Oyuncu Kadrosu

Nizamı Alem Arslantaş Bakın Kim Canlandıracak

Nizamı Alem Arslantaş karakterine hayat veren oyuncunun kim olacağı geçtiğimiz günlerde netlik kazandı. İşte Nizamı Alem Aslantaş karakteri ve bilgileri

TRT 1 ekranlarında bu yıl başlayacak iki tarihi diziden bir olarak ekranlara gelmeye artık gün sayarken oyuncu kadrosu da netlik kazanmaya başladı. Şimdiye kadar belli olan Nizamı alem oyuncuları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Diriliş Ertuğrul dizinin ardından Kuruluş Osman dizisi ile anlaşma sağlayamayan TRT 12 de geçtiğimiz sezon yeni tarihi dizi için kolları sıvamıştı. Bu yıl önemli iki tarihi dizileri popüler oyuncuların yer alacağı dizileri ekrana getirmeye hazırlanıyor.

Nizamı Alem Arslantaş Resmi
Nizamı Alem Arslantaş Resmi – İlker Kızmaz

Nizamı Alem dizisinin konusuna baktığımızda Büyük Selçuklu Devletinini önemli siyasi olaylarını hikayeleştirilmiş bir çiminde anlatılması bekleniyor. Savaş ve tarihi sahnelerin yanı sıra entrikaların kol gezdiği diziye yeni bir isim katıldı. Nizamı Alem Aslantaş karakteri ile karşımıza çıkak oyuncu bugün itibari ile belli oldu.

Nizamı Alem Arslantaş Kimdir?

Eylül 2020 de ilk bölümü ile TRT 1 ekranlarında başlayacak olan dizide Aslantaş rolüne hayat verecek oyuncunun gerçek adı İlker Kızmaz. En son yine tarihi bir dizi olan “Ya İstiklal Ya ölüm” isimli TRT 1’in dizisinde rol almıştır.

İlker Kızmaz; 9 Eylül 1975 yılında İzmir ilinde dünyaya gelmiştir. Şu an 44 yaşındadır. 2014 yılında Aslı Turkel ile evlenmiştir. Naz isiminde 4 yaşında bir kızları var. İlk defa kamera karşısına Sırlar Dünyası isim dizi ile sektöre adım atmıştır.

Nizamı Alem Arslantaş kim Resmi
Nizamı Alem Arslantaş kim Resmi – İlker Kızmaz

Yeter Anne, Aslı ile Kerem dizilerinde gösterdiği oyunculuk performansı ile göz doldurmuştur. Geçtiğimiz yıl Payitaht Abdülhamit isimli dizide Şahzade Mehmet karakterini canlandırmıştır. Sonrasında Ya İstiklal Ya ölüm isimli dizide Mustafa Kemal karakterini canlandırmıştır.

Bu yıl yine tarihi dizi le karşımıza gelen İlker Kızmaz Nizamı Alem Aslantaş karakteri ile kendisini izleyeceğiz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu