Dizi Özet

Masum 502. Bölüm Özeti 6 Ağustos Tehlikeli Satranç Oyunu

Masum 502. bölüm özeti 6 Ağustos Cuma. Sameera, Modi ailesini sandalyeye bağlayıp, büyük satranç oyununda piyon yapar. Gopi bu santran oyununu kazanabilecek mi? Detaylar Masum 502. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Masum 502. Bölüm Özeti)

  • Sameera her bir aile üyesi satranç da bir taşı temsil ettiğini söyler
  • Gopi bu oyunu oynamak istemez
  • Sameera herkesin üzerindeki bombaları gösterir
  • Gopi satrancı kaybeder. Lakin Jaggi üzerindeki bombadan kurtulur
  • Sameerea ve Pinku kaçar
  • Dharam, Bhavani belasında kurtulur

Detaylar Masum 502. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 502 Bölüm Özeti;

Bölüm Tüm Modi ailesinin sandalye de bağlı halde görünmesi ile başlar. Sameera, Gopi’yi bayılttıktan sonra tüm Modi ailesini bağlamış, Gopi ise kendisine geldiğinde tüm ailesinin tek tek sandalye de bağlı halde görmüştü.

Sameera, Gopi’ye dikkatli bakmasını, herkesin üzerinde bomba olduğunu, satranç da yanlış hamlesinde üzerinde bomba olan kişinin öleceğini açıklar. Gopi bu saçmalıklara son vermesini, ailesini de serbest bırakmasını istese de Sameera oldukça ciddi olduğunu görünce, Gopi de ne yapacağını bilemez.

Masum 502 bölüm özeti Başlıyor!

Dharam eve geldiğinden evin ortasında Bhavani’yi görünce şok olur. Lakin Bhavani kendisinin etrafını elektrik hattı ile çevirdiği için Dharam, Bhavani’ye yaklaşamaz. Dharam sinirle buna bir son vermesini ister. Bunun üzerine tüm ailesini kaçırdığını, ailesini sevip sevmediğini sorar. Dharam ne yapacağını sorar. Bhavani de kendisine bıraktığı ipucunu bulup, elektrik akımını durdurmasını ister. Kısaca Bhavani de Dharam’a bir oyun oynar.

Masum 502. Bölüm Özeti 6 Ağustos Tehlikeli Satranç Oyunu

Sameera, Gopi’ye satranç oynayacaklarını, ailesinde herkesin satrançta bir taşı ifade ettiğini, kimisi piyon kimisi vezir, kimisi de şah olduğunu, oyunu buna göre oynamasını emreder.

Diğer taraf da Bhavani Dharam’a acele etmesini, aksi halde ailesinin yok olacağını söyleyince, Dharam Bhavani’nin koyduğu ipucunu armaya başlar. Önce evin içindeki mandire bakar. Bhavani gülerek “Boşa bakma! Orada bir şey bulamazsın” diyerek Dharam’ın panik yapmasını, hatta sinir olmasını ister. Dharam sonunda bir not bulur.

“Gerçek ipucu odanda!”

Yazılı notu okur. Hemen Dharam odasına gider. Odasında daha önce görmediği eski bir anahtar bulur. Bu anahtar Bhavani’nin çevresindeki elektrikleri keseceğini düşünür.

Sameera artık konuşmanın bittiğini, Gopi’nin harekete geçmesini, aksi halde bombaları devreye gireceğini söyler. Gopi ilk olarak Urmila’yı tekerlekli sandalye ile hareket ettirir. Sonrasında Tolu’nun yerini hareket ettirir.

Pinku, Urmila’nın bombasını aktif eder. Tolu’ya da elektrik şoku verir. Gopi yaptıklarının hile olduğunu söyler. Sameera, oyunu kendisi kurduğunu, kuralları da kendisi belirlediğini söyler. Kısaca Sameera her şart ve koşulda Modi ailesini yok edecek kuralları getireceğini açıkça dile getirmiş olur.

Masum 502. Bölüm Özeti

Sameera, Gopi’yi satranç oyununda alt etmek için güzel ve kısa yoldan hamleler yaparak Gopi’nin vezir olan Kokila’nın yanına gelir. Pinku, karısının zeki olduğunu, Kokila’yı yok edeceğini söyler. Jaggi, Gopi’ye beynini kullanmasını, sakince ve düşünerek hamle yapmasını ister.

Bu sırada Dharam ilk bulmacayı çözer. Lakin Bhavani’nin bulmacaları bitmez. Sırası ile hepsini çözmesini ister. Dharam da sırası ile notlarda yazılanları okur. Yeni bir anahtar daha bulur. Her geçen dakika Dharam’ın aleyhine işlemektedir.

Gopi bir sonraki hamlesinde çok düşünür. Ricky’i kullanır. Onu hareket ettiri. Lakin Sameera hamlesini yapıp Gopi’yi alt eder. Gopi bayılıyor numarası yapar. Tüm aile onun için endişelenir. Gopi de çaktırmadan zaman kazandığını söyler.

Masum 502. Bölüm Özeti - Gopi Ailesini Kurtarmak İçin Satranç Oynar

Gopi, Sameera’ya yeni bir hamle yapmadan önce ona biraz vakit vermesini ve daha fazla düşünerek oynamak istediğini söyler. Sameera sonunda kaybedeceğini ama yine de istediği kadar düşünebileceğini söyleyip pis pis sırıtır.

Gopi’nin asıl istediği, ailesinden herhangi biri iplerden kurtulup, Sameera’nın oyununa son vermesidir. Jaggi de bunu anlayıp, kendi iplerinden kurtulmayı başarır. Hemen Pinku’nun yanına gidip onu tokatlar. Pinku duman çıkartıp hemen oradan Sameera ile kaçmayı başarır. Jaggi peşinden gider. Gopi ise diğer aile üyelerinin iplerini çözer.

Bhavani’nin oyunları bitmez. Dharam bir ipucunu çözer, hemen arkasında Bhavani başka bir bulmaca verir. Sonunda ağır bir taşın altında anahtar olduğunu yazan notu bulan Dharam, zor da olsa taşı kaldırır. Anahtarı alırken ayağını yaralasa da anahtarı almayı başarır.

Dharam Bhavani’ye gelip ailesinin nerede olduğunu sorar. Bhavani “Ne acelen var. Daha oyuna devam ediyoruz” deyince Dharam sinirle Bhavani’yi öldüreceğini söyler. Bhavani kendisini öldürürse ailesini hiç bir zaman bulamayacağını söylemesi, Dharam’ın geri adım atmasına neden olur.

Pinku ile Sameera bir arabaya binip kaçarlar. Lakin araba yolda bozulunca, Gopi ile Jaggi onlara yetişir. Jaggi yakalamak için hamle yapsa da Pinku ile Sameera kaçmayı başarır. Gopi Jaggi’ye sarılıp tüm ailesinin risk altında olduğunu, daha önce bir çok ailesini kaybettiğini, onu da kaybetmek istemediğini söyleyip Jaggi’ye sarılır.

Dharam, Bhavani’yi boğar ve ailesinin nerede olduğunu sorar. Bunun üzerine Bhavani, Dharam’in ailesini gösterir. Herkesin balkonda ve üzerinde bomba bağlı olduğunu görür. Bhavani, ailesini kurtarmak istiyorsa kendisini karısı olarak kabul etmesini ister. Dharam ise aynen şöyle der.

“Seninle evli kalacağıma ailem ile ölmeyi tercih ederim!”

Deyip hızla ailesinin olduğu balkona koşar. Ancak balkona giderken merdivenlere Bhavani yağ dökmüştür. Dharam merdivenleri çıkarken çok ama çok zorlanır. Dharam ailesinin yanına ulaşır. Bombayı durdurur. Bhavani de bu boşluktan yararlanıp hemen kaçar. Yolda Pinku ve Sameera ile buluşur. Sameera, Bhavani’den Modi ailesini yok etmek için yardım ister.

Masum 502. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Masum 6 Ağustos Cuma Özeti

6 Ağustos Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 6 Ağustos özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Modi ailesi sağ salim evlerine gelir. Hemen tapınak da dua ederler. Artık tehlikenin geçtiğini düşünüp rahat bir nefes alsalar da Sameera ve Bhavani Modi ailesini öldürmek için plan yapar. Bhavani, Modi ailesine zarar vermenin yolu Ramakant’a zarar vermek olduğunu söyler. Sameera ve Pinku, Bhavani’nin planını birlikte değerlendirirler.

Kokila, artık belalardan kurtulduğunu, bunda dolayı bir sonraki gün poja töreni yapacaklarını ailesine duyurur. Ertesi gün Kokila din görevlisini arar. Bu sırada Bhavani poja töreninden haberdar olup din görevlisini silahla tehdit eder.

6 Ağustos Cuma Masum Bölüm Özeti - Bhavani Oyun Oynar

Kokila din görevlisine ne zaman geleceğini sorar. O da üç yeğeni ile birlikte yolda olduğunu haber verir. Çok geçmeden Bhavani, Pinku ve Sameera din görevlisi ile birlikte yüzünde peçeleri ile içeri girerler.

Jaggi, din görevlisi ile birlikte içeri girenlerin neden peçe taktığını sorar. Hatta peçelerini çıkartmalarını ister. Lakin din görevlisi kendi kültürlerinde böyle bir gelenek olduğunu, peçeleri çıkartmaları istenirse evi terk edeceklerini söyler.

Kokila içeri alır. Pinku, Sameera ve Bhavani tören sırasında evin her yerine bomba koyar. Modiler tam da her şey biti derken Bhavani peçesini çıkartıp, “sakın kıpırdamayın! Evin her tarafında bomba var” deyince herkes şok olur.

Devamı Masum 503. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 502. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu