Metin Coşkun Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Metin Coşkun Kim? Aslen nereli ve kaç yaşında olduğunu sizlere açıklarken, daha önce hangi dizi ve filmlerde rol adlığı konusunda sizler bilgilendireceğiz. En son babalar duyar isimli dizi sayesinde popüler olan usta isim, yeni sezonda Çukur kadrosuna dahil olması ile birlikte yeniden dikkatleri üzerine çekti.

Metin Coşkun Kim?

Bir çok isimin popüler olmasında bir dizinin yada bir filmin diğer oynadığı karakterlere nazaran daha önemli olduğunu ve tanınmasında en büyük etken olduğunu biliyoruz. Metin Coşkun’u da popüler eden bana göre kesinlikle 2002 yılında 1259 boyunca yer aldığı TRT 1 ekranlarında Sinan karakteri ile yenilikçi sns ustası olarak hala hatırlıyoruz. Metin Coşkun Resmi - Metin Coşkun Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?Metin Coşkun 1 Ocak 1948 yılında hayata gözlerini açan usta oyuncu şu an itibari ile 71 yaşındadır. Oyunculuk sektörüne 1070 yılında adım atan usta isim, bu zamana kadar toplam da 55 ayrı projeye adını yazdırmıştır. Bunlar dışında bir çok tiyatro oyunlarında yer alan Metin Coşkun ilk defa kamera karşısına 1984 yılında Sessiz Film isimli dizi ile ekran macerasına başlamış olsa da aslında öncesinde seslendirme sanatçılığı yaptığı için sesi ile hem sinema hem de dizilerde yer almıştır.

Sadece oyuncu olarak değil bu sektörün hemen hemen bir çok alanında yer alan başarılı oyuncu Metin Coşkun 211 yılında Umut Üzümleri isimli sinema filminde yapım asistanı olarak görev alırken, 2015 yılında ise Fal isimli sinema filminde yönetmen yardımcısı olarak görev almıştır.

Metin Coşkun’un yer Aldığı son 10 Projesi

  • 2019 – Çukur
  • 2018 – Ev kira Semt Bizim
  • 2017 – Şansımı Seveyim
  • 2017 – Kalp Atışı
  • 2016 – Çok Uzak Fazla Yakın
  • 2016 – Yok Artık 2
  • 2015 – Kara Sevda
  • 2014 – Yolculuk
  • 2014 – Pek Yakında
  • 2013 – Kaçak
Bu İçeriğimizede Mutlaka Bakın:  Deniz Altan Kimdir? Kaç Yaşında? Genç Oyuncu Bakın Hangi Dizide Rol Aldı!

Özellikle son yıllarda yer aldığı Kaçak isimli filmde zalim bir babaya hayat vermişti. Yine aynı şekilde Kalp atışı isimli dizide de görev alan usta oyuncu, yeni sezonda Çukur dizisinde yer alarak yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Oyuncu Metin Coşkun Resmi - Metin Coşkun Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?Ankara Devlet Tiyatrosunda uzun yıllar boyunca görev alan Metin Coşkun, aslen Ankaralıdır. 1970 yılında Ast ve Yeni tiyatrolarında görev almış. Bir çok tiyatroda görev almıştır. Bundan sonra yer alacağı oyunlarda başarılar dileriz.Eklenme Tarihi:

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM