O Ses Türkiye 7. Sezon 2017-2018 Ne Zaman Final Yapacak?

O ses Türkiye Türk medyasına kazandırdığı ve kendi imkanları ile sesini duyuramayan binlerce müzisyene bu imkanı da 6 yıldır vermektedir. O Sen Türkiye adlı yarışma praogramına katılmış ve oradan meşhur olmuş bir çok sanatçı var bunlardan en belirgini İrem Derici olmuştur. İrem her ne kadar O sese türkiye adlı yarışma programında birinci olamasa da kendi adını duyurmayı ve bu sektörde km taşlarından biri olmayı başaran isimlerden olmuştur.

O Ses Türkiye 7. Sezon 2017-2018

O ses Türkiye adlı yarışma programında 6 sezondur devam eden ve toplumda bir kitleye hitap eden program finalist yada birinci çıkarma konusunda hadise daha ön planda ama şimdi yani O ses Türkiye 2017-2018 yılı 7. sezonunda Sibel Can’ın yerine Yıldız Tilbe dahil oldu. Bakalım Hadise hanımın bu üstünlüğünü kırabilecek mi? O ses Türkiye 6. Sezonda Gökhan ve Hakan’ın takımından Resul Aydemir ile Hadise’nin takımından Dodan Özer finale kalan yarışmacılar oldu. Resul Aydemir kendi bestesi olan Misal Çocukluğum adlı beste ile yarışmaya katılıp çok güzel bir performans sergilemiş, sonucunda Gökhan ile Hakan’ın takımında olmayı tercih ederken tarz olarak arabesk rap tarzı söylemiştir.

 

Dodan ise Haydar Haydar adlı türkü ile yarışmaya katılıp Hadise’nin takımını seçmiştir. Resul Aydemir final performansında yine kendi bestesi olan Vatan adlı bestesi ile katılmış seyirciden tam not almıştı. Dodan ise Sözü Karacaoğlan’a ait olan “Bir Ayrılık Bir Yoksulluk, Bir Ölüm” türküyü seslendirmiş tine Resul gibi izleyiciden tam not almıştır. Yapılan halk oylamasında Dodan daha fazla oy alarak finalist olmuştur. 

O Ses Türkiye 6. Sezon Final Performansları

Resul Aydemir: Vatan

 

Dodan Özer: Bir Ayrılık ,Bir Yoksulluk, Bir Ölüm

 

O Ses Türkiye Ne Zaman Başlayıp? Ne Zaman Final Yapacak?

O Ses Türkiye altı sezondur devam ediyor. İlk zamanlar farklı kanalda başlasa da Acun O ses Türkiye adlı programı Türkiye’de yayınlama hakkı kendisine ait olduğu için  kendisine ait kanal olan tv8’e bu programı dahil etmiştir. O Ses Türkiye adlı yarışma programın başladığı tarihten itibaren bir çok jüri üyesi gelip- gitmiştir ama ilk günden itibaren kalıcı olmayı başarabilen Hadise ve Gökhan-Hakan kardeşler  ve Murat Boz yarışmanın renkleri arasında olmuşlardır.

 

O Ses Türkiye 7. Sezonu 7 Ekim saat 20:00 da başlarken ne zaman final yapacağı ise daha önceki final tarihleri olan  4. Sezonu 18 Şubat’ta , 5 Sezonu 2 Şubatta, 6. Sezonu 19 Martta final yapmıştı. 7. Sezonu yani 201-2018 yılı için final tarihi yine Mart ayının içerisinde olması bekleniyor. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın