Oyuncu

Özge Ulusoy Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Sevgilisi Var Mı?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz oyuncu ve manken Özge Ulusoy kim olduğunu bu yazım da sizlere tanıtacağız. Bir çok tanınmış kişilerin yaşı ve memleketi çok merak edildiği için özellikle bizler yazılarımızda tanıttığımız sanatçıların memleketi ile kaç yaşında olduğunu özellikle belirteceğiz.Özge Ulusoy Resmi

Sözlerimi daha fazla uzatmadan Özge Ulusoy Kaç yaşında? Aslen nereli? Otobüs firması Ulusoy ile bağlantısı var mı? Hepsi ve daha fazlası, sizleri bir alt paragraf da bekliyor.

Özge Ulusoy Kim?

Hem oyuncu, hem manken, hem de sunuculuk yapmaktadır. 28 Ekim 1982 yılında Ankara da hayata gözlerini açan güzel manken, kahverengi saçlara ve kahverengi gözlere sahiptir. Özge Ulusoy aslen İsmirlidir. Babası Genelkurmay başkanlığından emekli olmuştur. Bu sebeple Özge de Ankara da dünyaya gelmiştir. Babası Genelkurmay başkanlığından emekli olduktan sonra avukatlık mesleğini yapmaya başlamıştır. Özge’nin annesi ise Ankara da il başkanlığı yapmıştır. Ablası Bahçeşehir Üniversitesi Radyo televizyon sinema bölümünde doçentlik yapmaktadır.Oyuncu Özge Ulusoy Resmi 
 
Özge Ulusoy, lisans eğitimini yine doğduğu şehir olan Ankara da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuar bölümünde okuduğu sırada üniversiteler arası yatay geçiş yaparak, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 
 
2001 yılında dünyanın en saygın mankenlik ajanslarından olan “elite modellik” ajansının hazırlamış olduğu güzellik yarışmasında çok iyi bir derece elde eden güzel manken, ilk üçte yer almayı başarmıştır. Bu elde ettiği başarının ardından, Özge Ulusoy Türkiye de bulunan bir güzellik ajansına kaydını yaptırdı ve ardından 2003 senesinde Türkiye de düzenlenen ünlü “miss turkey” yarışmasında ikincilik tacını almaya hak kazandı.Manken Özge Ulusoy Resmi
 
Güzelliğini tescillendiren Özge, bu başarılardan sonra dünyada ülkemizi temsil etme hakkı kazanmıştır. O yıl panamada düzenlenen kainat güzelleri yarışmasında temsil etmiştir. Mankenlik üzerine kendisini geliştiren Özge, her fırsatı değerlendirmeyi de çok iyi bilmiştir. Kendisine gelen oyunculuk fırsatını da geri tepmez. 
 
Profesyonel olarak ilk modellik deneyimini ise Cengiz Abazoğlu’nun bir defilesinde çıkmasıyla başlamıştır. Mankenlerin ikinci mesleği dediğim, oyunculuk alanına geçmesi de çok uzun sürmez. 
  • senin uğruna
  • arka sokaklar
  • dilek ağacı
  • türkün uzayla imtihanı
dizilerinde harika bir oyunculuk örneği göstermiş, oynadığı karakteri adeta yaşayarak oynamıştır.  Dizi tecrübesinin hemen ardında inse beyaz perdenin kapıları açılan güzel manken ve oyuncunun yer aldığı filmler ise;
  • kutsal damacana
  • Drakula
  • romantik komedi 2 bekarlığa veda
filmlerinde de rol almıştır. Güzel oyuncu aynı zamanda bir zamanların ve şimdinin en ünlü hayatta kalma yarışma programlarından olan survivor da da boy göstermiştir çok uzun bir süre adada kalmayı başaran güzel oyuncu, survivor adasına 5. olarak veda etmiştir. Daha sonra “bugün ne giysem” adındaki moda yarışma programında jürilik görevini de ihya etmiştir.
 
Başarılı bir hayat çizgisi olan Özge, aşk hayatında ise maalesef o denli başarılı olamamıştır.  2010 senesinde Ferruh Taşdemirle bir evlilik yaşamış, o sene içerisinde de ayrılmıştır. Sürekli magazin gündeminde yer almayı başaran Özge’nin otobüs firması Ulusoy ile hiç bir ilgisi bulunmamaktadır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu