Mehmed Bir Cihan Fatihi

Mehmet Bir Cihan Fatihi Lukas Kim? Lukas Notaras’ın Gerçek Adı Ne?

17 Nisan saat 20:00 da 5 . bölümü ile seyirci karşısına çıkacak olan Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisindeki oyuncuları sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızın ana konusu Lukas Notaras olacak.  Mehmet Bir Cihan Fatihi Lukas kim (Lukas Notaras)? Mehmet dizisi Lukas’ın gerçek adı ne daha önce hangi dizilerde oynadı? sorularına cevap vereceğiz.

Mehmet Bir Cihan Fatihi Lukas Kim? (Notaras)

Mehmet Bir Cihan Fatihi Lukas kim? Kanal D’nin belki de bu zamana kadar ekrana getirdiği dizilerden belki de en çok bütçeli dizilerden birisi olduğunu söyleyebilirim. Dizi ilk bölümünü 20 Mart Salı günü izleyici karşısına çıktı. Bu güne kadar dört bölümü yayınlanan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin en iyi aldığı reyting ilk bölümünün ekrana geldiği 20 Mart tarihinde 6.41 reyting ile ilk yüz listesinde 3. sırada kendisine yer buldu. Bu zamanda kadar aldığı en kötü reyting ise 4.82 ile 10 nisan tarihinde yayınlanan 4. bölümü ile ilk yüz listesinde 6. sıraya kadar geriledi.

Dizinin konusu, kıyafetleri oyunculukları harika olmasına rağmen salı günün uzun süredir galibi Kadın dizisi izleyenleri eski dizilerini izlemeye devam ettiler. Edho’nun da kalıplaşmış Kurtlar Vadisi dizisinden kalan bir kitlesi olduğundan dolayı o kadar uğraş verilen dizinin reytingleri istenilen seviyelere gelemedi. Dizi hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra Mehmet Bir Cihan Fatihi Notaras kim? Nasıl bir karakter? Tarih de Notaras var mıydı? Bu soruları cevaplayalım.

mehmet bir cihan fatihi lukas kim

Tarihte Lukas Notaras var mıydı? Yoksa bir kurgudan ibaret bir karakter mi? diye aklınıza gelebilir. Evet tarihte Lukas Notaras yaşamıştır. Roma imparatorluğunun son megadük’ü dür. Zamanında Haçlı seferleri sırasında İstanbul, o zamanki adı ile kostantinapolisi’i haçlı ordusu yağmalanması Lukas’ın haçlı ordusuna ve orduda bulunan latinlere karşı tavır takınmış kendisini uzak tutmayı başarmıştır. Ölümü ise Fatihi sultan Mehmet’in İstanbul’u fethettiği yıl vefat etmiştir. Şimdi sizlere Mehmet dizisi Lukas’ın gerçek adı ne? Bu surunun cevabını bulalım. 

Mehmet Dizisi Lukas’ın Gerçek Adı Ne?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Lukas Notaras’ı canlandıran oyuncunun adı Yavuz Sepetçi’dir. Temmuz 1958 yılında Kayseri ilimizin Erciyesin eteklerine kurulmuş ilçesinde hayata gözlerini açan Yavuz Sepetçi Aslan burcudur.Oyunculuk üzerine “Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro” bölümünden başarı ile mezun olmuştur. daha okul yıllarında sahnelerin tozunu yutmaya başlayan usta oyuncu kayıtlara geçen ilk tiyatro oyunu 1982 yılında sahnelenen “Voydzeck” adlı oyunda yüzbaşı karakterini canlandırmıştı.

1982 yılından bu zamana kadar toplamda 19 adet oyunda yer almıştır. Son olarak oynadığı tiyatro oyunu 2004 yılında sahnelenen “Kösem Sultan” adlı tiyatro oyunudur. Kamera karşısına 1992 yılında  “Geçmişin izleri” adlı dizide muhasebeciyi canlandırmıştı. Bir sonra ki dizi tecrübesi dokuz yıl sonra 2001 yılında “Altın Kanatlar” dizisinde Enver Paşayı oynamıştı. 2004 yılında yayınlanan “Kurşun Yarası” dizisi o dönem çok popüler bir dizi olmuştu. Yavuz sepetçi bu dizide İbrahim Çavuş karakterini başarı oynaması dikkatleri fazlası ile üzerine çekmeyi başardı.

mehmet dizisi Lukas'ın gerçek adı ne

Ülke çapında tanını bir oyuncu haline gelmesi ise 2007 yılında “Dudaktan Kalbe” adlı dizide Kemal karakterini canlandırması ile popüler bir oyuncu olmanın yolunda başarı basamaklarını çıkmaya başladı. Mehmet dizisi Lukas olarak karşımıza çıkmadan önce son yer aldığı proje 2014 yılında “Hatasız Kul Olmaz” dizisinde Samet olarak karşımıza çıkmıştı. Mehmet Bir Cihan Fatihi Lukas kim? nasıl birini izleyeceğini ardından Mehmet dizisi Lukas’ın gerçek adı ne? karakteri kim canlandırıyor? soruların eşliğinde sizlere tanıtmaya çalıştık.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu