Mehmetçik Kut'ül Amare

Mehmetçik Kul’ül – Amare 5. Bölüm Özeti #Kopmayan Bağ

Mehmetçik Kul’ül – Amare 15 Şubat Bölüm Özetini (Mehmetçik Kul’ül – Amare 5. Bölüm Özetini) Detaylı şekilde yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mehmetçik Kul’ül – Amare 5. Bölüm Özeti

Trt 1 ekranlarında yakın zamanda yayın hayatına başlayan Mehmetçik Kul’ül – Amare dizisinin 15 Şubat’ta ekrana gelecek olan 5. Bölüm Özetinde; Mehmet mektuplarla kaçmayı başaracak. Hep rüyalarında gördüğü çölde karşılaştığı güzel (Zeynep) ile nihayet kavuşacak. Zeynep zaten sağlık konusunda geçimini sağladığı için Mehmet’i de çölde yarı baygın bir halde bulup tedavi edecek. Zeynep ile Mehmet’in aralarında ömür boyu kopmayacak bir bağ ile birbirlerine bağlanırlar. Mehmet artık bir teşkilat-ı Mahsusa neferi olmuştur. Süleyman Askeri Bağdat’ta en gizli ve mühim görevleri Mehmet’e verecek. Mehmet ise kendisine yüklenen görevi başarı ile yerine getirecek. Said ise Mehmet ile Osmanlı askerlerinin girişimi ile yaralı olarak kurtulacak.

mehmetçik kutül amare resmi 2

Mehmetçik Kul’ül – Amare 5. Bölüm Özeti ve tüyolarından bahsettikten sonra bu hafta neler oldu kısaca değinelim. Osmancık taburu Bağdat’a doğru yola çıkar. Amerikalı gazeteci olan Elizabet yolda Osmancık taburunun resimlerini çekerken Süleyman Askeri’nin dikkati sayesinde kıskıvrak yakalanır. Cox’da ortalığı karıştırmak ve Osmanlı hakimiyetini Bağdat’tan silmek ve halkı Osmanlı’ya karşı kışkırtmak için kendisini tüccar Abdülmelik olarak tanıtır. Cox, daha Bahdat’a ilk adım attığı andan itibaren halka altın vererek kendi tarafına çekmeye çalışır.

Mehmetçik Kutul amare 5. Bölüm Özeti Resim 1

Cox’un tek hedefi Osmancık taburunun her hamlesini boşa çıkarmaktır. Süleyman askeri Bağdat’a adım atar atmaz orada bulunan birliğin öncü birliği İngilizlere esir düştüğünü haber alan Sülayman Askeri hemen Arap aşiretlerine bizzat Enver paşanın kaleme aldığı mektupları ileterek Osmanlı Devleti nezninde önemsendiğini göstermek ve savaşta yanlarında olmalarını sağlamak için mektupları vakit kaybetmeden yola koyulmasını ister. Said de bu mektupların teslim edilmesinde görevli ekibin içerisinde yer alır. Cox’da çok geçmeden mektupların varlığından haber alırlar. Hemen kendisini orada karşılayan Habbap ve adamlarına mektupları ele geçirmesini ister. Said ile birlikte Mehmet’e mecburen mektup dağıtma at arabasında olduğu için gizlice seyahat etmeye devam eder.

Mehmetçik Kutul amare 5. Bölüm Özeti Resim 2

Süleyman Askeri İngilizlerin elinde olan Petrol kuyularını da yakmayı emrindeki komutanlar ile istişare eder. Bu arada Cox’un adamları ve Habbap mektup gönderen birliğe baskın yapar. Said de bu çatışmada yaralanır. Mehmet bir an önce bu esaretten kurtulup, Enver paşanın mektuplarını alıp bu devlete düşmanlık edenlere karşı birlik olmak için son şansları olduğunu düşünür. Mehmet ile kardeşi birbirlerinin ellerini çözmeyi başarırlar. Mehmet mektupları da alıp kaçarken Said bir kez daha yaralanır. Mehmet bilmediği çölde ilerlerken olay yerine Cox gelir. Hemen çöllerin hakimi ve  o bölgenin adamı Habbap’tan Osmanlı askerini bulmasını ister. Habbap hemen Mehmet’in peşine düşerken Cox da Said’i zorla ve işkence ile konuşturmaya çalışır.

Mehmetçik Kul’ül – Amare 5. Bölüm Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=un8kOGyI8N8

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

8 Yorum

  1. Filoz hauatim harikasin.San tesekkur etsem bile az.Cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok cok
    tesekkir ederim.Iyi barsin hayatim.Seni cok seviyorum.Opdum seni.

    1. kainat yazıp yazmama arasında kalmıştım. sen de söyleyince elimden geldiğince yazdım canım

      1. Hayatim istersen bu aralar ayzma.Dinlen ben beklerim.Vakitin ne zaman bossan yaz.olurmu bak gozunde ariyor.Doktor ne soyle.Kendine dikkat et olurmu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu