Mehmetçik Kut'ül Amare

Mehmetçik Kut’ül – Amare Süleyman Askeri Kimdir?

Mehmetçik Kut’ül – Amare dizisinde Süleyman Askeri Kimdir? Süleyman Askerini Kim Canlandırıyor? Daha Önce Hangi Dizide oynadı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Süleyman Askeri Kimdir?

Trt 1 ekranlarında 18 Ocak Perşembe günü görücüye çıkacak olan Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde oynayan oyuncular merak konusu oldu. Bizlerde bu oyuncuları sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu günkü konumuz Osmanlı Devletinin 1. dünya savaşına hazırlandığı esnada ülke toplarında yoksulluk, sefaletin ve geçim sıkıntısının baş gösterdiği bir vakitte tek emeli Bu devletin yaşaması yine eski ihtişamlı döneme gelmesi için ölümden bir an dahi korkmayan cesur Osmanlı Subayı Süleyman Askeri’ni tanıtacağız. Önce Süleyman Askeri Dizide nasıl bir karakter ondan bahsedelim biraz.

mehmetçik kutül Amare Süleyman Askeri Resmi 1

Süleyman Askeri Osmanlı Devletinin gün ve gün gerilemesi ve düşmanların dört bir tarafı sardığı yetmezmiş gibi vatan toprağında hainlik hat safhada olduğu bir dönemde kendisine ve devletine hainlik etmeyecek Gözü kara ölümden bir an bile sakınmayacak ve koşulsuz itaat edecek bir birlik oluşturmak ister. Bu birliğin adını da Osmanlı Devletinin özü yani Osmancık birliği olmasını ister. Ülke genelinde Bu birliğe onca yiğit gönüllü olmasına rağmen en iyileri seçilir. Bu birliğe bizzat Süleyman Askeri eğitim verir. Osmancık birliği Arap coğrafyasına mücadele edeceği için o bölgenin şartlarına uygun bir sürü eğitimden geçirdiği askerleri ile nihayet savacak kadar tecrübeli bir birlik oluşturur.

mehmetçik kutül Amare Süleyman Askeri Resmi 2

Süleyman Askeri Enver Paşa ile silah arkadaşlığı yapmıştır. Süleyman Askeri normal bir subay değil o zamanlar adı bile çok bilinmeyen Teşkilat-ı Mahsusa’nın en tepesindeki İsimdir. Teşkilat-ı Mahsusa Nedir? Kısaca bir istihbarat teşkilatıdır. Enver Paşa’nın talimatı ile kurulmuştur. Dünya’nın en gizli teşkilatları arasındadır. Bulunduğu döneme damga vurmuştur. Süleyman Askeri de böyle gizli bir teşkilatın en tepesindeki bir karakteri canlandıracaktır.

Süleyman Askerini Kim Canlandırıyor?

Metmetçik Kut’ül – Amare dizisinde en önemli karakterlerden biri olan Süleyman Askeri Karakterini Kaan Taşaner canlandırmaktadır. Kaan 1979 yılında Antalya ilimizde hayata gözlerini açmıştır. Boğa burcudur. Kaan’ın çocukluğundan beri oyunculuk alnına ilgisi vardır. ailesi de bunu fark eder.  1996 yılında tiyatro kursuna katılır. Kaan burada kendisini geliştirse de oyunculuk eğitiminin lisans düzeyinde almak için Konya ilimizde bulunan Selçuk Üniversitesi Tiyatro bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur.

mehmetçik kutül Amare Süleyman Askeri Resmi 3

Mezun olduktan sonra tiyatro ile başladı bir çok tiyatrolarda görev aldı. 2004 yılında ilk tv karşısına “Büyük Buluşma” adlı dizide rol aldı. Ancak ülke çapında tanınan bir oyuncu olması yani yıldızının parlaması Öncelikle 2010 yılında yayınlanan “Fatmagül’ün Suçu Ne?” adlı dizide “Erdoğan Yaşaran” karakterini canlandırması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ardından 2013 yılında “Kayıp” dizisinde “Kemal Özdemir” karakteri ile ayrıca Kuzey Güney Dizisindeki Komiser rolü ile artık ülke çapında tanına bir oyuncu olur. Ancak, Diriliş Ertuğrul dizisindeki “Gündoğdu” rolü oyuncu açısından çok daha farklı olsa gerek.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu