gopi Kokila’nın halini görünce ne olduğunu sorar. Bu sırada içeri giren Sameera ve kardeşi görünce yine bir iş çevirdiğini anlar. Kokila olayı baştan sona anlatır.

Masum 493. Bölüm Özeti

Ricky, Kokila’nın başını belaya soktuğu için Sameera’ya hayran kaldığını, üstün zekası ile iyi iş çevirdiğini söyleyip ona teşekkür eder. Sameera, bunu annesi ve kendisi için yaptığını içinden düşünür.

Sameera, yere yağ döker. Pinku neden kendisini yaraması için yağ döktüğü sorar. Oda şöyle der.

“Onlar acı çekerse bir kere içim rahatlar. Lakin ben acı çekip, onlar ceza alırsa benim için bin kez rahatlar”

Bu sözlerden sonra Sameera kulağına kulaklığı takıp, yerdeki yağı görmüyor gibi yapar. Bu sırada oradan geçmekte olan Gopi durumu fark eder. Sameera’ya bağırır. Ancak kulağındaki kulaklık nedeniyle Gopi’nin sesini duymaz. Gopi, hızla Sameetra’yı kurtarmak için kendisini feda eder. Sameera’yı itekler. Lakin bu defa kendisi yaralanır.

Masum 493. Bölüm Özeti - Sameera Yalan Söyler

Gopi düştüğü yerde kafası kanamaya başlar. Evde ona yardım edecek kimse olmadığı için Jaggi tekerlekli sandalye ile gidemez. Ayağa kalkmaya çalışır. İlk başta kalkar kalkmaz yere düşer. İkinci defa ayağa kalkar ve yürümeye başlar. Hemen Gopi’yi ayağa kaldırır.

“Jaggi sen yürüyorsun!”

Jaggi de “Ben senin için gerekirse ölürüm” diyerek karşılık verir. Gop’yi hemen hastaneye götürür.

Vidya, Bhavani’ye gider ve ondan Meera’yı nereye sakladığını söylemesini ister. Bhavani asla söylemeyeceğini dile getirince, Vidya bu defa Bhavani’nin boğazına bıçak dayar. Bu defa Bhavani el çabukluğu ile Vidya’nın elindeki bıçağı alıp, Vidya’nın boğazına dayar. Bir daha kendisini öldürmeye çalışması halinde Meera’yı aynı bıçakla öldüreceğini söyler.

Kokila Gopi’nin durumu öğrenir. Sinirle Sameera’dan hesap sorar. Seeta, Gopi’nin hayati tehlikeyi atlattığını, Jaggi’nin de artık yürümeye başladığını haber verir. Kokila bunun üzerine Saamera ile yüzleşmeyi bırakır.

Ricky, Gopi’nin halini görünce Samaera’nın odasına gidip olayın nasıl cereyan ettiğini sorar. Sameera Ricky’e yalan söyler. Ricky ona inandığını söyleyip odadan çıkar. Sameera, Pinku’ya yeni plandan bahseder. Gopi bir hafta daha hastane kalması gerektiğini, daha güzel bir planı olduğunu söyler.

Sameera’nın planına göre hemşire kılığında Gopi’nin kafasında ki kanamayı artıracak ilacı verip, Gopi hastane de bir kaç gün daha kalmasını sağlamak için harekete geçerler.

Sahte hemşire Gopi’nin odasına gider. Jaggi hemen peşinden içeri girip, daha önce başka bir hemşire gerekli ilacı verdiğini, neden geldiğini sorar. Sahte hemşire antibiyotik için geldiğini söyler.

Masum 493. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Masum 28 Temmuz Çarşamba Özeti

28 Temmuz Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 28 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Vidya, Bhavani’nin odasında bir şeyler yaptığını hisseder. Bhavani’nin elinden bir kağıt düşer. Vidya o kağıdı incelediğinde, Meera’nın en sevdiği yemeğin ismi olduğunu görür. Bhavani, Vidya’yı kendi odasında sakladığını düşünür. Bhavani’nin odasında giren Vidya, Bhavani az önce odaya girerken gördüğünü ama odada olmadığını fark edince kafası karışır. Bhavani de bu sırada kendi odasında gizli bölmeye girmiştir.

Masum 28 Temmuz Çarşamba Özeti - Seeta Ricky ile Sameera'yı Araba Görür

Bhavani, gizli bölmede Vidya’nın geldiğini fark eder. Meera da Vidya’ya seslense de Bhavani, burasının ses geçirmez olduğunu, boşuna bağırmamasını ister. Bu arada Modi konağında Sameera, 24 saat içinde Kokila’nın hapse gireceğini, avukatıyla konuşacağını ve tüm formaliteleri bitireceğini söyler.

Seeta Gopi’nin yanına gider. Onun ayağa kalkıp yeniden Modi konağına geleceğini söyler. Bu sırada Sameera ve Ricky odada dini ilahi söylemeye başlar. En azından Modiler bunun öyle olduğunu zanneder. Lakin Sameera ve Ricky dışarı çıkarlar. İlahiyi de kayıttan çalar.

Yolda Seeta, Ricky ile Sameera’yı bir arabada görür. Hemen Urmila’yı telefonla arayıp, odayı kontrol etmesini ister. Urmila odanın kapısının kilitli olduğunu söyler. Seeta eve gelir. Yolda arabanın içinde Ricky ile Sameera’yı gördüğünü söyleyince hep birlikte Ricky’in odasına giderler.

Odanın kapısını açmaya zorlarken, Ricky kapıyı açar. Sameera’nın çok fazla ilahi söylemekten bayıldığını söyler. Modiler hemen yardım eder. Gerçek ise bambaşkadır. Sameera bayılma numarası yapmıştır.

Devamı Masum 494. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 493. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

  1. millete öyle tanıttı. Ben de öyle yazıyorum. Ricky bile şu an için kardeşi olarak biliyor. Ama beni aydınlattığın için teşekkür ederim

 1. Yok filiz senin bi sucun yok sameerayi benim tabidigim birisi seslendirdi o soyledi banada oyle bilinen bi bilgi degil bu😂finalde soylicek suan kardesim diyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu