Meryem

Meryem Suzan Şahika Enderson Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

Meryem dizisinde Suzan Şahika Enderson karakteri diziye dahil oldu. Peki Suzan Şahika Enderson kimdir? Gerçek adı nedir? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? Bu ve bunun gibi aklınıza gelen soruların cevabını haberimizin devamında bulabilirsiniz…

ipek tenolcay resmi 1

Meryem Suzan Kimdir?

Ayça Ayşin Turan ve Furkan Andıç’ın başrollerini paylaştığı Çarşamba günlerinin sevilen dizisi Meryem yine mükemmel bir bölümle ekranlara gelecek. Epeydir ismi duyduğumuz Suzan Şahika Enderson karakteri de diziye dahil oldu. Suzan Şahika Enderson daha önce Yurdal ile aşk yaşamış ancak ardından eşinden boşanmasının ardından büyükelçi ile evlenmiştir. Bu nedenle uzun süredir Türkiye’den uzakta olan Suzan yıllar sonra tekrar geri dönme kararı almıştır.

ipek tenolcay resmi 3

Derin’in annesi olan Suzan Şahika Yasmin ile her şeyi paylaşmıştır. Bu nedenle Yasmin de aile hakkında ne biliyorsa çok güzel bir şekilde kullanacaktır. Adını sıkça duyduğumuz Suzan Şahika karakterinin geri dönmesiyle kimin bu karakteri canlandırdığı da ortaya çıkmıştır. Meryem dizisi Suzan Şahika Enderson’ın gerçek adı İpek Tenolcay‘dır. 1970 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan oyuncu aslan burcudur. Mankenlik yapmakta olan oyuncu bir anda oyunculuğa geçiş yapmış olan pekçok oyuncudan biridir. Daha önce yer aldığı yapımlar ise şu şekildedir: Kurtlar Vadisi Pusu, Çocuklar Duymasın, Sev Kardeşim, Yaban Gülü, Mavi Kelebekler, Umutsuz Ev Kadınları, Filinta, Bana Baba Dedi, Seni Kimler Aldı.

ipek tenolcay resmi 2

Bunların dışında pek çok tiyatroda da rol alan oyuncu son olarak Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Klavye Delikanlıları’nda Nergis’e hayat vermiştir. Bu dizide mahallenin sevilen dayısı Hiko Dayı’nın yıllar önce ayrıldığı sevgilisine hayat vermiştir. Meryem dizisinde de Suzan Şahika karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran oyuncu sosyal medya hesabında Suzan karakterine erkenden kötü bir karakter demenin doğru olmadığını söyleyerek dizi hayranlarının aklında bir soru işareti bırakmıştır. Konuşulan ihtimallerden biri ise “Acaba Suzan Meryem’in annesi mi?” Bu sorunun cevabı henüz netlik kazanmasa da oyuncunun da söylediği gibi hiçbir şey göründüğü gibi değildir. deyip sizleri İpek Tenolcay’la ilgili bir video ile veda etmek istiyoruz. İşte o video:

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu