Mehmed Bir Cihan Fatihi

Mehmed Bir Cihan Fatihi Firuze Kimdir? Gerçek Adı Ne? İşte Tüm Detaylar

Mehmed Bir Cihan Fatihi Firuze karakteri ile oyuncu kadrosunu genişletmiş durumda. Peki Mehmed Bir Cihan Fatihi Firuze kim? Mehmed Bir Cihan Fatihi Firuze’nin gerçek adı ne? Yaşı, boyu, kilosu, eşi, daha önce rol aldığı diziler ile aklınıza gelecek tüm soruların cevapları haberimizde sizlerle.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Firuze Kim?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Firuze karakteri cariyelerden biridir. Hırs dolu bir karaktere sahip olan Firuze’nin en çok hayal ettiği şey ise padişahlardan biri ile evlenip hem devletin başına geçebilmek hem de lüks içinde yaşayabilmektir. Bu nedenle gözde cariye olmak için yapmayacağı şey yoktur.

mehmed bir cihan fatihi bengi öztürk resmi 1

Leyla Hatun ile yakın arkadaş olan Firuze, içten içe onu kıskanmaktadır. Bakalım Firuze gözde cariye arzusuyla yanıp tutuşan Firuze’yi neler bekliyor, izleyip hep beraber görelim.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Firuze’nin Gerçek Adı

Kanal D ekranlarının dev bütçeli dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Firuze’nin gerçek adı Bengi Öztürk. 1980, Almanya doğumlu olan güzel oyuncu, Gazi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur. Henüz öğrenci iken bölümü ekonomi üzerine olsa da oyunculuğa olan merakı nedeniyle kendini bu konuda geliştirmeye karar vermiş ve o dönem sevilen bir yarışma olan Türkiye’nin Yıldızları adlı programda herkesin ilgi odağı olmayı başarmıştır.

mehmed bir cihan fatihi bengi öztürk resmi 2

Bu yarışma yıldızının parlamasına neden olmuş ve oyuncu 2004 senesinde Hoşgeldin Hayat filminde rol almıştır. Bu sinema filminde Serap karakteri ile beğeni almayı başaran güzel oyuncu, 2005 senesinde dizi sektörüne de adım atıp Dönme Dolap adlı dizisinde rol almıştır. Kapıları Açmak adlı dizide Melis karakteri ile seyirci karşısına çıkan oyuncu Şöhret adlı dizide de Yeşim olarak bizlerle buluşmuştu. Sessiz Fırtına, Canım Ailem, Kızım Nerde, mükemmel Çift, Yalan Dünya, Beşinci Boyut, Dila Hanım, Küçük Gelin, Dayan Yüreğim, Ya Nasip Ya Kısmet adlı yapımlarda da adını duyuran oyuncu bu dizide de yine adından söz ettirmeyi başardı. Kendisini daha yakından tanımak adına gelin bir de kendisiyle yapılan röportaja bakalım:

https://www.youtube.com/watch?v=gHZQYS6EKvs

 

Bengi Öztürk Yaşı-Boyu-Kilosu-Eşi

38 yaşında olan oyuncunun boyu 1,70 kilosu ise 55 kgdır. Sedat Barış Orhun ile 2013 yılında evlenmiş ancak boşanmıştır. Şu an ise sevgilisi Sertaç Akkayadır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu