Mehmetçik Kut'ül Amare

Mehmetçik Kut’ül – Amare Said Kimdir?

Mehmetçik Kut’ül – Amare dizisinde Said karakteri Kimdir?  Dizide Said Karakterini  Kim Canlandırıyor? Daha Önce Hangi Dizide oynadı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mehmetçik Kut’ül – Amare Said Kim?

Trt 1 ekranlarında 18 Ocak Perşembe günü görücüye çıkacak olan Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde oynayan oyuncular merak konusu olmaya başladı. Bizlerde bu oyuncuları sizlere tanıtmaya ve tanıştırmaya devam ediyoruz. Bu günkü konumuz Osmanlı Devletinin 1. dünya savaşına hazırlandığı esnada ülke toplarında yoksulluk, sefaletin ve geçim sıkıntısının baş gösterdiği bir vakitte tek emeli Bu devletin yaşaması yine eski ihtişamlı döneme gelmesi için ölümden bir an dahi korkmayan cesur Osmanlı askeri Mehmet’in çocukluk arkadaşı ve birlikte büyüdüğü Said  karakterini tanıtacağız.

Mehmetçik Kulül Amare Said Resmi

Öncelikle Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde Said karakterinden bahsedelim daha sonra Said karakterini kimin canlandırdığından bahsederiz. Said. Mehmet’ten iki yaş büyüktür. Mehmet beş yaşında anasız ve babasız kalınca Said’in babası Hüsrev Mehmet’i yanına almış ve Said ile beraber abi kardeş büyütmüştür. Said’de küçük kardeşi gibi Darulfünun öğrencisidir. Bazılarımız farsça kelime olan Darulfünun ne demek olduğunu bilmeyebilir?  Kısaca bu günkü Üniversite diyebiliriz. Hatta İstanbul Üniversitesinin çekirdeğini de oluşturmaktadır. Said, çalışkan aynı zamanda göz önünde olmaktan hoşlanan hırslı bir yapısı vardır. Said [pembebuton]Hüsrev[/pembebuton]’in öz evladıdır.

Mehmetçik Kulül Amare Said Resmi 1

Said babası Hüzrev’in sayesinde vatan sevgisi ile yoğrulmuş cesur bir delikanlıdır. Süleyman Askeri’nin ülke çapından vatan sevgisinden başka gözü bir şey bilmeyen güçlü ölüm korkusu olmayan bir birlik kuracağını duyunca hiç çekinmeden gönüllü olur. Yapılan elemelerden başarı ile geçer ve Süleyman Askeri’nin bizzat eğittiği Osmancık birliğinin bir askeri olur.

Mehmetçik Kut’ül – Amare Said Karakterini Kim Canlandırıyor?

Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde en önemli karakterlerden biri olan Said Karakterini Semih Ertürk canlandıracak. Semih, 1993 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır.

Mehmetçik Kulül Amare Said Resmi 2

Oyunculuk eğitimi için lisans düzeyinde İstanbul ilinde bulunan “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı  Tiyatro”  alanından başarı ile mezun olmuştur. Semih ilk Tv karşısında reklam filmlerinde oynamaya başlar. Daha sonra 2015 yılı yapımı olan”Yok Artık” adlı sinema filminde rol aldı. Ancak yıldızının parlaması Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Edho) dizisinde “Taner ” karakterine hayat vermesi ile olmuştur.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu