Haberler

Nihat Hatipoğlu Ne Kadar Maaş Alıyor (2020)

Nihat Hatipoğlu Ne Kadar Maaş Alıyor diye merak edenlerin bir nebze merakını gidermek adına bu yazıyı kaleme alıyoruz. Son yıllarca bu konu çokça gündeme gelmiş hatta Nihat Hatipoğlu dolarla mı maaş alıyor diye merak edenleri görünce bu yazıyı kaleme almak istedik.

Nihat Hatipoğlu Ramazanda ne kadar kazanacak? Gerçekten dolar üzerine mi maaş alıyor? Yoksa bunların hepsi bir söylentiden mi ibaret olduğunu bu haberimiz de sizler için hazırladık.

Nihat Hatipoğlu Ne Kadar Kazanıyor

Her Ramazan başında bu ve buna benzer söylentilerin çıkması üzerine bir bilgilendirme haberi yapmak durumunda kaldığımızın altını çizmek istiyorum. Nihat Hatipoğlu ne kadar maaş alıyor sorusu her Ramazanda merak edilen konuların başında yer aldı. Halen de almaya devam ettiğini görüyoruz.

Kendisi gibi oğlunu da aynı meslek üzerine yetiştiren, ilahiyatçı yazar Nihat Hatipoğlu, uzun yıllar boyunca ATV ekranlarında hem sahur hem de iftar programlarını aynı anda yaptı. Halen de yapmaya devam etmektedir.

Nihat Hatipoğlu Ne Kadar Kazanıyor

Her programın karşılığında kanallar gerek sunucuya gerekse oyunculara belli bir ücret vermek durumunda. Örnek vermem gerekirse ünlü oyuncular bölüm başı 300.000 TL değerinde para kazandıklarını çoğu zaman haber yapıyoruz.

Nihat Hatipoğlu program başı kazancına baktığımızda 10.000 TL aldığını görüyoruz. Bir günde hem sahur hem de iftar programı çektiği için 2020 Ramazan boyunca 600.000 TL kazanacak. Bu birilerinin gözüne çok gelebilir. Ancak sıradan bir oyuncu bile bu rakamları kazanmada zorlanmazken, açıkladığı dini bilgilerin sorumluluğu altına giren Nihat Hatipoğlu için oldukça az bir rakam olduğunu bile söyleyebilirim.

Hatırlarsanız iftar öncesinde gerek telefonda gerekse Whatsapp hattından hocaya sorular sorular sorduğunu, Nihat hoca da bu olaylar karşısında fetvalar verdiğini biliyoruz. Nihat hocanın en ufak yanlış fetvası, ahiretini etkileyeceğini düşündüğümüz de aldığı paranın gerçekten fazla olduğunu düşünmemek gerek.

Nihat Hatipoğlu Dolarla mı Maaş Alıyor

Ülkemizde özellikle dedi kodu kazanın kaynadığı yerlerde “İki laf konuşuyor. Dolarla maaş alıyor” Şekilden hocayı fütursuzca eleştiren ve gıybet edenleri görünce, bu konuya da değinmek gerekiyor. Ülkemizde her kurum maaşlarını TL üzerinden almaktadır. Hal böyleyken, ATV’nin Ramazan boyunca sunuculuğunu yapacak ve bir nevi çalışanı olacak Nihat hocanın da TL üzerinden maaş alacaktır.

Nihat Hatipoğlu Ne Kadar Maaş Alıyor

Kısaca Dolar üzerinden maaş almamaktadır. Herkes gibi Türk Lirası üzerinden maaş almaktadır. Ramazan ayınca gündeme gelen bu konuyu, dini konudan sıyrılıp, iş olarka bakmakta fayda var.  Nihat Hatipoğlu dolarla mı maaş alıyor sorusunu, böylelikle netliğe kavuşturduk.

Nihat Hatipoğlu Ne İş Yapar

Bir çok kişi Nihat hocayı sadece imam Hatip mezunu olarka bilse de aslında Nihat hoca dini konuda kendisini geliştirmiş sırası ile Doçent ve 2017 yılında profesörlük unvanını almıştır. Zamanında İmam Hatip Kuran kursu müdürlüğü de yapmıştır.

2017 yılında YÖK üyeliğine atanan Nihat hoca geçtiğimiz sene 2019 yılında Gaziantep İslam ve Teknoloji Üniversitesinde kurucu Rektör olarka göreve başladı. Halen buradaki görevini devam ettirmekte ve üniversiteden makam tazminatı olmak üzere maaşını almaktadır. Kısaca Nihat Hatipoğlu ne iş yapar sorusunu böylelikle cevap vermiş olduk.

Nihat Hatipoğlu’nun aylık Geliri Ne Kadar

Üniversiteden ATV’den
12.500 TL (Rektör Maaşı) 600.000 TL (sunuculuk)
TOPLAM 612.500 TL

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu