Mehmed Bir Cihan Fatihi

Mehmed Bir Cihan Fatihi Gülbahar Hatun Kimdir? Gerçek Adı Ne? Tarihte Gülbahar Hatun

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Gülbahar Hatun’u kim canlandırıyor? Gerçek adı ne? Daha önce hangi dizide oynadı? Oyuncunun yaşı, boyu kısaca oyuncu hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gülbahar Hatun Kim?  Tarihde Öyle Biri Var Mı?

Gülbahar Hatun, Yavuz Sultan Selim’in annesi Fatih Sultan Mehmet’in de eşlerinden biridir. Bir diğer çocuğu da Gevherhan Sultan’dır. Fransız veya Sırp olabileceği düşünülen Gülbahar Sultan’ın aslında saraya ilk geldiğinde esir veya cariye olabildiği düşünülmektedir. Fatih Sultan Mehmet’in henüz şehzade iken Gülbahar Hatun ile evlendiği düşünülmektedir.

mehmet bir cihan fatihi oyuncuları sedef avcı resmi 1

Yavuz Sultan Selim ne zman ki tahta geçti annesi Gülbahar Hatun da Valide Sultan ünvanını almıştır. Zaman içerisinde devlet işlerine karışan Gülbahar Hatun, oğlu Yavuz Sultan Selim’e etrafındaki devlet adamları hakkında geniş bilgiler verip bazıları hakkında oğlunu mektuplarda uyarmıştır. Tarihte büyük etkisi olan Gülbahar Hatun’un türbesi ise İstanbul’da bulunan Fatih Camii Avlusunda Fatih Sultan Mehmet’in türbesinin karşısındadır. 

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisinde Gülbahar Hatun Kim?

Gülbahar Hatun’un gerçek adı Sedef Avcı. Ocak 1982, İstanbul doğumlu olan güzel oyuncu ailesinin tek çocuğudur. Henüz 5 yaşında küçük bir çocukken bale konusunda eğitim almaya başlayan oyuncu uzun yıllar bale ile ilgilenmiştir. Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun olduktan sonra oyunculuk konusunda eğitim almaya karar vermiştir. Bu alanda adını duyurmuş tiyatroculardan bu konuda eğitim alarak kendini yetiştiren oyuncu, bir diğer ilgi alanı olan mankenlik konusunda da iş arayışına girmiştir.

mehmet bir cihan fatihi oyuncuları sedef avcı resmi 2

Model olarak çalışmaya başlayan başarılı oyuncu, 1997 senesinde Elite Model Look Türkiye adlı güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Bu başarısının ardından Miss Turkey yarışmasına da katılan oyuncu bu yarışmada da ikincilik elde etmiştir. Halil ile Menekşe adlı dizi ile sektöre giriş yapan oyuncu bu dizide başrol oynamıştır. 2005 senesinde Kıvanç Kasabalı ile nikah masasına oturan oyuncunun bu evlilikten bir çocuğu vardır. 2015 tarihinde Bedel adlı dizide yine başrolde yer almış ve Begüm karakterine hayat vermiştir. Böyle Mi Olacaktı?, Yanık Koza, Hayattan Korkma, Yaprak Dökümü, Ezel, Romantik Komedi, Umut Yolcuları, Arka Sokaklar, Mazi Kalbimde Yaradır, Esir Şehrin Gözyaşları adlı yapımlarda yer almıştır.

Sedef Avcı Boyu, Kilosu Aile Hayatı

Sedef Avcı Kıvanç Kasabalı ile evlidir ve çok tatlı da bir oğlu vardır. Oyuncu 1,79 boyunda ve 55 kilodur. Kova burcudur. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu