Mehmetçik Kut'ül Amare

Mehmetçik Kut’ül Amare Hüsrev Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Kut’ul amare Hüsrev karakterini kim canlandırıyor? Husrev Karakteri daha önce hangi dizide oynadı? bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mehmetçik Kut’ül Amare Hüsrev Kim?

TRT 1 ekranlarında 18 Ocak Perşembe günü yayınlanmaya başlayacak olan Mehmetçik Kut’ül Amare  dizisi iki yıl süren hazırlık aşaması geçirdi. TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı ve senaristi olan Mehmet Bozdağ’ın yeni dizisi Mehmetçik Kut’ül Amare’nin yönetmen koltuğunda ise Mustafa Şevki Doğan oturmaktadır. Oyuncular Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi senaryodan önce Osmanlı askerlerinin eğitim ile alakalı altı ay askeri eğitim aldı. Bu eğitimde çöl şartlarında mücadele dahi bulunduğu söyleniyor. Mehmetçik Kut’ül Amare çekiminin yapılacağı yer olarak Konya’da ve Rivada oluşturulan özel yerlerde yapılacak. 

mehmetçik kutül amare resmi 2

Mehmetçik Kut’ül Amare  dizisi oyuncu kadrosunda Kaan Taşaner, Yevlayiva Dedova, İsmail Ege Şaşmaz, Semih Ertürk, İlker Aksum, Uğur Karabulut, Gamze Özçelik, Özgü Kaya, İsmail Hakkı, Serdar Gökhan bulunmakta. Bizlerde Diriliş Ertuğrul dizisinde Süleyman Şah karakterine hayat veren Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde ise Hüsrev karakterine hayat veren Serdar Gökhan‘dır. Serdar Gökhan kaç yaşında nereli daha önce hangi dizilerde rol aldı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mehmetçik Kut’ül Amare Hüsrev (Serdar Gökhan)

Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde ise Hüsrev karakterine hayat veren Serdar Gökhan 1946 yılında Bolunun güzel ilçesi Mudurnu’da hayata gözlerini açmıştır. Bizler Serdar Gökhan olarak bilsek de gerçek ismi Nusret Ersöz’dür. Tabi o amanlar sahne isimleri de ön planda olduğu yıllardı. Bir nevi mahlas gibi düşünün.

Mehmetçik Kutül Amare Hüsrev Resmi 1

Serdar bey çizgi roman ressamlı dalında eğitim almıştır. Resimli romanlardan sonra film setinde dekoratör olarak çalışmaya başlar. Tabi set arkasından kamera önüne geçmesi de küçük roller ile başlar. Burada tecrube kazanan Serdar bey yapılan oyuncu yarışmasında dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Bu sayede film şirketi ile anlaşma sağlar.

Mehmetçik Kutül Amare Hüsrev Resmi 2

Artık Serdar bey yeşil çam dizilerinin kahraman, cesur gözü kara bir karakterleri canlandırmaya başlamıştır. Sayısız Filmlerde oynamıştır. Serdar bey daha sonra bu işin mutfak kısmı diye tabir edilen bir film şirketi kurmuştur. (1979) Serdar Gökhan kimizi zaman kamera önünde kimi zaman film yapımcısı olarak 1991 yılına kadar hayatını devam ettirmiştir. 1991 yılında bu sektörde kendisini geliştirmek için Amerika’ya bağlı bir eyalete yerleşir.

Mehmetçik Kutül Amare Hüsrev Resmi 3

Yaklaşık sekiz yıl orada hem yaşamış hem de bu sektörde kendisini geliştirmiştir. Serdar bey yurda geri döndüğünde de çekimlerine kaldığı yerden devam etmiştir. Son zamanlarda Diriliş Ertuğrul dizisinde Süleyman Şah karakteri kendisine çok yakışmıştı. Serdar bey ilk Tv karşısına  1966 yılında “Affedilmeyen” adlı sinema filmi ile karşımıza çıkmıştı. Tabi ki yıldızının parlaması yeşil çam filmleri ile olmuştur.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu