Mehmetçik Kut'ül Amare

Mehmetçik Kut’ül Amare Cox Kimdir? Gerçek Adı Nedir? İşte Detaylar

Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi Cox kimdir? Cox’un gerçek adı nedir? Yaşı, kilosu, boyu memleketi hakkında detaylı bilgiler ile haberimizin devamında sizlerle…

ilker aksum resmi 2

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Cox Kimdir?

TRT1 ekranlarında büyük bir ilgiyle beklenen Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısının yeni dizisi Mehmetçik Kut’ül Amare 18 Ocak Perşembe günü ekranlara gelmeye başlayacak. 1. Dünya Savaşı sürerken İngilizlerin göz diktiği topraklarımızın kahraman askerlerimiz tarafından nasıl kazanıldığını resmeden dizide Cox karakteri de dizinin önemli karakterlerinden birisi olacak. İngilizlerin başında olan Cox, topraklarımız ele geçirmek için türlü planlar içindedir. Bir nevi İngiliz askerlerinin beyni konumunda olan Cox, topraklarımızı almak için bir taraftan askerlerimizi yıpratırken diğer taraftan da milletimizi müşkül duruma düşürmek için çabalar. Peki Mehmetçik Kut’ül Amare Cox’un gerçek adı nedir?

ilker aksum resmi 1

Mehmetçik Kut’ül Amare Cox’un gerçek adı İlker Aksum. Isparta’da 1971 senesinde dünyaya gözlerini açan başarılı oyuncu, ikiz kardeşi vardır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu, Antalya Devlet Tiyatrosunda görev yapmaya başlamıştır. Antalya Devlet Tiyatrosu’nun ardından İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamıştır. Sır Dosyası adlı dizide rol alan oyuncuyu sinema perdesinde izlediğimiz ilk film ise Küçük Kıyamet olmuştur. Bu filmdeki başarısı ile göz dolduran oyuncu ödüle layık görülmüştür.

ilker aksum resmi 4

Oyunculuk dışında sunuculukta da yeteneğini sergilediği Birimiz İkimiz İçin adlı programda başarısına başarı katmıştır. Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Çarli,Kara Yılan adlı yapımlarda yer alan oyuncunun adını en çok duyduğumuz dizilerden biri de hiç kuşkusuz Yabancı Damat dizisi olmuştur. Bu dizide Ruşen karakteri ile kendini sevdiren oyuncu Kötü Yol, 20 Dakika, Mutlu Aile Defteri, Çilek, Yeşil Deniz adlı yapımlarda yer almıştır.

ilker aksum resmi 3

Tadım reklamı gibi pek çok reklamda da yer almıştır. Oyuncu 2008 senesinde Belgin Erdoğan ile evlense de 2012 senesinde boşandılar. Şu anda ise Şeyma Şener ile sevgilidir. İlker Aksum’u biraz daha yakından tanımak adına İlker Aksum’un üniversite yıllarını anlattığı o röportaj haberimizin devamında sizlerle…

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu