Dizi Özet

Masum 494. Bölüm Özeti 29 Temmuz Kokila Ölümden Döner

Masum 494. bölüm özeti 29 Temmuz Perşembe. Kokila, Sameera’yı kurtarmak için hayatını tehlikeye atar. Kokila ölecek mi? Detaylar Masum 494. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Masum 494. Bölüm Özeti)

  • Gopi, Jaggi’yi kocası olarak kabul edecek
  • Modi ailesi tapınağa gidecek
  • Sameera ve ekibi Daima’yı Kokila’ya benzetecek
  • Daima Kokila gibi giyinip yalandan Sameera’ya işkence edecek
  • Kokila tapınağa girmeden evden malzeme unuttuğunu söyleyecek
  • Kokila eve geldiğinden Sameera’yı cam fanusun içinden görecek
  • Kokila Sameera’yı kurtarırken kendisi içine düşecek

Detaylar Masum 494. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 494 Bölüm Özeti; Ricky ile Sameera’nın konuşması ile başlar. Ricky, Sameera ile tartıştığı için ondan özrü dilerken, Sameera intikam meselesinden dolayı Ricky ile arasının bozulmasını istemez. Bunda dolayı Ricky’e çoktan affettiğini söyler.

Bu olaylar Modi ailesinin gözünün önünde olur. Her şey bir tiyatrodur. Daha önce Ricky ile Sameera Modi ailesinin önünde tartışmış, ikisi arasında sorun var gibi göstermiştir. Şimdi herkesin gözü önünde barışırken, Seeta da bu karışıklığa sebep olduğu için özür diler. Zira Seeta, Ricky ile Sameera’yı dışarı da gördüğü için herkesi ayağa kaldırmış, lakin Ricky ve Sameera erken davranıp eve gelince, Seeta yalancı çıkmıştır. Kokila bundan dolayı Sameera’dan özür diler.

Masum 494 bölüm özeti Başlıyor!

Kokila, Sameera’nın aniden iyi biri gibi görünmesine kafası takılır. Bu sırada Seeta yanına gelir. Verdiği bilgi ile karışıklığa sebep olduğunu, bunda dolayı özür dilemek ister. Kokila da elde delil olmadan kimseyi suçlamaması gerektiğini hatırlatır.

Jaggi hastane de Gopi’nin başındadır. Jaggi, ev telefonunu arar. Lakin telefon Ricky’in odasında kaldığını hatırlayan Kokila, Seeta’dan onu getirmesini ister. Seeta, Ricky’in odasına giderken, Sameera, Pinku ve Ricky’in Kokila’yı hapse gönderme planından bahseder. Seeta hemen duyduklarını Kokila’ya bildirir. Kokila da uyanık olmaları gerektiğini söyler.

Pinku evin klimasının içine uyku gazı doldurur. Klimayı açan herkes derin bir uykuya dalar. Urmila henüz klima açmadığı için uyanık kalsa da Pinku’nun evde yürüdüğünü görünce yanına gider. Urmila’ya yakalanmamak adına Pinku, uyur gezer numarası yapar.

Masum 494. Bölüm Özeti 29 Temmuz Kokila Ölümden Döner

Dharam, Bhavani için kıyafet getirir ve onunla yeni bir hayata başlamak istediğini söyler. Meera aynanın arkasında gizli bölmede Dharam’ın halini görünce yıkılır. Kocası Dharam artık Bhavani’ye karşı ilgi duymaya başladığını düşünür.

Vidya hemen Dharam’ın yanına gidip, hesap sorar. “Meera’nın yerini nasıl doldurabilsin” der. Dharam da Bhavani, Meera’yı kaçırdığının farkında olduğunu, bu sebeple Dharam’a yakınlaştığını söyler.

Kokila, tüm aileyi tapınağa götürmek ister. Daima, astım krizi tuttuğunu, Sameera da sıtma tuttuğunu, üzerinde halsizlik olduğunu, başka zaman gideceğini ama şimdi gelemeyeceğini söyler. Oysa planları Kokila’yı hapse attırmak olduğu için bilerek tapınağa gelmezler.

Masum 494. Bölüm Özeti

Evden tapınağa giden ekip ayrıldıktan sonra kendi yerleştirdikleri güvenlik kamerasını aktif ederler. Daima, Kokila’nın kıyafetlerini giyip Sameera’ya işkence yapar. Gerekli kayıtlar devam ederken, Pinku Sameera’nın cam fanusun içeri de kalma süresin hesaplar.

Dharam, Vidya’ya yalnızca Meera’yı sevdiğini, sadece Bhavani’yi konuşturmak için yakınlaştığını söyler. Bunu camın arkasında ki Meera da duyar. (Nasıl oluyorsa içeriden dışarıya ses gitmezken, dışarıdan içeriye ses geliyor) Dharam numara yapıp, Vidya’ya kızar. Kendisine çay getirmesini, karısı Bhavani’ye de hep saygı duymasını ister. Bhavani buna çok mutlu olur.

Seeta ile Jaggi Gopi’nin yanında hastanede refakat ederken, Kokila da tapınağa doğru gider. Kokila evde dua için gerekli malzemeleri unuttuğunu, kendisi taksi ile gideceğini, ailenin geriye kalanı da tapınağa gitmesini ister. Bu sırada Seeta güvenlik kamerası kayıt etmeye devam ederken, Samaeera da nefessiz kalır ve numara yapmaya başlar.

Kokila içeri girdiğinde evin ortasında camdan kafesin içinde çırpınan Sameera’yı görünce hemen onu kurtarırken, yanlışlıkla anahtar ile birlikte kendisi içeri de kalır. Daima, Kokila’nın nefessiz kalıp ölmesini beklerken, Sameera bu durumu kimseye açıklayamayacakları için Kokila’yı kurtarmaya çalışır. Kokila Modi konağına girmeden önce Seeta’yı aramış, konuşma sırasında Kokila “Sameera!” diye bağırmıştır. Ondan sonra Seeta, Kokila’ya ulamaz.

Masum 494. Bölüm Özeti - Kokila Sameera'yı Kurtarır

Seeta, Kokila’nın başına bir şey geldiğini düşünür. Jaggi ile birlikte yola çıksalar da yolda araba arızalanır. Seeta yolun yarısını koşarak eve gelir. Bu sırada Kokila son nefeslerini vermektedir. En son Kokila “Gopi” deyip bayılır. Hastane de ki Gopi de “Kaynana” der ve gözlerini açar.

Gopi uyanır uyanmaz Modi konağına gider. Jaggi de arabayı tamir edip Modi konağına Gopi ile birlikte girerler. Jaggi ve Gopi eve vardıklarında Kokila’yı cam bir kutuda kilitli görünce şok olurlar. Jaggi camı defalarca yumruklar ve onu kırar. Anahtarı alır ve kapıyı açar. Kokila son nefesini vermeden kurtulmuştur.

Bhavani, Dharam’ın odasına gider. Onunla yakınlaşmaya çalışır. Dharam da Meera ile boşanmadan aralarında tam bir evlilik olmayacağını, Meera’yı bulup onunla boşanırsa sorunun çözüleceğini söyler. Bunun üzerine Bhavani, Meera’yı bulma konusunda yardım edeceğini söyler.

Modi konağında Doktor Kokila’yı kontrol eder. Durumunun iyi olduğunu söyler. Jaggi de Gopi için doktordan izin alır. Evde bakımına devam edebileceklerini haber verir. Gopi, Sameera’ya cam kutunun eve nasıl geldiğini sorar. Lakin Sameera kendisinin de ölüm tehlikesi atlattığını, Kokila son anda yetişip kendisini kurtarırken, Kokila’nın içeride kaldığını söyler.

Jaggi, Gopi’yi odasında götürürken hayal aleminde Ahem gelir. Gopi’nin erlini tutup Jaggi’nin elini tutmasını sağlar. Jaggi de Gopi kendi kendine elini tutmaya çalıştığını düşünür. Gopi ve Jaggi evin içindeki tapınağa giderler. Jaggi, Gopi’nin alnına sindur sürer. Kokila bu manzarayı görünce çok mutlu olur. Artık Gopi de Jaggi’yi kocası olarak kabul eder.

Masum 494. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Masum 29 Temmuz Perşembe Özeti

29 Temmuz Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 29 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Dharam cep telefonundaki Meera’nın resmine bakıp ağlarken, aynanın arkasında ki gizli bölmede bulunan Meera da bu anı görüp üzülür. Bahvani gelince hemen toparlanır. Dharam dosyalara bakıyor numarası yapar.

Kokila, tüm aileye Sameera ve Pinku’nun kötü işler peşinde olduğunu, Sameera’nın doğum günü olmadığı halde bilerek yalan söylediklerini, kesin bir şey planladıklarını söyledikten sonra dikkatli olmalarını ister.

Gopi, Jaggi’yi kocası olarak kabul etmemesini şerefine evde parti verilir. Bu arada Bhavani, Meera’nın odasına girer ve onu baygın halde bulur. Bhavani hemen eve gizlice doktor çağırır. Doktor Meera’yı kontrol eder. Havasız kaldığını söyler. İlaç yazar. Bhavani, Meera’yı gördüğünü kimseye söylememesini, bu konuda ona çok para vereceğini vaad eder. Bu sırada Meera gizlice doktorun çantasına not yazıp bırakır.

Masum 29 Temmuz Perşembe Özeti - Sameera'nın Doğum Günü Kutlama Partisi

Modi konağında pastacı pastayı getirir. Seeta pastadan barut düştüğünü görürü. Hemen bunu Kokila’ya ve Jaggi’ye bildirir. Sameera’nın büyük bir şey planladıklarını, pastaya nasıl barut karıştırdığını öğrenmeleri gerektiğini söyler.

Bhavani sessizce doktoru dışarı çıkarır. Lakin Dharam ve Vidya doktoru yakalar. Bhavani sıcak çarpmasında dolayı doktor çağırdığını söyler. Bu sırada Dharam, doktorun çantasında ki notu fark eder ve gizlice onu alır.

Pasta içinde barut olduğunu kanıtlayan Kokila, tüm konuklar oradayken pastayı patlatmaması için dua eder. Jaggi pastayı dışarı atıp kurtulmanın en doğru çözüm olduğunu söyler. Gopi ise pastayı değiştirmekten bahseder. Jaggi, benzer pastayı nasıl elde edeceklerini söylüyor. Tolu, yakınlarda benzer pasta satan bir yer bildiğini söyler. Tolu pastanın benzerini getirir. Kokila bilerek ışıkları kapatır. Diğerleri de pastayı değiştirir.

Devamı Masum 495. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 494. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu