Oyuncu

Nehir Erdoğan Kimdir? Nehir Erdoğan’ın Oynadığı Dizi Ve Filmler

Nehir Erdoğan, 2002 yılında Koçum Benim isimli izi ile bu sektöre giriş yapan güzel oyuncu, 17 yıl boyunca toplam da 15 ayrı projede yer aldı. Bu dizilerde canlandırdığı karakterler sayesinde ülkemizde popüler bir oyuncu olan Nehir Erdoğan kim olduğunu ve bu zaman kadar Nehir Erdoğan’ın oynadığı dizi ve filmlerin tamamını bu yazımızda sizler için hazırladık.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında önce Bir doğu masalı adı ile duyurulan daha sonra Benim Adım Melek olarka değiştirilen dizini baş rol oyuncusu olmuştur. Şarkıcı Kutsi ile beraber dizinin ana karakterini canlandırmış, halen de canlandırmaya devam etmektedir. Oyuncu Nehir Erdoğan

En Son İkizler Memocan isimli dizide Melek karakteri ile karşımıza çıkan Nehir Erdoğan aslen nereli olduğunu emini sizler de merak ediyorsunuz. Bir çok yerde İstanbullu olduğuna dair bilgileri görünce, bu haberi yazmak, yanlış bilinenleri düzeltmek istiyoruz. Ayrıca Nehir Erdoğan’ın oynadığı dizi ve filmlerin tamamı bu yazının en son kısmında sizleri bekliyor. Hazırsanız, başlayalım.

Nehir Erdoğan Kim?

Nehir Erdoğan; 1980 senesinin haziran ayının 16. gününde İzmir de  dünyaya gelmiştir. Yani Nehir hanım aslen İzmirlidir. Doğum tarihine baktığımız da ikizler burçlu olan Nehir hanım, bu burcunun özelliğini yansıtmaktadır. Özellikle birbirinde farklı karakteri dizi ve filmlerde başarı ile canlandırması ve bunu zorlanmadan yapması nedeni ile eşsiz bir oyuncu olarak karşımıza çıkmıştır. Oyuncu Nehir Erdoğan kapak

Eğitim hayatının ilk basamaklarını, yani ilköğretimini ve orta öğretimini İzmir de tamamlamıştır. Gençlik yıllarında tiyatro veya oyunculukla hiç ilgilenmemiş olan güzel oyuncu, Marmara üniversitesini kazanmıştır. Marmara üniversitesin de okumaya başladıktan sonra tiyatro ve oyunculuk alanı ilgisini çekmeye başlamıştır.

Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü okuduğu sırada tanıştığı tiyatro ve oyunculuk üzerine, üniversite bittikten soranda devam etme kararı almıştır. Okulda etkinlik olarak karşısına çıkan oyunculuk serüvenine, yine başladığı yere bu sefer sinema oyunculuğu bölümünü kazanıp gelmesi ile devam etmiştir. 

İki üniversiteyi de bitirdikten sonra yurt dışına bir iş için çıkan oyuncumuz, Türkiye’deki irtibatları sonucu bir dönemin popüler dizisi “yabancı damat” çekimleri için oyuncu kadrosuna dahil olur.  Bu dizide rol almış ve izleyicinin takdirini kazanmıştır. 2002 yılında etkin oyunculuk serüvenine başlayan, tecrübeli aktrist bir sinema filmiyle önce beyaz perde de saha sonra evlerimize misafir olmuştur.Nehir Erdoğan Oyuncu

Hepimizin efsanesi olan hababam sınıfının yeni jenerasyonu olan “hababam sınıfı merhaba” adlı sinema filminde arzu karakterine can vermiştir. Arzu karakteri filmdeki Fatoş hocanın kızıdır ve yine filmdeki Mehmet Ali Alabora’dan yani filmdeki adıyla matkaptan hoşlanmaktadır. Bu yüzden erkek kılığında matkabın sınıfında öğrenci olmuştur.

Nehir Erdoğan ismini ilk olarak o zaman duyanlar, güzel oyuncunun oyunculuk başarısını takdir etmiştir. Son olarak İnternet dizisi olan “fi” dizisinde ve “ikizler memo can” dizisinde gördüğümüz nehir, şu an herhangi bir dizide oynamamaktadır.

2014 senesinde Ahmet Sesigürgil ile bir evlilik yapmış, ancak 3 yıl sonra anlaşarak boşanmıştır.  Oyuncumuzun bundan sonraki oynayacağı sinema filmlerinde ve dizilerinde başarılar dileriz.

Nehir Erdoğan’ın Oynadığı Yapımlar

 • Benim Adım Melek 2019-2020
 • İkizler Memo Can – 2018
 • Fi – 2017
 • Silsile – 2014
 • Kod Adı Reaksiyon – 2014
 • Son – 2012
 • Aşk Bir Hayal – 2009
 • Meleğin Sırları – 2008
 • Ayışığı – 2008
 • Tatlı Bela Fadime – 2007
 • Yabancı Damat – 2004
 • Okul – 2003
 • Hababam Sınıfı: Merhaba – 2003
 • Estafurullah Yokuşu – 2003
 • Koçum Benim – 2002

Nehir Erdoğan’ın oynadığı dizi ve filmlerin listesini 08/12/2020 tarihinde yazılmıştır. Bu tarihten sonra oyuncunun yer aldığı dizi ve filmler zamanla güncellenecektir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu