Dizi Özet

Masum 92. Bölüm Özeti 22 Haziran Gopi Okuldan Atıldı

Masum 92. Bölüm Özeti 22 Haziran. Gopi yarışı kaybettikten sonra evdeki Ahem ve Kokila’nın hedefinde oldu. Bir sonraki gün sınavda ne yapacak? Masum 92. bölüm özeti başlıyor!

Hetal, gelini Raşi ile oğlu Jigar’ın birlikte vakit geçirmesini ve yarışmada ki başarısını kutlamasını ister. Raşi hem yarışmada hile ile birinci olur hem de Hetal ve ev halkının yeniden gözdesi haline gelir. Jigar ve Raşi araba ile gezintiye çıkar. Jigar Raşi’yi o kadar seviyor ki araba da benzinin az olduğunu dahi göremez. Ta ki benzini bitip, yarı yolda kalınca anlar. Yolun ortasında yardım istese de kimse yardım etmez. Masum 22 haziran özeti resmi

Jigar benzinlik bulup, yeniden benzini arabaya koyup eve gelirler. Raşi’nin hayal ettiği gibi bir gezinti olmadığı için hiç hoşnut kalmaz bu gezintiden. Raşi düştüğü bu durumu yeniden sevince çevirmek için Gopi’ye zarar vermek için yeni bir plan yapar. Gopi ev işlerinden çok yarın ki sınavı için hazırlandığını gören Raşi, planı için Sarita’yı arayıp ne yapması gerektiğini bir bir anlatır.

Raşi güler yüzü ile şeytani planını devreye koymak için Gopi’ye yardım edebileceğini söyler. Gopi de çok mutlu olup, teşekkür eder. Gece geç saatlere kadar ders çalıştıktan sonra sabah çok erken kalkıp herkesin kahvaltısını hazırlar.

Masum 22 haziran resmi

İlk uyanlardan biri olan Ahem  de Gopi’nin elindeki tepsi ile yukarı çıktığını görünce “Ne yapıyorsun sen!” diye sertçe çıkışır. Gopi de korkarak “anneme kahvaltı götürüyorum!” deyince Ahem Gopi’nin elindeki tepsiyi alıp, kendisi götürür.

Ev halkı da Ahem’in tepsiyi alıp kendisi götürmesini çok üzülse de Raşi bu durum karşısında çok ama çok mutlu olur. Bu olay karşısında Gopi’nin morali çok bozulur. Okula gelir ve kaç zamandır çalıştığı sınavı başlar.

Masum 22 Haziran Özeti Gopi’ye İftira

Gopi uzun zamandır emek ettiği ve çoğu zaman uykusunda feragat edip derslerine çalıştığı sınavı başlar. Tabi Raşi’nin kendisi hakkında kurduğu plandan haberi yoktur. Raşi yardım bahanesi ile Gopi’ye kopya kağıdı hazırlar. Bunu da Gopi fark etmeden göremeyeceği bir yere koyar. Gopi sınav esnasında bu kağıdı yere düşürür. Bunun ne olduğuna bakmak istediğinde öğretmen hemen bakıp, kopya kağıdını yakalar.

Masum 92 bolum Özeti resmi

Öğretmen sinirli bir şekilde Gopi’yi kolundan tuttuğu gibi sınav salonun dışına atar. Gopi her ne kadar “bunu ben yapmadım!” dese de öğretmen buna asla inanmaz. Ağlayarak okuldan Gopi atılır. Eve gözleri yaşlı bir biçimde gelince, ev haklı da ne olduğunu sorar. Gopi ise ağlamaktan ev halkına cevap dahi veremez.

Tüm bu hengame içinde Sabite ile kızı Modi konağına gelir ve alaycı bir ses tonu ile “Gopi ne olduğunu söyleyemiyor. Ben söyleyeyim. Gopi okulda kopya çekerken yakalanmış!” der. Bu duruma hiç kimse inanmaz. Özellikle Koki “Benim gelinim öyle şeyler yapmaz!” diyerek Sabita’ya karşı durur.

Masum 92 bolum resmi

Tüm buı olanlar karşısında bir tek kişi mutludur. O da tabi ki Raşi’dir. Koki Savita’ya ağzına geleni söyleyip, evden gönderdikten sonra Gopi’nin yüzüne bakıp; “tüm güvenimi boşa çıkardın. Yazıklar olsun sana!” diye tepki gösterir. Bu sırada okul müdürü Koki’ye yaşananları bir bir anlatıp, bu halde Gopi öğrencimiz olamaz der.

Raşi artık Gopi’nin okula gitmeyeceğini öğrenince hemen yanına gidip, zeytin yağ gibi üste çıkar. Kendi hazırladığı kopya yüzünden Gopi okuldan atılsa da Raşi bu olayı Gopi’nin yaptığını ve kopya iyi bir şey olmadığını söyler.

22 Haziran Masum Resmi

Raşi, Gopi ile inceden dalga geçtikten sonra odadan çıkacağı sırada okul çantasını görüp, “Artık okula gitmeyeceksin! Bu çantaya ve içindekilere ihtiyacın yok!” deyip çantayı döker. Gopi bu manzara karşısında yerler bir olur.

Gopi’nin kopya çekme olayı karşısın Koki çok içerler ve Gopi ile konuşmama kararı alır. Gopi bir şey soracak olsa Koki’den cevap alamaz. Bu durum karşısında Gopi çok üzülür. Evdeki işler Gopi’yi bekler. Mutfağa gider ve yemek yapmak için sebzeleri doğramaya başlar.

Ahem de işten mutlu bir şekilde içeri girdiğinde Gopi’nin dalgın bir şekilde sebzeleri doğradığını ve hatta elini kesmek üzere olduğunu görüp, hızla koşar ve bıçak Gopi’yi kesmeden durdurur. eden bu durumda olduğunu sorar. Koki de kopya olayında dolayı Gopi’nin okuldan atıldığını söyler.

Masum 92. bölüm özeti Gopi okuldan atıldı Resmi

Akşam olur ve herkes derin uykudayken Goıpi yaşadıklarını düşünüp uyuyamaz. Kitaplarını da kucağına alıp saatlerce ağlar. Gopi’nin ağlama sesini duyan Ahem uyanır. Gopi Ahem’e sarılıp ağlamaya devam eder. Sabah olduğun da Ahem okul müdürü ile görüşüp, Gopi’nin yeniden okula gitmesi için müdür ikna eder.

Bu olayı haber alan Koki ise sinirden deliye döner. Gopi’nin kolundan tuttuğu gibi Ahem’in önüne atar. Gopi okula gitmeyecek! der. Bunu Gopi de istiyor diye baskı yapar Korkudan Gopi de gitmek istemiyorum deyince Ahem kararı sen ver. Başkasının kararını söyleme diye çıkışır.

Masum 92. bölüm özeti Ahem Gopi'ye ders çalıştırıyor

Ahem Gopi’nin korkudan istemediği bir şeyi söylediğini görünce, “Ona evde dersi ben vereceğim. İlk ders de şimdi başlıyor der.” Gopi’den kitaplarını getirmesini ister. Gopi hemen kitaplarını getirir ve ilk derslerini yaparlar. Masum 92. Bölüm Özeti burada sona erdi. Bir başka özette görüşmek üzere.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu