Mehmetçik Kut'ül Amare

Mehmetçik Kut’ül – Amare Mehmet Kimdir?

Mehmetçik Kut’ül – Amare dizisinde Mehmet karakteri Kimdir?  Dizide Mehmet Karakterini  Kim Canlandırıyor? Daha Önce Hangi Dizide oynadı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mehmetçik Kut’ül – Amare Mehmet Kim?

Trt 1 ekranlarında 18 Ocak Perşembe günü görücüye çıkacak olan Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde oynayan oyuncular merak konusu oldu. Bizlerde bu oyuncuları sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu günkü konumuz Osmanlı Devletinin 1. dünya savaşına hazırlandığı esnada ülke toplarında yoksulluk, sefaletin ve geçim sıkıntısının baş gösterdiği bir vakitte tek emeli Bu devletin yaşaması yine eski ihtişamlı döneme gelmesi için ölümden bir an dahi korkmayan cesur Osmanlı askeri Mehmet karakterini tanıtacağız. Öncelikle Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde Mehmet karakterinden bahsedelim daha sonra Mehmet karakterini kimin canlandırdığından bahsederiz. Mehmet, daha beş yaşında iken babasını ve annesini Yunan savaşında kaybetmiştir.

Mehmetçik Külül Amare Mehmet Resmi 2

Daha çocuk yaşta hem öksüz hem de yetim kalmıştır. Mehmet’i bu yaşına yani 20’li yaşlarına kadar babası gibi gördüğü Hüsrev tarafından büyütülmüştür. Hüsrev karakteri hakkında bilgi almak için Lütfen [pembebuton]TIKLAYINIZ [/pembebuton] Hüsrev daha küçük yaştan itibaren Mehmet’e vatan sevgisini kazandırmıştır. Büyüyüp serilen Mehmet düşman korku salarken dostuna güven veren, Hırslı ve inatçı bir kişiliği vardır. Mehmet aynı zamanda Darulfünun öğrencisidir. Belki bir çoğumuz farsça kelimeden dolayı Darulfünun nedir? diyebilir. Kısaca bu günkü Üniversite diyebiliriz. Hatta İstanbul Üniversitesinin çekirdeğini de oluşturmaktadır. Süleyman Askeri’nin Osmancık adı ile kuracağı birlik için gönüllü olur.

Mehmetçik Külül Amare Mehmet Resmi

Bir çok elemeyi geçerek Osmancık birliğinin bir askeri olmayı başarır. Mehmet bu birlikte öyle cesaret gösterecek ki birliğin kahramanı olacak. Yaptığı mücadeleler ile İngilizleri Arap coğrafyasında yerlerini dar edecek. Süleyman Askeri de Mehmet’i gözü gibi sevmektedir. Mehmet ise Osmancık birliğinde vatan savunmasını yaparken karşısına Zeynep çıkacak. Hayatında ilk defa bir kıza vurulan Mehmet’i çok macera bekleyecek.

Mehmetçik Kut’ül – Amare Mehmet Karakterini Kim Canlandırıyor?

Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde en önemli karakterlerden biri olan Mehmet Karakterini İsmail Ege Şaşmaz canlandıracak. İsmail Kasım 1993 yılında Manisa’da hayata gözlerini açmıştır. İsmail Ege yay burcudur. İsmail daha lise yıllarında oyunculuk için kendisini geliştirmek ve bu yolda ilerlemek istemektedir. Lise yıllarında yapılan Oyunculuk üzerine oynan bir tiyatro oyununda görev almıştır. “Polinas Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi”  tamamlamıştır. 

Mehmetçik Külül Amare Mehmet Resmi 1

İsmail ege ilk TV karşısına daha 20 yaşında iken  20123 yılında yayınlanan güneşi beklerken adlı dizide “Barış” Barış karakterine hayat vermiştir. Ancak yıldızının parlaması 2017 yılında yayınlanan “Lise Devriyesi” adlı dizideki “Fırat” karakteri ile olmuştur. İsmail Ege, Engin Altan Düzyatan’ın gençliğine benzemesi de dikkatlerden kaçmadı. İsmail Ege Ahmet koral Türk ajansına kayıtlıdır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

  1. Ay ben bu insana asigim ya.Bayiliyorum ona.Ya insan bu kafarmi yakisikli olur.Beni olduruyorbu yakisiklilik.Ismayilben seni seviyorum♥

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu