Mehmed Bir Cihan Fatihi

Mehmed Bir Cihan Fatihi Demetrios Kimdir? Gerçek Adı Ne? Tüm Detaylar

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Demetrios’u kim canlandırıyor? Gerçek adı ne? Daha önce hangi dizide oynadı? Oyuncunun yaşı, boyu kısaca oyuncu hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Demetrios Kim? 

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dimitrios adıyla duyduğumuz Demetrios, Bizans İmparatorunun kardeşidir. Abisinin bulunduğu konumu kıskanan Demetrios, bir gün o tahta kendim çıkacağım diye hayal etmektedir. Öyle ya koca Bizansın başına geçecektir. Dünyadaki tüm insanlar ona imrenerek bakacaktır. Hırs dolu bir hayatı olan Demetrios, işte bu hülyalar içinde abisinin yerine geçmek için planlar peşindedir. Bu konuda en büyük destekçisi ise Pontus Prensesi olan ve Bizans İmparatoriçesi olma hayaliyle yanıp tutuşan Demetrios’un sevgilisi Teodoradır. Bakalım dizide neler neler yaşayacak? İzleyip hep beraber görelim.

mehmet bir cihan fatihi serdar orçin resmi 1

Tarihte Demetrios

Bizans İmparatoru II. Manuil’in oğlu olan Demetrios, Konstantinin kardeşidir. istanbul’un fethinden sonra Bizansın elinde kalan tek kara parçası Moradır. Morada kalan Dimitrios daha sonra burda kardeş kavgası edeniyle iç savaşın başlamasına neden oldu. Dimitrios’un kardeşi başa geçecekken Dimitrios Fatih’in desteğini alınca Mistrayı kuşatmıştır. Fatih Morayı ona vermemiş sadece kalan ömrünü Adrianople Sarayında geçirmesine müsade etmiştir. kardeşi Thomas’ı ise oradan uzaklaştırmıştır. Fatih Sultan Mehmet’in esir haline getirdiği Dimitrios’a imroz, Taşoz adalarının vergisini toplama hakkı da verildi. Yıllarca bu düzene uyan Dimitrios daha sonra isyan edince sürgün edildi. Tekrar saraya gelen ve artık iyice yaşlanmış olan Dimitrios burada vefat etmiştir. 

 

Mehmed Bir Cihan Fatihi Demetrios’un Gerçek Adı

Kanal D ekranlarının fragmanlarıyla adından çokça söz ettiren dev bütçeli dizisi Mehmet Bir Cihan Fatihi Demetrios’un gerçek adı Serdar Orçin. 1976, Bayburt doğumlu olan yetenekli oyuncu Müjdat Gezen Sanat Eğitim Merkezi’nde oyunculuk konusunda eğitim almıştır. Mezuniyetin ardından istanbulda bulunan pek çok tiyatro merkezinde görev yapmaya başlamıştır.

mehmet bir cihan fatihi serdar orçin resmi 2

 

Son olarak Star Tv’de yayınlanmış olan Kayıtdışı adlı dizide Suat karakterine hayat vermiş olan oyuncu, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ulan İstanbul, Muhteşem Yüzyıl, Galip Derviş, Gülbeyaz, Oyunbozan, Üçüncü Sayfa, Artık Çok Geç, Köpek, Yedi Numara, Yazgı, Abdülhamit Düşerken, Sır Çocukları, Bekleme Odası adlı yapımlarda yer almıştır. Oyuncu 1,68 boyunda ve 68 kilodur. Oyuncu 2007 senesinde 2007 senesinde çok ciddi bir trafik kazası geçirmiş ardından da beyin ameliyatı olmuştur. 2008 yılında evlenmiş olan oyuncunun bir de kızı vardır. Oyuncuyu daha yakından tanımak adına gelin bir kendisiyle yapılan röportaja bakalım:

 

Serdar Orçin Videosu

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu