Dizi Haberi

Netflix Lucifer Konusu – Senaristi – Yönetmeni

Netflix Lucifer Konusu son zamanlar de en çok merak edilenler arasına girmeyi başardı. Zira Şu an ülkemiz de Netflix orjinal dizileri arasında en çok izlenen ilk üç dizi arasına giren Lucifer dizinin konusu neyi anlattığı ve neden bu kadar çok izlendiği oldukça merak edildi.

Bildiğiniz ülkemiz de halen korona virüs tedbirleri kapsamında hafta sonları sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Normal dizilerin de birbir final yapmak durumunda kalması üzerine bir çok kişi Nexflix üzerinden dizi izlemeye evlerinde devam etti.

=> Lucifer 5 Sezon Var Mı? Öğrenmek için tıklayınız.

Lucifer Konusu (Manşet Görseli)

Bir çok Türk yapımı diziler Netflix listesinde ilk sıraya hızla tırmanırken, Türkiye de izlenen en çok diziler arasında bir de Amerikan yapımı dizi de girdi. Ne izlesem diye en çok izlenenler arasına bakanlar, oldukça farklı bir dizinin ilk üç sırada olmasında dolayı hemen bu dizi neyi anlatıyor diye araştırmaya başladı.

Netflix Lucifer Konusu

25 Ocak 2016 yılında ilk yayın hayatına başlayan Lucifer 4. sezonunda Netfilix orjinal dizileri arasında dahil edildi. Tür olarka hem fantastik hem komedi hem drama hem de polisiye özellikleri barındıran dizinin konusu ise oldukça ilginç.

Netflix Lucifer Senaristi Yapımcısı

The Samdman isimli çizgi roman dan esinlenerek kaleme alınan Lucifer’in konusu; Cehennemden oldukça sıkılan Şeytan, Los Angeles’in büyülü dünyasında yer almak iste de cehennemden çıkıp Los Angeles de kendisine bir gece klübü açar.

Şeytan burada eğlence mekanı işletip günü gün ederken karşısına hiç beklemediği polis dedektifi çıkar. Şeytan yarımcısı Meze ile birlikte cehennemden çıkıp geldiklerinde karşısında polis dedektifi Cheloe Decker çıkar.

Şeytan ve dedektif bir olup, suçluluları yakalayan, diğer yandan kendi ailevi problemlerini çözmeye çalışan fantastik bir dizi.

Netflix Lucifer Senaristi ve Yapımcısı

Netfilix orjinal dizisi olarka seçilen ama ilk etap a Fox TV ekranlarında yayınlanan Lucifer dizinin işte künyesi hemen alt kısımda verilmiştir.

  • Sezon: 4
  • Bölüm sayısı : 67
  • İlk yayın tarihi : 25 Ocak 2016
  • İlk yayınlanan Kanal: Fox
  • Şu an Yayınlanan Kanal: Netflix
  • Senarist: Mike Ceray
  • Yapım: Neil Gaiman

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu