Gelinim Mutfakta

Onur Büyüktopçu Gelinim Mutfakta Yarışmasından Neden Ayrıldı?

Onur Büyüktopçu Gelinim Mutfakta Neden Yok? İşte Cevabı

Onur Büyüktopçu Gelinim Mutfakta Yarışmasından Neden Ayrıldı? Niçin programı bıraktı? Bu işin perde arkasında ne var? Onur’un yerine kim geldi? Gelinim Mutfakta yarışmasında Onur neden ayrıldı? Soruların cevapları ve perde arkasını bu yazımızda sizler için hazırladık.

Gelinim Mutfakta 3. sezon tam bir muamma ile başladı. Fatih Ürek’in yeni sezon fragmanında yer almasına, hatta 9 bölüm çekmesine rağmen, ani bir karar ile kanal Fatih Ürek ile yollarını ayırdı. Kanal D Ağustos 2020 tarihinden itibaren bu işi yapabilecek iki isimle üzerinde durdu. Ancak Onur Büyüktopçu daha ön plana çıktı.

Onur Büyüktopçu hem Show TV de hem de TV8 ekranlarında yayınlanan Yemekteyiz programında harika reytingler almayı başardığı, Seda Sayan ise bir çok projesinden istediği reyting sonuçlarını alamadığı için kanalın tercihi Onur Büyüktopçu oldu.

Onur Büyüktopçu Gelinim Mutfakta Yarışmasından Neden Ayrıldı görseli

Fatih Ürek ile birlikte çekilen 9 bölüm yeniden çekilmesi nedeniyle programın yeni sezon başlama tarihi Ağustos ayından 14 Eylül 2020 tarihine kaydı. Yeni sezonda bir çok kişi “Fatih Ürek yoksa izlemeyiz” diyerek programı izlemeyi bırakması, kanalın ve programın reyting oranlarında %50 kayıp yaşamasına neden dolu.

Fatih Ürek ile sunulan Ezgi, Hatice, Elif gibi popüler yarışmacıların yarıştığı dönemde total reytinglerde 15. sıraya kadar gelmeyi başaran yarışma programı, Onur Büyüktopçu’nun sunduğu dönemde total reytinglerde ilk 50 arasında girmede çoğu zaman zorlandı.

Gelinim Mutfakta Onur Büyüktopçu Neden Yok

25 Aralık Cuma günü hafta finali ile kanal D ekranlarında program sunan Onur, gelecek hafta yani 28 Aralık 2020 ile 1 Ocak 2021 tarihleri arasında denk gelen önümüzdeki hafta son defa programı sunacak.

Gelinim Mutfakta Onur Büyüktopçu Neden Yok resmi

4 Ocak 2021 tarihinden itibaren Onur Büyüktopçu’nun yerine Gelinim Mutfakta’nın yeni sunucusu olarak Seda Sayan sunmaya başlayacak. Bir çok kişi 4 Ocak 2021 tarihinde Gelinim Mutfakta Onur Büyüktopçu Neden yok diye merak edecek. En azından Onur neden ayrıklığını merak edilecek. KanalD reytinglerde ki kötü gidişin hesabını Onur’a kestiği için Onur programda bu sebeple yok. Ancak tek suçlu Onur değil. Sunucunun değişmesine neden olan olayları maddeler halinde sunmak istedik.

Onur Büyüktopçu Neden Gitti

 • Program Fatih Ürek ile tanındığı için
  Programı halka ilk duyuran ve iki sezondur adeta kesintisiz olarak hafta içi her gün karşımıza çıkan Fatih Ürek ve onun seslendirdiği şarkı halkın karşısında anlam bulmasına karşın, Onur’un da aynı şarkıyı seslendirmesi ama beğenilmemesi.
 • Onur Programı çok durağan sunması
  Fatih Ürek Onur’a nazaran programı daha canlı sunmasından dolayı “eğlence programı” tabiri direk karşılığını bulurken, Onur daha sakin sunması izleyicide karşılık bulmadı.
 • Sunucuların artık puanlamaya tabi olması
  Bu sezon gelen kural gereği artık sunucular da gelinlerin tabaklarına puan veriyor. Onur devamlı olmasa da çoğunlukla İlayda’ya yüksek vermesi, izleyenlerde “Onur İlayda’yı kayırıyor” şeklinde yorumlar yapılmasına neden oldu.
 • Onur Büyüktopçu’nun sesinin kötü olması
  Milyonları eğlendiren ve ilk olarak Fatih Ürek’in seslendirdiği programın şarkısını Onur’un da seslendirmesi ama Fatih Ürek gibi beğenilmemesi.
 • Yeni yarışmacıların dikkat çekmemesi
  Programda Ezgi, Elif veya Hatice gibi popüler olan bir yarışmacının yeni sezonda çıkmaması programın reytinglerini %100 etkiledi.
 • Programa olan güvenin azalması
  Cansu Şöhret’in kendi youtube kanalında yaptığı açıklamada Gelinim Mutfakta Hile var mı? Sorusuna net cevap vermemesi, program başında imzalanan sözleşmede nelerin yer aldığının belli olmaması gibi konular da izleyenler kaynanalara tabakların yeri söyleniyor mu konusunda adaletli puanlar verildiğine bir türlü ikna olmaması.
 • Çok fazla yayın saatinin değiştirilmesi
  İlk olarak 13:00 da kendi saatinde başlayan program adım adım 14:20’ye kadar kaydı. İzleyenler 13: 00 da ekran karşısına geçse de yeni bölüm için çok beklemesi yada sıkılıp kanal değiştirmesi programın reytinglerini düşürmüştür.
 • Gelinim Mutfakta Programının reytinglerinin eskiye göre düşmesi
  Aslında bu bir neden değil, yukarıda ki sayılanların sunucudur. Yukarıda yer alan olaylardan dolayı insanlar programı izlemeyi bıraktığı için reytingleri düşmüştür.

Onur’un gitmesinden sonra yerine gelen Halef-Selef açısında değerlendirdiğimiz de bir dejavu var. Zira Onur Yemekteyiz’i bıraktıktan sonra yerine Seda Sayan gelmiş, Seda Onur’a nazaran daha kötü reytingler alınca Acun Ilıcalı programı sonlandırmıştır.

Gelinim Mutfakta Yarışmasında Onur Büyüktopçu’nun yerine Kim Geldi

2020 Ağustos Ayında Fatih Ürek’in beklenmeyen ayrılı ve bunun kanal tarafında istenilmesinden sonra çok hızlı bir şekilde daha önce başarısını kanıtlamış bazı isimler gündeme geldi. İlk gündeme gelen isimlerden birisi de kuşkusuz Seda Sayan olmasına rağmen Onur’un daha önceki sunduğu programlarda daha başarı olması nedeniyle kanal tercihini Onur Büyüktopçu’dan yana kullanmıştı. Ancak gelinen son nokta da Kanal D ile Onur yollarını ayırdı.

Gelinim Mutfakta Yarışmasında Onur Büyüktopçu'nun yerine Kim Geldi resmi

Onur Buüyüktopçu’nun yerine 4 Ocak 2021 Pazartesi gününden itibaren Seda Sayan sunacak. En son Yemekteyiz programı ile sunuculuk görevini üstlenen Seda Sayan’ın gelecek haberinin yayılmasından sonra sosyal medyada şu tarz yorumlar yapıldı.

“Seda Sayan geliyorsa Gelinim Mutfakta Final yapacak  Seda sanırım bitirmeye geliyor Keşke Fatih Ürek gelseydi Onur giderse izlemem” Sosyal Medya İzleyici Yorumu

Tarzında yorumların yer aldığını, ancak Seda bu kötü imajını programdaki başarısı ile kaybedebileceği de bir gerçek. Gelen gideni aratır mı bilinmez ama artık 4 Ocak 2021 tarihinden itibaren Gelinim Mutfakta yarışmasını Seda Sayan sunacak.

Gelinim Mutfakta Sunucusu Seda Sayan Kimdir

30 Aralık 1962 yılında dünyaya gelen ünlü şarkıcı ve sunucu şu an 57 yaşındadır. İstanbul Çemberli taş kız lisesi mezunudur. Düğünlerde şarkı söyleyerek başladığı kariyeri, gazinolar da şarkı söyleyerek Türkiye’de tanımıştır.

GElinim Mutfakta yeni sunucusu Seda sayan kimdir resmi

İlk defa 1983 yılında “Yorgun” isimli filmde canlandığı karakter sayesinde beyaz perde ile tanışmıştır. İlk programını kanal 6 televizyonunda Seda-Osman Show programını sunması ile sunuculuğa başlamıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

10 Yorum

 1. Seda Sayan’ın gelmesini ne gereği vardı gayet de güzel sunuyordu Onur Buyuktopcu programı sanırım bitirmeye karar verdiniz

  1. Onur varken izliyordum seviyeli tatlı tatlı küçük sohbetler ediyordu. Şu anda hepsi birbirine girmiş laf sokma yarisindalar program tam bir çirkeflik yarışına döndü:((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu