Oyuncu Kadrosu

Mucize Doktor Selvi Karakterine Hayat Veren Kim?

Mf yapım tarafından yapımcılığı yapılacak olan Fox TV ekranlarında 12 Eylül Perşembe günü Fox TV ekranlarında başlayacak olan Mucize doktor dizisinde yer alacak oyunculardan en sonuncusu da Mucize Doktor Selvi karakterine hayat verecek başarılı oyuncu oldu. Zira kendisini kadroda yer alacağı haberleri çok önceden basına düşse de hangi rol ile karşımıza geleceği netlik kazanmamıştı.Mucize Doktor Selvi (Bihter Dinçel)

Reyting mücadelesinde oldukça önemli bir günde ve bana göre reyting konusunda güçlü rakiplerin olduğu bir günde mücadeleye katılacak olması, hem kanalın hem de yapım firmasını ne denli bu diziye güvendiğini de ortaya koyuyor. Sözlerimi daha fazla uzatmadan Mucize Doktor Dizisi Selvi karakterine hayat verecek başarılı oyuncumuzun kim olduğunu açıklamak istiyorum.

Mucize Doktor Selvi Kim?

Fox TV ekranlarında 2019-2020 sezonunda 12 Eylül 2019 Perşembe günü yayın hayatına başlayacak olan, ilk defa otistik bir dizi ülkemizde yayınlanacak olmasından dolayı oldukça önem arz eden dizide Selvi karakterine hayat verecek isim Bihter Dinçel’dir. Tam adı Bihter Özdemir Dinçel’dir.

Bihter Dinçel; 12 Mart 1982 yılında Diyarbakır ilimiz de hayata gözlerini açan başarılı oyuncu, BKM Mutfak Atölye de oyunculuk üzerine eğitim ve pratik almıştır. Şu an 37 yaşında olan Zeynep, ilk defa kamera karşısına TRT 1 ekranlarında 2004 yılında Avrupa Yakası isimli dizide Zeynep Hacer Aksoy karakteri ile sektöre adım atmıştır.Mucize Doktor Dizisi Selvi (Bihter Özdemir Dinçel)

Avrupa Yakasında oldukça uzun soluklu rol alan Bihter Dinçel, 6 sezon boyunca kendisini izleme fırsatı bulduk. Bihter ise ilk defa çıktığı kamera karşısında 6 sezon boyunca aynı rolü canlandırması neticede oldukça büyük tecrübe kazandı.

Dizi eleştirmenleri de zamanında Zeynep karakterinin oldukça başarılı bir performans gösteriği konusunda hem fikir olmuşlardı. Ancak Bihter’in yıldızının parlaması, 2009 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Geniş Aile dizisinde İlker Ayrık’ın hayat verdiği Mürsel’in partneri Nazan karakterine hayat vermiş, halkımız bu Nazan karakterini çok sevmiştir. 

Her insana kendi isimli ile dizide oynamak nasip olmaz. Bihter, 2009 yılında Haneler isimli dizide kendi ismi olan Bihter karakterine hayat vermiştir. Bunun yanında her geçen gün popülaritesi artan Bihter, 2014 yılında ATV ekranlarında üç sezon boyunca Kertenkele isimli dizide Hale karakterine hayat vermiştir.

İlk defa 2010 yılında “Vay Arkadaş” isimli sinema filminde canlandırdığı “Narin” karakteri sayesinde beyaz perde ile tanışan başarılı isim 2004 yılından bu zaman kadar toplam da 32 ayrı projeye adını yazdırmayı başarmıştır. Bu kadar kısa zaman içerisinde önemli projelerde rol alan güzel oyuncu, Fox TV ekranlarında Mucize Doktor Selvi karakterinde yine üstün bir oyunculuk performansı ile göreceğimiz konusunda hiç şüphem yok. 

 

DEVAMINI OKU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı