Mehmed Bir Cihan Fatihi

Mehmed Bir Cihan Fatihi Toraman Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Mehmed Bir Cihan Fatihi Toraman karakterine hayat veren oyuncu kim? Gerçek adı ne? Daha önce hangi dizi ve filmde oynadığını yazının devamında açıklanmıştır.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Toraman Kim?

Mehmed Bir Cihan Fatihi Toraman, Devletin başında olan Mehmet, asıl amacı olan İstanbul’u ele geçirmek için gizlice oraya gider. Yanında Delibaş ile giden Mehmet gün sonunda dinlenmek için oturmaya başlarlar. Delibaş ise kurt gibi acıkmıştır. Kuzu isteyen Delibaş bu işin sonunu düşünmez. Ödemek için beş kuruşu yoktur ama adamın da öyle ödeme yapmadan onları göndermeye niyeti yoktur. Bu sırada  Bizans askerlerinden birini Türk’ün biri öldürdü burada Türk var mı diye askerler gelir. Oranın sahibi direk Mehmed ve Delibaşa bakar. Bu sırada var diyen biri çıkar. Bu Toramandan başkası değildir. Oradaki herkesi korkutan Toraman askerlerle kavgaya başlar. Ona destek de Mehmed ve Delibaş’tan gelir.

Dışarı çıktıklarında kim olduğunu soran Mehmet’e ben Osmanlıdan kaçmış bir hükümlüyüm, zamanında Murad Han’a basiretsiz deyince adamın birini öldürdüm asıl basiretsiz Mehmed Osmanlıyı rezil etti der. Bunu duyan Delibaş tokat atar. Mehmed ise kendini tanıtınca Toraman neye döndüğünü şaşırır ve özür diler. Bizans’ı çok iyi tanıyan Toraman Mehmed’in oradaki en büyük yardımcılarından olacaktır. Toraman kim? Nasıl Bir karakter olduğundan bahsettikten sonra şimdi de oyuncunun gerçek adı ne ondan bahsedelim.  

Mehmed Bir Cihan Fatihi Toraman’ın Gerçek Adı

Mehmed dizisine 10 nisan tarihinde oyuncu kadrosuna Toraman karakteri ile dahil olan oyuncu Berkan Şal’dır. Berkan Şal 1969 yılında başken Ankara’da hayata gözlerini açan oyuncu oğlak burcudur. Oyunculuk üzerine Altındağ belediyesinin verdiği kurs ile bu sektöre giriş yaptı. Bu sektörde lisans eğitimi almak için Ankara Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk alanını kazanmasına rağmen maddi imkansızlık Bekan’ın okulu yarıda bırakmasına sebep oldu.

mehmet bir cihan fatihi toraman kim

Berkan Şal hayatını çeşitli faaliyetlerle kazanırken Erdal Beşikçi oğlu ile karşılaşması ile tiyatrolar sahnelerin tozunu yeniden yutmaya başlar. Kamera karşısına geçtiği ilk proje ise dönemin popüler dizisi olan Behsat Ç. dizisinde akbaba lakaplı bir komiseri canlandırmıştı. Buradaki oyunculuğu ve replikleri çok beğenildi. Behzat Ç’ den sonra 46 Yok Olan, Payitaht Abdülhamit dizilerinde de rol almıştır. 2014 yılında Reaksiyon dizisinde rol almıştır. Son olarak İsimsizler adlı dizide Hatem karakterine hayat vermiştir. 

Behsat Ç. Dizisindeki Akbaba’yı Hatırlayalım

Berkan Şal, ilk kez kamera karşısına Behsat Ç. dizisinde Akbaba rolü ile geçmişti. Şimdi o karakteri hatırlayalım.

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu