Mehmetçik Kut'ül Amare

Mehmetçik Kut’ül – Amare Mevlüt Çavuş Kimdir?

Mehmetçik Kut’ül – Amare dizisinde Mevlüt Çavuş Kimdir? Mevlüt Çavuşu  Kim Canlandırıyor? Daha Önce Hangi Dizide oynadı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mevlüt Çavuş Kimdir?

Trt 1 ekranlarında 18 Ocak Perşembe günü görücüye çıkacan olan Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde oynayan oyuncular merak konusu oldu. Dizicenter olarak Metmetçik Kut’ül – Amare oyuncularını sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu günkü konumuz Osmanlı Devletinin 1. dünya savaşına hazırlandığı esnada ülke toplarında yoksulluk, sefaletin ve geçim sıkıntısının baş gösterdiği bir vakitte tek emeli Bu devletin yaşaması yine eski ihtişamlı döneme gelmesi için ölümden bir an dahi korkmayan cesur Osmanlı askeri olan Mevlüt Çavuşu  tanıtacağız.

mevlüt çavuş resmi

Önce Mevlüt Çavuş Dizide nasıl bir karakter ondan bahsedelim biraz.  Mevlüt Çavuş geçen bölümde Osmancık taburuna seçilmişti. Yaş itibari ile diğer erlerden daha büyük ve girdiği savaşlar nedeni ile daha tecrübeli olmasından dolayı taburun abisi konumunda. Yaş olarak otuzüç yaşında olan Mevlüt Çavuş, Antalya’lı ve Antalya’nın yörüklerindendir. Birazda kabadayı bir havası vardır. Girdiği savaşlarda ata iyi binmeyi ve iyi silah kullanmayı bilmektedir. Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde Mevlüt Çavuşu kim canlandırıyor? Detaylar  haberimizin devamında 

Mevlüt Çavuş’u Kim Canlandırıyor?

Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde Osmancık taburunun ağabeyi olan Mevlüt Çavuş Karakterini İsmail Hakkı Ürün  canlandırmaktadır. Mart 1986 yılında kültür başkentimiz olan İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Uluslararası ilişkiler mezunu olan namı değer İsmail Hakkı koç burcudur. Ayrıca oyunculuk üzerine Film akademi de eğitim almıştır. İlk TV karşısına 2003 yılında ekranlara gelen “Bedel” dizisinde “Duran” karakterine hayat verdi.

mehmetçik kutül amare resmi 2

Ancak İsmail hakkının yıldızının parlaması 2003 yılında ekrana gelen “Mihrali” dizisinde “Eşber”  karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2007 yılında yayınlanan Recep İvedik filminde “Mahmut” karakteri  ile ülke çapında tanın bir oyuncu oldu. Ayrıca askeri dizi olan ve Trt 1 ekranlarında yayınlanan “Sakarya Fırat” dizisinde “Durali assubay” karakterine 4 sezon hayat verdi. Bunların dışında Hür adam filminde  (Süleyman), Sümelan’ın şifresi : Temel filminde (Valeri),  Moskova’nın şifresi : Temel, Bir Yusuf masalı (Mangal Hasan), Kardeş Payı (İstanbullu) dizi ve filmlerinde oynamış ve oldukça beğeni toplamıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

12 Yorum

  1. Ya arkadaslar.Yani hic kimsmi MEHMETCIK KUTLEMARIYE bakmiyor.Ben bu dizye bayiliyorum ya.En cokta MEHMETE tani ISMAYIL EGE SASMAZA.Vok guzel bit dizi.Memetin o yarili aygiyla nail vatanina olan sevgisi beni vok duygulandirsi.Simdi burda olduguna cok sevindim.
    Filizim cok tesekkur ederim bu dizye sayfa yaratdigin icin.Canim benim bolumlerinide kouarsan beni vok mutlu edersin.Olurmi canim.Opdum.

    1. canım 2 hafta perşembe günü izledim gelecek bölüm araştırması yaptım sizlere yalan bilgi vermemek için ama aldığım her duyum veya tüyo çıkmadı ama bende mehmet’in hikayesini sizlere aktarmayı çok istiyorum.. Hiç bir şey yapamasam fragman ve kısa özet koyacağım canım

  2. Filizim canim sana me zaman uygunsa o zaman yaz benseni beklerim.Canim dusunduyun icin sag ol.Opuyorumseni yanaklarindan.

  3. Sag ol filizim cok tesekkur ederim.Opuyorum seni.
    Ay bu gun MEHMETCIK KUTL-AMARE var.Cok mutluyum.Amma pekde iyi bolum olmaycak.Mehmetle Said vurulacakAmma olmezler.Cunki dizide bir merak kalmazYasasin Mehmetcik Kutul-amare.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu