Oyuncu Kadrosu

Öğretmen Dizisi Metin Müdür Kim? Akif Hoca İle Bağlantısı Ne?

Öğretmen dizisi Metin daha doğrusu Emniyet Müdürü Metin karakteri bu bölümde daha önemli bir hal aldı. Öyle ki öğrencileri rehin olan Akif hoca ile bir bağlantısı ortaya çıktı.

Öğretmen dizisi Akif hoca çocukların uzun süredir yemek yiyemediğini ve içeriye daha önce açılan yerden yemek getirmesi gerektiğini söylemesi üzerine tek kişi olarak gelen Polis Müdürü Metin ile Akif hoca sarmaş dolaş olması kafaları karıştırdı.

Merak etmeyin. Bu yazımızda hem polis amiri Metin karakterini canlandıran usta ismi tanıtacağız. Hem de Akif hoca ile bağlantısını açıklayacağız.

Öğretmen dizisi Metin (Metin Müdür) Kimdir?

En son Fox TV ekranlarında Kadın dizisinde kendisini Enver karakteri ile izlediğimiz usta oyuncu, yine Fox TV ekranlarında Öğretmen dizisi Metin Müdür karakteri ile kendisini izleyeceğimiz oyuncunun gerçek adı Şerif Erol’dur.Öğretmen Metin Müdür - Şerif Erol

Şerif Erol; 1963 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelmiştir. Şu an 57 yaşında olana Şerif, oynadığı dizi ve filmlerde gösterdiği oyunculuk performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Şerif Erol lisans eğitimi olarak  Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümünü kazansa da tamamlamadan Ekonomi Bölümüne geçiş yapıp bu bölümden mezun oldu. Üniversite yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları (BUO) adlı ekibe dahil oldu. Burada yani Boğaziçi Üniversitesinde oyunculuk konusunda eğitim almıştır.

Üniversiteyi tamamladıktan sonra tiyatro sahnelerinde kendisini bulan Şerif Erol bu zaman kadar bir çok tiyatro oyununda yer alma başarmıştır.

  • 2005 – Hırsız Polis
  • 2007 – Bıçak Sırtı
  • 2012 – Koyu Kırmızı

İsimli diziler de ise oyuncu değil senaryo kısmında rol almıştır. Hem oyuncu hem de senarist olan usta oyuncunun Kamera karşısına geçtiği ilk dizi ise 2014 senesinde yayınlanmış olan Şeref Meselesi adlı dizisidir.

2015 senesinde Kalbim Ege’de Kaldı dizisinin ardından 2016 senesinde Hangimiz Sevmedik adlı dizide Hulusi Güntekin karakterine hayat vermiştir.

2017 yılında ise “Yol Ayrımı” isimli sinema filminde rol almış olan usta oyuncu, daha önce Süt, Bahtı Kara, Tabutta Rövaşata, Seni Seviyorum Roza adlı yapımlarda yer almıştır.En son ise geçtiğimiz yıl sonunda final yapan Kadın dizisinde Enver karakteri ile milyonları etkilemeyi başarmıştır.

Akif ‘in Metin Müdür İle Bağlantısı Ne?

Bildiğiniz üzere Akif hocanın tek derdi yok. İlk olarak öğrencilerine ders vermek olduğunu söyleyebiliriz. İkinci amacı ise Rüya’nın katili kim olduğunu daha doğrusu intihar etmesine hangi öğrenci sebep olduğunu ortaya çıkartıp, yaptığı bu sorumsuzca davranışın sonuçları ile yüzleştirmeye çalışmak. Metin Müdür Öğretmen Dizisi - Şerif Erol

Akif hoca bunu yaparken kendi mesleğini ve geleceğini adeta çöpe atarken, Akif hocaya içeriden birileri de destek olması gerektiğini çok iyi bildiği için zamanında bu işe kalkışacağını dostum dediği Metin ile paylaştıktan sonra buna karar vermiştir. 

Akif hoca aldığı destek sayesinde hem eşinin kazasına sebep olan kişi hem de okuldaki Rüya’yı intihara kadar sürükleyen kişi yada kişileri ortaya çıkartmak için kendini ve geleceğini hiçe saymıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu