Mehmed Bir Cihan Fatihi

Mehmed Bir Cihan Fatihi Korkut Kimdir? Gerçek Adı Ne? Tüm Detaylar

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Korkut’u kim canlandırıyor? Gerçek adı ne? Daha önce hangi dizide oynadı? Oyuncunun yaşı, boyu kısaca oyuncu hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Korkut Kim? 

Mehmed Bir Cihan Fatihi Korkut, Osmanlı Devletinde Yeniçeri askerlerinden biridir. Osmanlı Veziri Azamı Çandarlı Halil Paşa’nın küçük kızı Esleme’ye aşık olan Korkut’u bakalım dizide neler beklemekte. Oldukça cesur bir asker olan Korkut gizli gizli buluştuğu Esleme’nin biricik aşkıdır. Esleme’ye İshak Paşa’nın hain planından bahseder. Esleme ise durumu ablasına söyler ablası Melike de babasının gerçek yüzünü bilmeden Fatihi korumak adına babasına bu haber söyler. Ancak asıl hain bizzat babalarıdır. Her dizide fenomen olan çiftler vardır. Bu dizideki fenomen çift olmaya aday ikilimiz : Eslem-Korkut ikilisi olacak. Bakalım bu sevda onların hayatında ne gibi durumlara neden olacak? İzleyip hep beraber göreceğiz.

 

mehmed bir cihan fatihi leyla tanlar resmi 2

Mehmed Bir Cihan Fatihi Korkut’un Gerçek Adı

Kanal D ekranlarının fragmanlarıyla adından çokça söz ettiren dev bütçeli dizisi Mehmet Bir Cihan Fatihi Korkut’un gerçek adı Mert Yazıcıoğlu. Genç oyuncu daha önce rol dizilerle büyük beğeni almayı başarmıştı. Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Büşra Develi, Sedef Avcı, Gürkan Uygun gibi oldukça deneyimli oyuncularla beraber rol alacağı Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde canlandıracağı Korkut karakteri ile de adından söz ettirmeye geliyor. Daha önce rol aldığı Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizide rol almış olan oyuncunun adını duyurduğu bir diğer dizi de Karagül adlı dizi olmuştur. 1993, Denizli doğumlu olan karizmatik oyuncunun tarz değişikliği takipçileri tarafından sosyal medyada beğeni almış ve yabancı oyunculara benzediği söylenmiştir.

mehmet bir cihan fatihi mert yazıcıoğlu resmi 1

Ortaokul ve İlkokulu İstanbul’da okuyan oyuncu üniversiteyi de İstanbulda bulunan Aydın Üniversitesinde tamamlamıştır. Bu üniversitede İşletme Bölümü mezunu olmasının ardından yüksek lisansını da bu bölümde tamamlamıştır.  Bir tesadüf ile hayatında yeni bir sayfa açan Yazıcıoğlu, bir anda kendini kamera önünde bulmuştur.

mehmet bir cihan fatihi mert yazıcıoğlu resmi 2

Üç Mota Atölyesi’nde oyunculuk üzerine eğitim alan oyuncu, daha önce Dedemin İnsanları dizisinde dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Ardından da Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizi ile yıldızı parlamıştır.Bu dizide Fırat karakteri ile fenomen hale gelen oyuncu bu dizinin ardından da Karagül adlı dizi ile bir kez daha oyunculuğunu konuşturmuştur. Oyunculuğunu merak edenler için aşağıdaki videomuz sizlerle. Peki Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisindeki oyunculuğunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Mert Yazıcıoğlu Videosu

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu