Mehmed Bir Cihan Fatihi

Mehmed Bir Cihan Fatihi Şehzade Orhan Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Kanal D ekranlarında 20 Mart Salı günü başlayacak olan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Şehzade Orhan’ı kim canlandırıyor? Gerçek adı Ne? Daha Önce hangi dizide oynadı? Oyuncunun yaşı, boyu kısaca oyuncu hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şehzade Orhan Kim?  Tarihte Öyle Biri Var Mı?

Kanal D’nin büyük bütçeli dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisindeki oyuncuları ve oynadığı karakterleri sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Dizi Salı günü yani 20 Mart tarihinde Kanal D ekranlarında saat 20:00 da izleyici karşısında olacak. Dizinin bir çok oyuncusunu sizler ile tanıttık. Şimdi ise dizide Şehzade Orhan kim gerçek hayatta öyle biri var mı? Evet Şehzade Orhan var. Osmanlı İmparatorluğunun 6. padişahı olan II. Murad’ın oğludur. Padişah Orhan’ın Fatih Sultan Mehmed, Orhan, Ahmed, Alaaddin adında dört oğlu iki kız çocuğu var. II. Murad tahtı oğlu Mehmed’e bıraktıktan sonra başka devletlerin desteği ile taht kendisinin hakkı olduğunu söylemiş ama Fatih Sultan Mehmed buna engel olmuştur.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Şehzade Orhan’ı Kim Canlandırıyor?

Mehmed bir cihan dizisinde şehzade Orhan’ı  İsmail Demirci canlandıracak. İsmail Demirci, Kasım 1984 tarihinde Başkentte hataya gözlerini açmıştır. Akrep Burcudur. Oyunculuk üzerine “Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro” bölümü mezunudur. İlk kez TV karşısına 2010 yılında kısa film olarak yayınlanan “Sessiz Gece”karakterine hayat vermesi ile çıkmıştır. Ardından 2010 yılında “Türkan” dizisinde doktor Mehmet’e hayat verdi. Yıldızının parlaması ve ülke çapında tanınması 2012 yılında yayınlanan “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde “Erkan” karakteri ile olmuştur.

Mehmed Dizisi Şehzade Orhan Resmi

Ardından Mor menekşeler, ben onu çok sevdim, kod adı reaksiyon, tut sözünü, Fabrika kızı, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Serçe Sarayı, Babalarının babası, Posta kutusu isimli yapımlarda kendisini izledik. Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisine dahil olmadan evvel “Babamın Günahları” dizisinde “Reha” karakterini canlandırdı.

İsmail Demirci’nin Esprili Halleri

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizinin Konusu

Dizi Fatih Sultan Mehmed’in hayatını çocukluk anılarından bir kaç kesit ile başlayıp zaman hızla akıp 20’li yaşlara geldiğinden itibaren anlatmaya başlayacak. Babası Sultan Murat, oğlu Alaaddin’in vefatından sonra ülke yönetimini çok küçük yaşta olan oğlu Fatih Sultan Mehmet’e bırakır. Ancak ülke çapında çocuk yaşta bir sultanın duyulması ile düşmanların saldırmasından endişe ederek babasını aynen şu sözlerle göreve çağırır.

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizi Kapak Resmi

“Devletli babam, eğer siz sultan iseniz vazifeniz üzere bu ordunun başına geçiniz. Yok eğer ben sultan isem emrediyorum. Ordunun başına geçiniz.” Bu sözleri ile babasını yeniden tahta getirir. Babası Murat, Fatih’in 20’li yaşlara gelene kadar yeniden tahta geçer. Çandarlı Halil Paşa ise ülkeyi kendi elleri ile yönetmek için küçük yaşta tahta geçirmiş. Ancak yaşı küçük ama aklı büyük olan Fatih Sultan Mehmet tahtı tekrar babasına bırakmıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu