doğum günü

Mevlid Kandiliniz Kutlu Olsun! Mevlid Kandilinde Hangi Duaları Okumalıyız? Neler Yapmalıyız?

Mevlid Kandilini, tüm islam alemi Peygamber Efendimiz Hız. Muhammed Mustafa (S.a.v) 571 yılında hayat gözlerini açması yani doğumunu ve  dünyaya teşriflerini her yıl dualarla hatimlerle kutluyoruz. Bizde dizicenter ailesi olarak öncelikle sitemizde yorum yaparak, bir aile olduğumuz dostlarımızın Mevlid kandilini kutlarken bu gün yani Mevlid Kandili hangi dualar okunacak? Ayrıca işinize yarayacağını düşündüğüm, Mevlid kandili mesajları arasında popüler olanlardan bazılarını paylaşacağım.

Tüm İslam Aleminin Mevlid Kandili Kutlu Olsun

Sözlerime kutsi hadis ile başlamak istiyorum. “Sen olmasaydın Kainatı yaratmazdım” sözleri aslında bu günün neden kutlandığını da açıkladığını düşünüyorum. Ayrıca Enbiya süresi 107. ayeti kerimede “Biz Seni Alemlere Rahmet olarak gönderdik” ayeti kerime de  peygamber efendimiz Hz. Muhammet Mustafa (S.a.v)’in konumunu ve önemini açıklarken biz de Alemlare rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmeti olarak Mevlid kandilini en iyi şekilde geçirmeliyiz.

Mevlid Kandilinde Hangi dualar okunur? Hangi Namaz Kılınır? 

Mahallemizdeki camilerde yatsı namazından sonra bir çok yerde tespih namazı kılınacak. Her Müslümanın hayatında bir kere olsun kılması gerektiğini savunan islam alimlerinin sözlerine güvenerek Mevlid kandilinde öncelikle en yakında bulunan camiye gidip bu tespih namazını kılabiliriz. (Camiye gitmeden önce görevli imamdan bu gün tespih namazı kılınıp kılınmayacağını önceden sorun.)Mevlid Kandili Kapak Resmi 1

Ayrıca Kandilde hangi dualar okunur derseniz; bu gün peygamber efendimizin dünyaya teşriflerini kutladığımız için ona bolca selam gönderebiliriz. (Allahümme Salli Ala Seyidina Muhammedin Ve Ala Seyidina Muhammed) Kuran-ı Kerim okuyup hem peygamber efendimizinin ruhuna hemde bu dünyadan göçmüş Müslüman kardeşlerimizin ruhuna 3 ihlas bir fatiha okuyabilirsiniz.

Mevlid Kandili Mesajları 2018

Arık teknoloji devrindeyiz. Birbirimizi göremesek de uzaktaki dostumuzun akrabamızın kandilini bir mesaj ile kutlayabiliyoruz. Bu ne büyük nimet bu büyük kolaylık. Şimdi popüler olan bir kaç Mevlid kandili mesajlarını paylaşacağım.

 • Kutsi Hadis’in bizlere aktardığı “Sen olmasaydın Kainatı yaratmazdım” dediği Peygamber efendimizin şefaatine nail olmayı Rabbim bizlere nasip eylesin.
 • Allahümme Salli Ala Seyidina Muhammed Ve Ala Seyidina Muhammed kelimesinin bolca okunması gereken İslam aleminin Peygamberinin doğum günü kutlu ve mutlu olsun. Ahirette Peygamber efendimize komşu olmayı bizlere nasip etsin.
 • Mevlit kandiliniz kutlu ve mübarek olsun
 • Rabbimin rahmeti ve bereketi sizlerle olsun, yüzünüz aydın, kabriniz nur ile dolsun. Mevlit Kandiliniz Kutlu olsun

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

29 Yorum

 1. SEV YETER AILESI(A.S.K AILESI)
  ???
  IKIZIN YERINE AILESI(KORDUGUM VE AH KALBIM AIELSI)
  ???
  GELINIM MUTFAKTA AILESI
  ???
  TOPLUM BASDA ❣FILIZIM❣ VE ?CIHAN ABI? OLMAKLA❤DIZICENTER AILESI❤
  ???
  ⚘MEVLID KANDILINIZ⚘MUBAREK OLSUN
  ???
  TUM DUA VE DILEKLERINIZ KABUL OLSUN.AMIN??????
  ???

 2. Rabbimiz sana kavuşacağımız, seninle buluşacağımız gün bizi nurlandırdıkça nurlandır.

  Rabbimiz günahlarımızı affet, bize mağfiret elbisesi giydir! 

  Ey güçlükleri kolaylaştıran Allah’ım! Sen bize dünyada da, ahirette de iyilik ver, güzellik ver!

  Allah`ım bizim yolumuzu gül bahçesi gibi güzelleştir, varacağımız yerde sen bulun, konak yerimiz sen ol, yürüdüğümüz yol bizi sana götürsünEfendimizin şefaatinden bizleri mahrum eyleme.

  Eyy alemlerin efendisi nefes aldığın ilk andan itibaren son nefesini verdiğin ana kadar “” ÜMMETİ ÜMMETİ “” diyen SEVGİLİ

  BİZİ SANA LAYIK ÜMMET EYLE.

  MEVLID KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN.

 3. ????MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN⚘⚘⚘⚘⚘?????????????????????????????????
  FİLİZİM eline, emeğine, yüreğine sağlık canım ciğerim ???????????

 4. KIZLAR VE HERKES. MEVLÜT DENDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN..ALLAH HERKESE SAGLIKLI MUTLU ÖMÜR NASİP ETSİN İNŞALLAH..

  YÜCEM MEVLA BU GECEDE HERKESİN DUASINI KABUL EYLESİN .İNSALLAH..
  NİCE KANDİLLERE HEP BERABER ..
  DERYA

 5. OF KANDİLİMİZ YAZACAKTIM KIZLAR KLAV YE MALESEF..
  TEKRAR . KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN..
  HAYIRLI KANDİRLER..
  DERYA

 6. Ya bugün yazamadım kızlar
  Ama şu KanalD ‘deki AŞK NEREDE filmi beni gülmekten öldürdü ya daha önce de izlemiştim çok harika bir film yaa???

 7. DEFNE CNM cnm ALLAH herşeyi kalbne göre versin canım…
  duların kabul olsun öutlu huzurlu hayat diliyorum..
  canım benimmmmm..
  selam sana öpüyorum seni
  derya

 8. canım arkadaşlarım aslında ben sabah erkenden yayınlayacaktım ama bilgisayar başında uyuya kalmışım o yüzden öğlene zor yetiştirdim.. hakkınızı helal edin bazı bilgileri de araştırdım RAbbim peygamber efendimizin şefaatine nail olmayı bizlere nasip etsin

  1. ❤️❤️FİLİZ ABLA❤️❤️MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN HAYATDA ÜZÜNÜZ HEP GÜLSÜN ?????

 9. Hayırlı Akşamlar ??MEVLİD KANDİLİNÜZ??KUTLU OLSUN DUALARINIZ İBADETLERİNİZ ALLAH KEBUL ETSİN??HZ MUHEMMED (S.A)??UMETİNE LAYIK OLSUN İNSANLAR??MUTLULUK??SİZİNLE OLSUN???BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN???

 10. SENİ SEVDİM EFENDİM !
  Herkes canını verecek kadar seni severken, kimseye yük olmamak için, kendi işini kendin yapışını sevdim.
  Başının ağrıdığını öğrendiğimde, başımın ağrısını sevdim.
  Kuşu ölen çocuğun evine taziyeye gittiğinde…
  Anne ve yavru köpekler için koskoca ordunun yolunu değiştirdiğinde, merhameti sevdim, hayvanları sevdim..
  “Benim çocuğum yok, ardımdan okuyacak kimse olmayacak” diye ağlayan Hz.Bilal’i, “Üzülme! Ümmeti Muhammed her ezandan sonra sana okuyacak” diye teselli edişini sevdim.
  Bir gün oturarak namaz kıldığını gören Ebu Hureyre’nin “Ey Allah’ın elçisi, hasta mısın?” sorusuna, “Hayır, açım!” deyişini sevdim.
  O kadar uzun süre hiç aç kalmadım ben ama kızın Hz.Fatma’ya, “Vallahi kızım, üç gündür baban bir şey yememiştir.” deyişinde, açlığı sevdim.
  Hz.Hatice’ye düğün için hediye ettiğin gülleri sevdim… “Hatice’nin sevgisi benim rızkımdır.” deyişini sevdim.
  “Beni nasıl seviyorsun?” diye soran Hz.Ayşe’ye, “kördüğüm gibi” cevabını…
  Ve zaman zaman “kördüğüm ne alemde?” sorusuna, “ilk günkü gibi” deyişini sevdim.
  Sevgili kızın Hz.Fatma, her yanına girdiğinde, ayağa kalkıp karşılamanı, “hoşgeldin kızım” diye öpmeni, elinden tutup, yanına oturtmanı sevdim.
  Hz.Ali ile Hz.Fatma’yı evlendirirken, ikisini karşına alıp, “Ey Ali, kızımı sana cariye olarak veriyorum, ama unutma, sen de onun kölesisin” deyişini sevdim.
  Mirâc’a çıktığında, Allah Teala, “Seni ne ile şereflendireyim?” dediğinde, “Beni Sana kullukla şereflendir” deyişini sevdim.
  Yine mirâçta Rabbim “İste! Ne isteğin varsa vereyim” dediğinde, secdeye kapanıp, gözyaşlarıyla “Senden ümmetimi istiyorum” deyişini sevdim.
  Refik-i Alâ’ya, Yüce Dost’a giderken, “Sizi kevser ırmağı başında bekleyeceğim. Bana kavuşmak isteyen, elini ve dilini kötülüklerden çeksin.” deyişini sevdim.
  Ve Rabbimizin, “Andolsun size kendinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız O’na çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir (Tevbe-128) deyişiyle, seni sevdim.
  Ve Rabbimizin, “Şüphesiz ki, Allah ve melekleri, Peygamber’e çokça salât ederler (överler, yüceltirler).
  Ey müminler! Siz de O’na salevat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.”(Ahzab-56) buyurmasıyla, seni daha çok sevdim !
  Allahuteala efendimizin şefaatini cümlemize nasip eylesin.

  1. Nurdanciğim cok guzel sozleri yazmyshsyn ay icimi doldy valla eline saglik canim

 11. ???- İnsan, hayrın gelmesine dua ettiği gibi kötülüğün gelmesine de dua eder. İnsan pek acelecidir.(İSRA/11)???????
  HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMI ARZ EDERİM ❤❤❤???❣❣
  ELAM❣❣❣❤❤❤
  ☘☘☘☘☘☘☘☘
  NURDANIM yazdıkların çok güzel çok duygulandım. Peygamberımızın(SAV)’ın ahlâkından ve ınsanlıgından bir nebze olsun alırsak ve taşırsak ahiretimiz kurtulur inşallah ?

 12. FİLİZİM SEN İKİMİZİN YERİNE ÖZETLERİ VERMEYECEK MİSİN BU SENE ??
  YANİ BEN DİZİYLE TABİKİ İLGİLENMİYORUM. BÖYLE DÜZENLİ BİR YERE YAZAMADIĞIMIZ İÇİN SORDUM. SEV YETER ÖZETLERİ DÜZENLİ VERİLİYOR SANIRIM AMA ORADA DA BAŞKA BİR GRUP YAZIYOR???

 13. Evet GAMZELİMMM
  Efendimizin ulaştığı mertebeye gerek kul gerek insan gerek bir baba gerek eş gerek tüccar gerekk önder olarak ulaştığı o mertebeye bir kul daha ulaşmamıştır.

  O görgü kuralların önderi.

  O insanlağın rehberi.

  O sevgilerin en saf en temizi

  O temiz olan herşeyin en temizi

  O hayvanlarında koruyucusu

  ????? böyle madde madde yazsak yüzlerce madde sayabilirim sayabiliriz. Ama ne kadar yaşıyorum dinimizi ve ne kadar layığım EFENDİME ????? cesartim yok o soruyu sormaya kendime

 14. hayırlı AKAŞAMLAR KIZLAR NASILSINIZ NERELERDESİNİZ
  DEFNECİM U,NURDANCIM
  BAŞKA BİR SAYFA BELİRLEYELİM
  ORAYA YAZALIM YAZAMIYORUM BURAYA
  SİZİDE BULAMADIM. NERDESİNİZ*
  DERYA :(

 15. Herkes e iyi akşamlar kızlar ?
  NAZIM nasıl oldun iyileştin mi ?
  NURDANIM sen nasılsın canım ?
  DERYA GİZEM sizler nasılsınız ?
  Ya acaba yazmak isteyip de bizim yazdığımız yeri bulamayan var mı ?? Düzenli sayfaya yazamıyoruz çünkü ??

 16. Şu anki uygun sayfa burası DERYA. FİLİZ belliki İkimizin yerine özetleri vermeyecek çok da iyi yapıyor fakat boş sayfa verse de olurdu. Böyle kaçak gocek oluyor. Neyse yarın başka bir sayfa belirleriz
  Nasıl oldu kolun iyileşti mi fiziksel rahatsızlıkların miden falan??

  1. defnem şimdi şahin tepesinden birini tanıtacağım elimden geldiğince hızlı yazayım oraya geçebilirsiniz ne dersiniz? hakkınızı helal edin ikimizin yerine dizisinden normalde birini tanıtmak istiyordum ama yeni diziler başlıyor bu hafta ondan dolayı onlara ağırlık veriyorum ;) görüşmek üzere ;) yarım saate kalmaz inşallah şahin tepesinden tunayı tanıtacağım zerrin tekindor senin sevdiğin biriydi değil mi ;)

 17. DEFNEM TESEKKUR EDERIM IYI OLDUGUMU SOYLEYEMIYECEM CANIM VALLAH IYI DEYILIM BASIMI KALDIRAMIYORUM VALLAH BIRDE SIZLERIN HANGI SAYFAYA YAZDIGINIZI BULAMADIM YENI BULDUM CANIM

 18. FİLİZ canım önemli değil fakat vereceğin yeni dizi tanıtım sayfalarını İkimizin yerine kısmına eklesen olmaz mı ki böyle kimse bulamıyor. Ben düzeni seviyorum ve anasayfadan girerek yazdığım sayfalar ınternetımı çok tuketıyor
  Neyse bakalım
  ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
  NAZIM iklimler dengeli olmadığı için gribal hastalıklar çok ağır geçiyor. Güya benim bağışıklığım güçlüdür ama ben bile çok zor atlattım..

  1. defnem şimdi yayınladım canım ;) ikimizin yerine kategorisi farklı olduğundan o kısımda görünmüyor canım ara kısmından yazarsanız anasayfaya dönmek zorunda kalmazsınız canım ;)

 19. DEFNE NASILSIN
  NELER YAPTIN
  BEN AYNI BU GÜN ÇOK AĞLADIM. NE ETCM BİLMİYORUM BİRAZ SORUNLARDAN UZAKLAŞMAK İSTİYOUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu