Dizi Haberi

Masumlar Apartmanı Hikmet’in Hikayesi Dikkat Çekiyor!

Masumlar Apartmanı Hikmet’in hikayesi herkesin merak ettiği konulardan biri. Peki Hikmet neler yaşadı, Hikmet neden Hasibe’ye kötü davrandı, işte merakla ettiğiniz tüm ayrıntılar!

TRT 1 ekranlarında her Salı ekranlara gelen Masumlar Apartmanı dizisinde evin babası Hikmet’in hikayesi seyircinin en merak ettiği konulardan bir tanesi.

Masumlar Apartmanı Hikmet’in Hikayesi

Hikmet, Hasibe’nin eşidir. Han, Safiye, Gülben ve Neriman’ın babası olan Hikmet’in elinden düşmeyen bir fotoğraf herkesin dikkatini çekmiştir.

Hikmet’in elindeki fotoğrafta ilk eşi ve evladı var. Hikmet, Hasibe’den önce Perihan ile evlenmiştir. Bir de oğulları olmuştur. Hikmet işteyken oğlu ateşlenmiştir. Perihan telaş içinde Hikmet’i arar.Metin Coşkun Resmi

Hikmet, işte olduğunu, hastaneye götürmesini, kendisinin gelemeyeceğini söyleyip telefonu hızla kapatır. Perihan hemen bir taksi ayarlar ve hastanenin yolunu tutar. Ancak yolda kaza olur ve hem Perihan hem de oğlu vefat eder. Hikmet hep kendini suçlar.Oyuncu Metin Coşkun Resmi

Perihan ve oğlunun vefatından sonra Hikmet iyice içine kapanır. Biriyle evlenip yuvasını kurarsa kendine gelir diyenler nedeniyle ailesi onu Hasibe ile evlendirir. Hasibe için Hikmet iyi bir kısmettir. Hem işinde iyi hem de varlıklı bir adamdır Hikmet. Hasibe evlenip mutlu olmayı hayal eder ama Hikmet onunla sohbet dahi etmez.

Yalnızlıktan bunaldıkça temizliği takıntı haline getiren Hasibe, bir evladı olursa batan gemiyi – evliliğini- kurtaracağını hayal eder ama nafile. İlk evlatları Safiye dünyaya gelir ama Hikmet yine mutlu değildir. Bu mutsuzluğu Hasibe’yi daha da kızdırır acaba oğlu olsaydı mutlu olur muydu diye düşünüp bu defa Safiye’ye uğursuz diye hitap eder.

Acısını hep evlatlarından çıkarır Hasibe. Han dünyaya geldiğinde her şey değişir zanneden Hasibe yine umduğunu bulamaz. Hikmet’in aklı da yüreği de hep ilk karısı Perihan’da kalmıştır.

Perihan, Hasibe’nin aksine kıpır kıpır, neşeli, sosyal bir kadındır. Hikmet Hasibe’nin hem kendi hayatını hem de evlatlarının hayatını değiştirmesini uzaktan seyreder. Peki sizler Hikmet hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu