Ufak Tefek Cinayetler

Osman Sonant Ufak Tefek Cinayetler Oyuncu Kadrosunda! Kimi Canlandıracak?

Ufak Tefek Cinayetler yeni sezonda yeni yüzleri de kadrosuna katarak oyuncu kadrosunu zenginleştirmeye devam ediyor. Ay Yapım imzalı diziye katılacağı netleşen bir diğer oyuncu da Osman Sonant oldu. Peki Osman Sonant kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hangi dizide rol aldı? Tüm bu sorularınızın cevapları yazımızın devamında sizlerle.

Osman Sonant Kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

Yeni sezonda Ufak Tefek Cinayetler dizisinde izleyeceğimiz oyunculardan biri de Osman Sonant oldu. Oyuncuyu tanıtmadan evvel şu an için oyuncunun hangi karaktere hayat vereceği netlik kazanmadı bilgisini de paylaşalım. Başarılı oyuncunun Yangın Var ve Pandora’nın Kutusu adlı yapımlardaki oyunculuğu ile ödüle layık görüldüğü bilgisiyle oyuncuyu tanıtmaya başlayalım.

Başarılı oyuncu 1979 yılında kültür başkentimiz olan İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. İstanbul Bahçelievler Tiyatrosunda oyunculuk üzerine eğitim alan oyuncu bir süre Nöbetçi Tiyatro’da görev yapmıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümünden mezun olmuştur.

Uzun yıllar tiyatro ile uğraşan oyuncu 2009 yılında Pandoranın Kutusu adlı yapımda canlandırdığı Mehmet rolünü öylesine başarılı oynamıştır ki Altın Kozada ödül sahibi olmuştur. Yine adından söz ettirdiği bir diğer yapımda TRT1 ekranlarının unutulmaz dizilerinden olan Leyla ile Mecnun adlı dizi olmuştur. Bu dizide Mecnun’un arkadaşı olan Hırsız Yavuz karakteri ile gönüllere taht kurmayı başaran oyuncu Kurtlar Vadisi Irak, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Türk Malıi Ustalar, Alimler ve Sultanlar adlı yapımlarda rol almıştır.

2011 yılında ise Yangın Var adlı sinema filminde Koşman karakteri ile ödüle layık görülen başarılı isim Osman Sonant, Ben De Özledim, İtirazım Var, 91.1, Beş Kardeş, Kırık Kalpler Bankası, Memleket, Son Takla, Yolsuzlar Çetesi adlı yapımlarda rol almıştır. Geçtiğimiz sezon Fi dizisinde Sadık karakterine hayat veren oyuncu ayrıca Görünen Adam adlı dizide İsfendiyar adlı karaktere hayat vermiştir.

ufak tefek cinayetler osman sonant resmi Osman Ünlü projelerinin vazgeçilmezi haline gelen oyuncu son olarak yer aldığı Fi dizisi hakkında internet dizilerinde rol aldığında daha rahat olduğunu dile getirmekte. 

Osman Sonat Boyu-Kilosu

Usta isim Osman Sonant’ın boyu 1,78 cm dir Kilosu ise 80 kg dır. Evli olan oyuncunun bir kızı vardır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu