Mehmed Bir Cihan Fatihi

Mehmed Bir Cihan Fatihi Oyuncuları, Gerçek Adları, Yeni Gelen Oyuncular

Mehmed Bir Cihan Fatihi Kanal D ekranlarına 20 Mart Salı günü ilk yayın hayatına başlayacak. Mehmed Bir Cihan Fatihi Oyuncuları ile bu oyuncularının gerçek isimlerini ve diziye yeni katılan oyuncuları bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Mehmed Bir Cihan Fatihi Oyuncuları  Ve Gerçek İsimleri

Kanal D ekranlarına Q3 Medya’nın yapımında, yapımcı Onur Güvenatam’ın üstlendiği, yönetmen makamında Cevdet Mercan’ın olduğu tarihimizi kaleme alan ve senaryo haline getiren Ercan Mehmet Erdem’in yazdığı Mehmed Bir Cihan Fatihi oyuncularının gerçek isimlerini bu başlıkta bulabilirsiniz.

Mehmed (Kenan İmirzalıoğlu)

Bir Cihan Fatihi Oyuncuları - Fatih Sultan Mehmet - Kenan İmirzalıoğlu Resmi

Dizinin baş rolünde oynayan ve Fatih Sultan Mehmet‘i canlandıracak olan Kenan İmirzalıoğlu‘dur.  Haziran 1974 yılında Başkent de hayata gözlerini açan Kenan, İkizler burcudur. Lise eğitimini doğduğu şehirde yani Ankara’da Bahçelievler Lisesinde tamamlamıştır.

Çandarlı Halil Paşa (Çetin Tekindor)

Mehmed Bir Cihan Fatihi Çandarlı Resmi 1

Dizinin baş rolünde oynayan ve Çandarlı Halil Paşa’yı‘i canlandıracak olan oyuncu Çetin Tekindor‘dur. Temmuz 1945 yılında hayata gözlerini açan usta oyuncu 1970 yılında Baskent’te bulunan Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. Okuldan sonra hemen tiyatro ile ilgilenmeye başladı. İlk oynadığı oyunda 4. Murat oyunu oldu. 

Delibaş (Gürkan Uygun)

Mehmed Bir Cihan Fatihi Oyuncu Kadrosu Delibaş Resmi 1

Dizide Delibaş askeri olarak diziye dahil olan Gürkan Uygun’dur. Mayıs 1974 tarihinde sanayi kentimiz  olan İzmit de hayata gözlerini açan Gürkan İkizler burcudur. Oyunculuk üzerine “İstanbul Devlet Konservatuvarı” Üniversitesini başarı ile tamamladıktan sonra 1994 yılında ilk kez ekran karşısına “Kaygısızlar” dizisine konuk oyuncu olarak kendisini izlemiştik.

Çiçek Hatun (Seda Bakan)

seda bakan resmi

Kenan İmirzalıoğlu’nun başrollerinde oynayacağı Fatih dizisi kadın oyuncusu belli oldu dizide Çiçek Hatun’a hayat verecek isim Seda Bakan. kim 1985 tarihinde Kocaeli’nin Gebze ilçesinde dünyaya gözlerini açan Seda bakanın anne tarafı Selanikli, baba tarafı ise Saraybosnalıdır. Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret bölümü mezunu olan Seda Bakan daha sonra  TÜRVAK Sinema TV Eğitim Merkezinde eğitim almıştır.

Gülbahar Hatun (Sedef Avcı)

mehmet bir cihan fatihi oyuncuları sedef avcı resmi 1

Gülbahar Hatun’un gerçek adı Sedef Avcı. Ocak 1982, İstanbul doğumlu olan güzel oyuncu ailesinin tek çocuğudur. Henüz 5 yaşında küçük bir çocukken bale konusunda eğitim almaya başlayan oyuncu uzun yıllar bale ile ilgilenmiştir. Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun olduktan sonra oyunculuk konusunda eğitim almaya karar vermiştir.

Melike Hatun (Hazal Filiz Küçükköse)

mehmet bir cihan fatihi oyuncuları hazal filiz küçükköse resmi 1

Melike’nin gerçek adı Hazal Filiz Küçükköse. En son Rüya adlı dizide başrolde oynamış olan oyuncu Şubat 1988, Mersin doğumlu. Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünü kazanmış olan oyuncu istediği bölüm olmayınca Ankara Üniversitesi Kimya Bölümünde eğitim almaya başlamıştır.  2014 senesinde rol aldığı Deniz Yıldızı adlı dizide kalbini kaptırdığı Tuna Tunalı ile dünya evine girmiştir.

Bizans İmparatoru Kostantin (Ertan Saban)

Mehmed Bir Cihan Fatihi Bizans İmparatoru Resmi 1

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Bizans İmparatorluğunun başında 11. Konstantin’i (İmparator Kostantin) canlandıracak olan oyuncu Ertan Saban’dır. Aralık 1977 tarihinde Makedonya’nın Üsküp şehrinde hayata gözlerini açmıştır. Oyunculuk üzerine doğduğu ülke de devlet konservatuvarı tiyatro alanında eğitim almıştır. Kardeşi ile birlikte Makedonya’da Türk tiyatrolarında görev almıştır. TV karşısına 2003 yılında “Sultan Makamı” dizisinde “Palyaço Refik” karakterine hayat vermesi ile televizyon serüvenine başlamış oldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu