Dizi Haberi

Nöbet 1. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Dizinin İlk Tanıtımında Nasıl Bir Hava Verdi? Nöbet Ne Zaman Yayınlanacak? Hangi Gün

Necati Şaşmaz’ın yeni dizisi olan Nöbet 1. bölüm fragmanı 15 Ocak 2019 Salı günü yayınlanması bizlere oldukça ilginç bilgiler verdiğini ve bazı aklımızda bulunan şüpheleri giderdiğini söylemeliyim. Bu yazımızda sizlere Nöbet 1. bölüm fragmanı ve bizlere ilk fragman olması sebebi ile nasıl bir hava ve ilk izlenim verdiğini açıklarken, Nöbet hangi gün yayınlanacak ve nöbet dizisi ne zaman başlayacağını açıklayacağız. Sakın bizden ayrılmayın.

Oyuncu ve senarist olan Necati Şaşmaz’ın aynı anda iki proje yürütmek üzere çalışmalar yapsa da Kurtlar Vadisi Kaos şimdilik rafta bekletiliyor. İkinci projesi olan ve ilk olarak Nöbet 7/24 olarak duyurulsa da sonrasında sadece Nöbet olarak adlandırılan ve en başından itibaren hangi kanal da yayınlanacağı belli olan dizisinin 1. bölüm fragmanı geldi. İsterseniz önce fragmanı verelim daha sonra arkasına konuşalım.

Albay şehit olmuş askerlerinin arkasında onu hem yad ederek hemde geride kalan askerlerine güven ve kararlılık vermek için küçük dağ komanda birliği karakolu önünde askerlerini toplamış ve onlara aynen şu sözleri söyler; “Hepimizin Başı sağ olsun. Karanlık, Soğuk, Dağlar Taşlar hiç biri durduramaz askerlerimi. Başınız öne eğilmesin evlatlarım. Onurlu, İnançlı, kararlı dimdik durun. Devam edeceğiz. Hepimiz gerekirse vatan için can vermeye hazır nöbete devam edeceğiz” Sözleri ile kararlı vatanını ve askerlerini seven Barış Binbaşı sanırım dizinin en önemli karakteri olacak. Bu arda [mavibuton]Nöbet Barış Binbaşı[/mavibuton] kim olduğunu merak ediyorsanız mavi butona basıp ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz. 

Nöbet Ne Zaman Yayınlanacak? Hangi Gün?

Aslında editör ekibimiz gelen bilgiler çerçevesinde Ocak ayının son haftası yayına gireceğini duymuştuk. Gördüğümüz kadarı ile dediğimiz tarihte yayına gireceğini görüyoruz. Peki Nöbet hangi gün yayınlanacak? Aslında bu soruyu fragmanda vermiş oldu. Bizlere gelen bilgiler çerçevesinde iki gün üzerinde durulduğunu bunlardan ilki Salı ikincisi ise Perşembe olduğunu kulislerden duymuştuk.Nöbet dizi kapak resmi 2

Bu gün yani Salı günü ilk fragmanın gelmesi hedeflerin Salı’ya kaydığını göstermiş oldu. Peki tam tarih olarak ne zaman başlayacak derseniz 29 Ocak Salı günü olduğunu söylemeliyim. Neden Ocak 29 olarak seçildiğine gelince, o tarihte dünyada ve Türkiye’de neler olduğuna baktığımızda çok ilginç bilgiler elde etik. İsterseniz bunları madde madde açıklayalım.

Nöbet Neden 29 Ocak da Yayınlanacak?

  • Mustafa Kemal Atatürk Latife hanımla evlenmiş
  • Bursa Amerikan Kız koleji bu tarihte bakanlar kurulu ile kapatılmış
  • Sultan Ahmet Camisinde 8 Hafiz Türkçe kur’an okumuş
  • 20 Ocak 1988 yılında dolar da ani yükseliş gerçekleşmiş

Gördüğüm ve yazabildiğim kadarı ile birbirinden ilginç olayların olduğu bir günde başlaması bence tesadüften öte olduğunu düşünüyorum Tabi yayın tarihi Perşembe güne alınırsa tüm bunlar sadece kurgudan ibaret kalacak. Henüz yayın günü açıklanmamış dizi hakkında bazı çıkarımlarda bulunduk. Sonuçta kanal ani bir karar ile daha önce duyurmadığı dizinin gününü değiştirebilir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu