Oyuncu Kadrosu

Nizamı Alem Oyuncuları Netleşmeye Başladı!

Nizamı Alem Oyuncuları belli olmaya başladı. Eylül 2020 de TRT 1 ekranlarında sezon dizisi olarak başlayacak Nizamı Alem Oyuncu kadrosu; Buğra Gürsoy, Sevda Erginci, Leyla Lydia Tuğutlu ve Ekin Koç gibi önemli isimleri kadrosunda barındırıyor.

TRT 1 ekranlarında Selçuklu dönemini anlatacak önemli yapımlardan birisi olmak için Akli film kolları sıvadı. Oyuncu kadrosu için kanal da kesenin ağzını açtı. Dizide yer alacak önemli isimler %100 olmasa da büyük oranda netleşmeye başladı. Ara rollerde ve baş role yardımcı kadrolarında ufak tefek eksikliklerin olduğu Nizamı Alem oyuncuları tüm listesi işte sizlerle.

Nizamı Alem Konusu; Büyük Selçuklu devletinin önemli siyası olaylarını konu alacak. Tıpkı Diriliş Ertuğrul dizisinde olduğu gibi zaman zaman savaş sahneleri ile aksiyon sahnelerinin kesik olmadı, entrika ve gerilimin bir an bir azalmadığı harika bir dizi bizleri bekliyor.

Buğra Gülsoy bu dizide canlandıracağı rol için at binme eğitimlerini aksatmadan 2020 yaz döneminde özel seyislerden ders aldı. Dizide özellikle atla alakalı sahnelerin çoğunlukta olmasında dolayı ata hakim bir görüntü için Buğra Gülsoy da bu konuda kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Ağustos 2020 da çekimleri başlayacak olan Nizamı alan dizisinin henüz okuma provaları başlamadı. Ancak proje de yer alan oyunculara canlandıracağı karakter için özel brifing verildi.

Nizamı Alem Dizisi Oyuncuları

2020-2021 sezonunda TRT 1 ekranlarında sezon dizisi olarka başlayacak ve diriliş Ertuğrul gibi kısa sürede popüler olmasını beklediğimiz Nizamı Alem oyuncuları hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

Nizamı Alem Oyuncuları Resmi

Buğra Gülsoy (Sultan Melikşah)

En son kanal D ekranlarında Azize dizisinde Kartal karakterine hayat vermiştir. Dizinin reytinglerinden dolayı final yapmak durumunda kalınca Buğra Gülsoy’un yeni dizisi oldukça merak ediliyordu.

Buğra Gülsoy: Şubat 1982 Başkentte hayata gözlerini açan oyuncu, balık burcudur. Oyunculuğa sonradan geçen Buğra, Kıbrıs Üniversitesinde  Mimarlık bölümü mezunudur. Kıbrıs devlet tiyatrosunda eğitim aldıktan sonra İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

Nizamı Alem Oyuncuları Sultan Melikşah - Buğra Gülsoy

TV karşısına 2008 yılında yayınlanan “Hepimiz Birimiz İçin” adlı dizide “Nazım” karakterine hayat vermesi ile sektöre adım atmıştır. En son “Azize” dizisinde rol alan yakışıklı oyuncu Nizamı Alem Melikşah karakterini canlandıracak.


Hatice Şendil (Terken Hatun)

Nizamı Alem dizisinde Terken hatun rolüne hayat veren Hatice Şendil, 2 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2001 Miss Turkey yarışmasında 3. olan, Miss Europe yarışmasında 4. olan oyuncu Çelik’in “Töre” adlı şarkısının klibinde yer almıştır.hatice sendil resmi

At binme konusunda eğitim alan oyuncu 2008 yılında rol aldığı “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisiyle herkesçe tanınmıştır. Dizide Ebru Alemdar rolüne hayat vermiştir. 2010 yılında “Karadağlar” dizisinde Gülhayat rolüne hayat veren oyuncu, 2012 yılında “Dila Hanım” dizisiyle fenomen olmuştur.

Başrolde yer aldığı bu dizinin ardından yine adını duyurduğu ve başrolde yer aldığı “Kaderimin Yazıldığı Gün” dizisinde Özcan Deniz ile rol almıştır.


Gürkan Uygun (Hasan Sabbah)

Mayıs 1974 tarihinde İzmit ilinde dünyaya gelmiştir. Aslen İzmitli olan Gürkan, İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü tamamlamıştır. İlk defa 1994 yılında “Kaygısızlar” dizisinde konuk oyuncu olarak sektöre adım atmıştır.

1995 yılında dönemin en önemli ve en dikkat çeken dizilerinde olan “Çiçek Taksi” isimli dizide “Hıdır” karakterine hayat vermesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Gürkan Uygun yeni dizisi Nizamı Alem Hasan Sabbah

Oyuncusu Gürkan Uyguın’un asıl çıkışı yakaladığı dizi elbette Kurtlar Vadisi dizisinde mafya babası Memati karakterini canlandırması, oyunculuk hayatının önemli dönem noktası olmuştur.

Sonrasında canlandırdığı bir çok karakteri izleyenler benimsemekte oldukça zorlanmıştır. Ancak son yer aldığı “Payitaht Abdülhamid” dizisindeki Halil Halid karakteri ile yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.


Cemal Toktaş (İmam Gazali)

En son Hay sultan dizisinde yer alan, öncesinde Vurgun dizisinde rol alan yakışıklı oyuncu Cemal Toktaş,  “Yılanların Öcü” dizisindeki Bayram karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Nizamı Alem İmam Gazali Kim resmi

Kanal D ekranlarında yaz dizisi olarak başlayan “Meryem” dizisinde Savcı Orhan karakteri ile bir anda yıldızı parlayan isim olmuştur. “Evlat”, “Güneşi Gördüm”, “Sıla”, “Bizim Hikaye” oyuncunun rol aldığı bazı dizilerdir.


Osman Sonant (Andreas)

1979 yılında İstanbul ilinde hayata gözlerini açmıştır. Şu an 41 yaşında (2020) olan başarılı oyuncu İstanbul Bahçelievler tiyatrosunda eğitim almıştır. İstanbul üniversitesi Sahne sanatları bölümünden mezun olmuştur.

Osman Sonant Nizamı Alem Andreas karakteri
Osman Sonant Nizamı Alem Andreas

2009 yılında “Pandoranın Kutusu” isimli dizide canlandırdığı Mehmet rolü ile o yıl Altın koza ödülüne layık görülmüştür. Altın koza ödülünü aldıktan sonra TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve hala hafızalarımızda yer alan “Leyla ile Mecnun” dizisinde hırsız Yavuz karakterine hayat vermiştir.

Bunların dışında “Kurtlar Vadisi”, “Türk Malı”, ” Behzat Ç.” , “Ufak Tefek Cinayetler” gibi önemli dizilerin oyuncu kadrosuna adını yazdırmayı başarmıştır.


Sevda Erginci (Turna)

En son “Sevgili geçmiş” dizisinde İpek karakterini canlandıran, hemen öncesinde ise Yasak Elma dizisinde Alihan’ın sevgilisi Zeynep karakterini canlandıran Sevda Erginci yeni sezonda TRT 1 ekranlarında Nizamı Alem dizisinde Turna karakterine hayat verecek.

Sevda Erginci: Ekim 1993, İstanbul doğumludur. İlk defa kamera karşısına “Hayat Bazen Tatlıdır” dizisinde ile sektöre adım atar.

Nizamı Alem Oyuncuları Turna - Sevda Erginci

Oyunculuk üzerine eğitim aldıktan sonra tiyatro sahneleri ile işe başlayan “Ver Elini Aşk” dizisinde Ayperi; “Yasak Elma” dizisinde Zeynep rolüne hayat vermiştir. 2012 senesinde Veda adlı sinema filminde rol almıştır.


Ekin Koç (Ahmed Sencer)

Ekin Koç Nizamı Alem Ahmed Sencer rolüne hayat verecek olan oyuncunun tam adı İsmet Ekin Koç’dur. Son olarak “Bizim İçin Şampiyon” filminde rol alan yakışıklı oyuncu şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.  nizami alem ahmed sencer resmi

Ekin Koç: 21 Haziran 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. Antalya doğumlu olan Ekin Koç, 2013 yılından beri ekranlardadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünde eğitimine devam ederken bir taraftan da Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk üzerine eğitimini tamamlamıştır.


Leyla Lydia Tuğutlu (Elçin Hatun)

29 Ekim 1989’da Berlin’de doğan güzel oyuncu 31 yaşındadır. Babası Türk, annesi Almandır. Behiye Dr.Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi mezunu olan Turgutlu daha çocuk yaşlarda hem piyano hem de keman dersleri almıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Alman dili ve edebiyatı bölümünde eğitim almaktadır.leyla lydia tugutlu resmi

 

2013 yılında “Es Es” dizisinde İrem karakterini canlandırması ile sektöre adım atmıştır. En son “Kızım” dizisinde Candan karakterine hayat vermiştir.


Ali Oğuz Şenol (Teklif Gitti)

En son Doğduğun Ev Kaderindir Engin Hepileri’nin canlandırdığı Faruk karakterinin yakın arkadaşı Tolga karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu, Ali Oğuz Şenol: 8 Haziran 1984 yılında hayata İstanbul da doğmuştur.

ali oguz senol resmi

İstanbul Aydın Üniversitesi Sinema Televizyon bölümü mezunudur. İlk defa kamera karşısına 2010 yılında Kavak Yelleri isimli karakteri canlandırması ile sektöre giriş yapsa da Adını Sen koy dizisinde ki karakteri ile popüler olmuştur.


İlker Kızmaz (Arslantaş)

TRT 1 ekranlarında başlayacak olan dizide Aslantaş rolüne hayat verecek oyuncunun gerçek adı İlker Kızmaz. En son yine tarihi bir dizi olan “Ya İstiklal Ya ölüm” isimli TRT 1’in dizisinde rol almıştır.

Nizamı Alem Arslantaş Resmi
Nizamı Alem Arslantaş Resmi – İlker Kızmaz

İlker Kızmaz; 9 Eylül 1975 yılında İzmir ilinde dünyaya gelmiştir. Şu an 44 yaşındadır. 2014 yılında Aslı Turkel ile evlenmiştir. Naz isiminde 4 yaşında bir kızları var. İlk defa kamera karşısına Sırlar Dünyası isim dizi ile sektöre adım atmıştır.


Nizamı Alem oyuncuları arasına yeni katılanları zamanla eklenecektir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu