Oyuncu Kadrosu

Payitaht Abdülhamid Ernest Kimdir? Gerçek Adı

Payitaht Abdülhamid Ernest kimdir, Payitaht Abdülhamid Ernest gerçek adı ne, hangi dizide rol aldı sorularınızın yanıtları sizleri bekliyor!

TRT 1 ekranlarında her Cuma ekranlara gelen Bülent İnal, Vildan Atasever, İsmail Hakkı, Cem Uçan, Kaan Turgut ve Hakan Boyav’ın kadrosunda yer aldığı Payitaht Abdülhamid dizisi 135. bölümde diziye Ernest karakteri dahil oluyor. Ernest Cassel adıyla bilinen dünyaca ünlü bir bankere ise bakın hangi usta isim hayat verecek!

Payitaht Abdülhamid Ernest Gerçek Adı Dizileri

Altan Erkekli Payihath Abdülhamid dizisinde Ernest Cassel rolüne hayat vermektedir. Son olarak TRT 1 dizilerinden olan “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisinde rol alan oyuncu hakkında detaylarla devam edelim.payitaht abdulhamid ernest resmi

“Afili Aşk” dizisinde Muhsin karakterine hayat veren oyuncu, Ocak 1955 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Şu an 66 yaşında olan usta oyuncu, oğlak burcudur. Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.altan erkekli resmi

Oyuncu olmayı daha ilk okul yıllarında tiyatro ile başlayan usta oyuncu, Maksim Gorki’nin “Ana” adlı oyunu ile profesyonel tiyatroya geçmiştir. İlk kez TV karşısına bir sinema filmi olan “Dolap Beygiri” ile geçmiş olan Erkekli, bu filmde sıradan bir memuru oynamıştır.

1982-1989 arasında “Can Şenliği” adlı dizide serseri bir genç rolü ile karşımıza çıkmıştır. Sadece tiyatro ya da sinema oyunculuğu yapmamış bunun yanında seslendirme sanatçılığı da yapmıştır. Bu süreç içinde dönemin meşhur programlarından “Edi” karakterini seslendirmiştir.

1995 yılında yeni yeni ülkemizde televizyonların yaygınlaşmaya başladığı dönemde “Bir Demet Tiyatro” yapımı ile karşımıza çıkmıştır. Buradaki rolü ile ülke çapında tanınan bir oyuncu olmuştur.

2000 yıllarına gelindiğinde “Vizontele” sinema filminde Nazmi karakteriyle çok başarılı bir oyun sergilemiştir. 2013 yılında “Vizontele Tuba” atlı sinema filminde Başkan Nazmi karakteriyle bir önceki sinema filmi İle bağlantılı bir şekilde kendisini zevkle izlemiştik. 

 “Mehmet bir Cihan Fatihi” dizisinde Muslihiddin karakterine hayat vermiş olan oyuncu yine bir tarihi yapım olan Payitaht Abdülhamid dizisiyle kariyerine devam etmektedir. Dizide Ernest karakteriyle dikkat çekmektedir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu