Dizi Özet

Masum 93. Bölüm Özeti 23 Haziran Altın Gopi’nin Oldu

Masum 93. Bölüm Özeti 23 Haziran Salı günü ekrana gelecek. 23 Haziran Masum özeti vermeden önce,  geçtiğimiz bölümde Gopi kopya çektiği iddiası ile okuldan atılsa da Ahem 10 günlük süre istemiş, eşini kendisi sınava hazırlayacağını söyleyip okul müdürünü ikna etmeyi başarmıştı. Gopi sınavı geçebilecek mi? Koki Gopi’nin ders çalışmasına karşı nasıl davranacak? Masum 92. bölüm özeti başlıyor!

Koki evde kendi lafının yere düşmesini hazmedemez. Gopi’ye, “okula gitmeyecek bundan sonra” diye Ahem’e karşı dedirtse de Ahem okul müdürü ile konuştuğunu ve Gopi 10 gün sonra sınava girecek. Diyerek annesini de karşısına alır. Bu duruma Gopi’nin sebep olduğunu düşünüp Gopi ile arasında ki mesafeyi açmaya ve onunla konuşmama kararı alır.

Masum 93 bölüm özeti

Gopi, bir tarafta kocasının lafını yere düşürmek istemediği için dört elle derslerine çalışmak isterken, diğer taraftan annesi gibi gördüğü Koki!’nin mutsuz halleri canını çok ama çok sıkar. Ahem Gopi,’nin 10 gün boyunca ev işlerinden muaf tutulacağını, bu süre zarfında Gopi sade ve sadece dersleri ile alakadar olmasını ister.

Gopi iş yapmadan ve başkaları için yaşadığı için bu durum karşısında şaşkındır. Evlin gelini olarak ev işlerinde yardım etmek istese de Koki müsade etmez.  Hetal ise Gopi’nin çabalarını görüp üzülür.

Ertesi günü eve satıcı gelir. Altın kolye ve bilezik satan bu satıcıdan Raşi erkek bileklik alır. Hetal ise neden aldığını sorar. Raşi de bunu “Daval’a hediye etmemiz gerek.” O yüzden ona uygun altın bileklik aldım der. Karşılıklı olarak hediyeleşmek gerektiğini söyleyen Hetal kolyenin parasını satıcıya verir.

23 Haziran Masum 93 bolum

Raşi altın kolyeyi alıp hemen odasına gider ve planlarının ilk aşaması altın bilekliği aldırdığını ve hediye edeceklerini söyler. Urmila ise bu bilekliğin üzerinde olan çeyrek altına benzeyen altın sikkeyi alıp Daval’a boş bileklik vermek niyetinde.

Raşi’nin planına göre bilekliği kendisi hediye edeceği sırada gerçek altın ile sahtesini değiştirmek. Ancak işin içine Koki girer ve evin en büyük gelini olan Gopi, Modi ailesini temsil edebileceğini ve ancak hediyeyi Gopi verebileceğini söyler. Hetal bu duruma biraz bozulsa da sesini çıkartmaz. Masum 93. Bölüm Özeti devam ediyor.

Masum 23 Haziran Özeti Urmila’nın Planı İşe Yaramadı

23 Haziran Salı Masum 93. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz. Raşi kendisi yerine Gopi’ni hediye vermesini yediremez ve Gopi’ye boncukları süsleme görevi verir. Gopi de derslerini yarıda bırakıp boncukları süsleme ile uğraşır. Bu sırada içeri Ahem girer ve Gopi’nin ders çalışma dışında başka işlerle uğraştığını görünce sinirlenir. Gopi’nin derslerini yapıp yapmadığını sorar.

Masum 93. bolum özeti - 23 Haziran

Gopi hızla defterlerini Ahem’e getirir ve derslerin yaptığını söyler. Ancak bazı yerleri unuttuğunu gören Ahem bu kısımları yapmamışsın der. Ahem ile Gopi ders çalışmaya başlarlar. İki bu sırada oldukça yakınlaşır. Ahem yazıları daha düzgün yazması için kalemi tutar. Tabi Gopi’nin de elini o anda tutmuş olur. İkilinin bu romantik halleri kısa sürer.

Ertesi gün Urmila’nın evinde bölüm başlar. Kincal dışarı çıkmak için hazırlandığını görür. Nere gittiğini sorar. Kincal de Raşi ve Gopi’yi görmeye gittiğini söylese de Urmila eve misafir geleceğini ve evden asla ayrılmaması gerektiğini dile getirir.

Urmi ile Kincal bu konuşmaları yaparken kapı çalar ve gelen Modi ailesidir. Kincal bu durumu çok şaşırır. Hediyelerle içeri gelen Modi ailesini şaşkınlıkla karşılar. Urmila Modi ailesini içeri geçirir. Burada ne istediklerini sorar. Soğuk su isteyen Koki’ye dolapları olmadığını ve soğuk suyu olmadığını söyleyip kendisini fakir göstermeye çalışır.

Masum 93 özeti

Urmila Gopi’yi oyalamak adına onu sütlaç yapmasını ve gelinlerinin elinden bugün sütlaç yemesi ne muhteşem olur diyerek Gopi’yi ve gelenleri kandırır. Dolayısı ile Gopi’yi de oyalar. Raşi Daval’a bilekliğini taktıkları sırada iplerin kısa olduğunu söyler. Urmila’ya bilekliği verip, ipin ucunu uzatmasını ister. Urmila misafirlerin yanından çıkar. Hemen bilekliğin üzerindeki altını, sahtesi ile değiştirir. Altını da putun yanındaki çiçeğin içine saklar.

Urmila bilekliği getirir ve Daval’ın koluna Raşi takar. Bu sırada Urmila gizlice kendi kendini çaldırır ve Daval’ı çağırdıklarını söyleyip bahane ile Daval’i evden uzaklaştırır. Bu sırada Gopi de yaptığı tatlıyı bitir. Hemen tatlıyı herkese ikram etmek ister. Ev haklı da dua etmelisin deyince Gopi ile Hetal dua etmek için putun yanında gider. Bu sırada Urmila’nın altını içine sakladığı çiçek, Gopi’nin eline düşer. Bu puttan gelen bir hediye olarak algılanır. Tabi Gopi altını görmez ve çiçeği görür.

Masum 93. bölüm özeti

Bu yaşanan olayı ev halkına anlattığı sırada altın çiçeğin içinden çıkar ve Koki’nin önüne düşer. Ev halkı bu altın Gopi’nin hakkı olduğunu ve kendi inandıkları tanrının bir hediyesi olduğunu düşünür. Urmila ise bu duruma çok sinirlenir. Masum 93. Bölüm Özeti burada son buldu. Bir sonraki özette görüşmek dileğiyle.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu