Mucize Doktor Ali Kim? Gerçek Adı Ne? Nereli? Kaç Yaşında?

Mucize Doktor yakında Fox TV ekranlarında yayınlamaya başlayacak. Detaylar da bu sırada gelmeye başladı. Dizinin ilk defa otizmli bir dizi olması nedeni ile bu alanda ilk oması nedeni ile diziye ilginin de bir hayli artmasına neden oldu. Dizinin baş rol oyuncusu Mucize Doktor Ali karakteri için zorlu bir süreç geride bırakıldı. 

Dizinin en önemli karakteri olması ve The Good Doctor isimli Kore dizisinden uyarlama yapılacak olması nedeni ile dizinin orijinline benzemesi için Kore de yayınlanan dizide yer alan oyuncuya, ülkemizde yüz olarak en çok benzeyen bir oyuncu seçildiğin açıkça söyleyebilirim. Mucize Doktor Ai Taner Ölmez Resmi - Mucize Doktor Ali Kim? Gerçek Adı Ne? Nereli? Kaç Yaşında?

Dizisinin Senaristliğini, daha doğrusu uyarlamasını Pınar Bulut yazarken, Yusuf Pirhasan da dizinin yönetmenliğini yapacak. 20 Temmuz da cast çalışmalarını tamamen bitirip, çekime çıkacak olan Türkiye de ilk defa otizmi konulu bir dizi ile seyirciyi etkilemeyi planlıyor. 

The Good Doctor, kendi ülkesinde bir çok ödül alan, halkın büyük beğenisi toplamış, dram ve mucize dolu bir hikaye bizleri bekliyor. Azim dolu bir hikayenin de baş rol oyuncusun dizide göstereceği performans da çok önemli. Bu sebeple MF yapım, bence en iyi tercihi yaptığını düşünüyorum. Sözlerimi daha fazla uzatmadan Mucize Doktor dizisi Ali karakterini canlandıracak oyuncu ve hakkında merak edilen tüm bilgileri, hemen alt kısımda sizleri bekliyor. 

Mucize Doktor Ali’nin Gerçek Adı Oynadığı Diziler

Fox TV ekranlarında Eylül 2019 tarihinde başlayacak olan dizide baş rol oyuncusu Ali karakterine hayat verecek olan oyuncunun gerçek ismi Taner Ölmez’dir. 09/08/1986 tarihinde İstanbul ilimiz de hayata gözlerini açan yakışıklı oyuncu şu an 33 yaşındadır. Oyuncu olmak hayal, ile büyüyen ve bu yolda kariyer basamaklarını üçer beşer çıkan Taner Ölmez,İstanbul Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.Mucize Doktor Baş Rol Oyuncusu Taner Ölmez - Mucize Doktor Ali Kim? Gerçek Adı Ne? Nereli? Kaç Yaşında?

Mezun olduktan sonra Tiyatro sahnelerinde kendisini izlediğimiz, kabarık saçları ile dikkat çeken Taner, ilk defa kamera karşısına 2005 yılında çıkmıştır. Ancak sinema sektörü ile tanışması, ilk dizi tecrübesinden 7 yıl sonra “Uzun Hikaye” isimli oyunda yer aldığı karakter sayesinde olmuştur. Yakışıklı Aktör Taner Ölmez, en son Yüz yüze isimli filmde Aleko karakterine hayat vermiş ve gösterdiği oyunculuk performansı ile göz doldurmuştur Ancak dizinin reytinglerinin düşük olması nedeni ile final yapmak zorunda kalmıştı. 

Sokakta gezen her 10 kişiye, Taner Ölmez’i hangi diziden hatırlıyorsunuz? diye sormuş olsak. Sanırım %95 oranında 2013 yılında oynadığı Medcezir dizisindeki Mert Asım karakterini hatırlayacaktır. Bazı oyuncuların oynadığı diziler, oyuncuların üzerine yapıştığını düşünüyorum. 2018 yılında gişeleri alt üst eden rahmetli Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı Müslüm filminde Ahmet Akbaş karakterini canlandırdığını söylemeden edemeyeceğim. Orada da harika bir performans sergilediğini düşünüyorum.   

Bu İçeriğimizede Mutlaka Bakın:  Sevgili Geçmiş Oyuncuları Yavaş Yavaş Belli Olmaya Başladı!


Etiketler:
Eklenme Tarihi:

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM