Dizi Haberi

Payitaht Abdülhamit Edward Kim? (Suikastçi) Kurtlar Vadisinin Yakışıklısı Payitaht Kadrosuna Transfer Oldu!

Payitaht Abdülhamit 70. bölümü ile TRT 1 ekranlarına 18 Ocak Cuma günü geldi. Kimi zaman günümüzden bir kesit anlatırcasına tarihi yorumlayıp, ekrana getiren muhteşem dizide tanıdık bir yüzü görünce bizde sizlere bu oyuncu hakkında bilgi vermek istedik. Zamanında Kurtlar Vadisi Dizisinde Yakışıklı karakterine hayat vermesi ile popüler bir oyuncu haline gelen, şimdi ise Payitaht Abdülhamit Edward karakterine hayat verecek olan oyuncu kim olduğunu ve daha önce hangi dizilerde oynadığını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Abdülhamit dışarıdaki bulunan düşmanlarına karşı koymaya çalışırken hainlerin içeride cirit attığını görmesi ile tek tek en tepede bulunan hainleri tespit etmeye devam etse de hain bir değil iki değil. Her geçen gün içeride hainle dışarıdaki düşman iş birliği yaptığı yetmezmiş gibi dışarıdaki düşmanlarda iş birliği yapmış Abdülhamit’i tahttan indirmek için türlü türlü oyunlar çeviriyor.

Tek istekleri Abdülhamit’i tahtından indirmek olan bu hainler ne yaptı ise olmadığını anlayınca yada Abdülhamit’in kıvrak zekası ile baş edemeyince onu öldürmek için Belçikalı Edward görevlendiriliyor. Dizide Edward dikkat çekmemek için yakında açılacak olan makine farikasına mühendis olarak işe girip Padişaha daha yakın olup, onun her hareketini islemek niyetindedir.Payitaht Abdülhamit Edward (Suikastçi) Kim Resim 1

Tek amacı Abdülhamit’i öldürmek olunca, en zayıf anını kollar ve Cuma namazı çıkışında halkın içinde iken öldürmeye karar veren azılı bir suikastçiyi canlandıracak olan Payitaht dizisinde Edward olacak. Peki Edward Jorris karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? Gelin bu sorunun cevabını da alt paragraf da açıklayalım.

Payitaht Dizisi Edward (Suikastçi) Kim? Hangi Oyuncu Canlandırıyor?

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Polat Alemdar’ın başını ağrıtan ve o zamanlar Yakışıklı diye tanıdığımız oyuncu şimdi TRT 1’in popüler dizinde hain bir Suikastçi olan Edward karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Serdar Deniz’dir. Nisan 1969 yılında Başkentimizde hayata gözlerini açan usta oyuncu Koç burcudur.

Lisans eğitimini “Linsburg Üniversitesi” de alan Serdar Deniz, ilk kez kamera karşısına 2000 yılında yayınlanan “Yaralı Kurt” isimli sinema filmi ile geçmiştir. Hene akabinde 2003 yılında “Gurbet Kadını” isimli dizide “Beyto” karakterine hayat vermesi ile hem sinema filminde hem de dizide ilk tecrübesini atmış oldu.

Popüler bir oyuncu haline gelmesi ve ülke çapından tanınan bir oyuncu olmasını 2009 yılında “Kurtlar Vadisi Pusu” isimli dizide Yakışıklı Karakterine hayat vermesi ile olmuştur. Gelin isterseniz Serdar Deniz’in İlke tecrübesinden itibaren oynadığı tüm dizi ve filmlerin isimlerini tablo halinde verelim.

Payitaht Abdülhamit’i Öldürmek İsteyen Edward Karakterini Canlandıran Oyuncunun Deha Önce Oynadığı Dizi Ve Filmler

  • 2000 yılı – Yaralı Kurt
  • 2003 yılı – Gurbet Kadını
  • 2003 yılı – Hürrem Sultan
  • 2003 yılı – Okul
  • 2005 yılı – Bendeniz Aysel
  • 2007 yılı – Şöhret Okulu
  • 2009 yılı – Kurtlar Vadisi Pusu
  • 2014 yılı Diriliş Ertuğrul
  • 2015 yılı Ekonomi Tıkırında

İsimli dizi ve filmlerde boy gösteren usta oyuncuyu şimdilerde Payitaht dizisinde Abdülhamit’i öldürmek için gönderilen bir katil rolü ile izleyeceğiz. Peki gerçekte böyle biri var mıydı? Gelin bu sorunun cevabını verelim.

Tarihte Abdülhamit’e Suikast Düzenlendi mi? Edward Gerçekte Yaşadı Mı?

Uzun arşiv taramasından sonra nihayet böyle bir bilgiye rastladık. Gerçekte Edward Jorris diye bir karakter Abdülhamit’i öldürmek istemiş. Gelin kim olduğuna bir bakalım. 1876 Belçika’da hayat gözlerini açan, babasının genç yaşta ölmesi ile yalnız ve acımasız birine dönüşen Edward, 1889 yılında henüz çok ufak yaşlarda iken okulu yarıda bırakıp Anarşi üzerine yayın yapan gazeteci ile tanışıp hayatı değişmiş ve azılı bir katil haline gelmiştir. 

Abdülhamit’i bitirmek ve onu öldürmek üzere 1901 yılında İstanbul’a geldi. Daha sonra dikkat çekmemek üzere nakliye şirketinde çalışmaya başladı. Amacı Ermenileri etkin kılarken, Abdülhamit’i pasif düşürüp, tahttan indirmek olan Edward Jorris, bu uğurda bir çok Osmanlı askerini şehit eden kanlı, eylemlere imza atmıştır.

Ermeni suikastçilerle iş birliği yapan Belçikalı Edward, Yıldız Cami çıkışında Abdülhamit’i öldürmek için saatli bomba kurmasına rağmen, planlarını şeyhülislamın padişah ile ayak üstü konuşması sayesinde Ermeni suikastçilerin işini bozdu ve Sultan son anda kuruldu. Yani Edward Jorris çok tehlikeli ve Osmanlı devletini yıkmak için başka devlet tarafında gönderilmiş bir suikastçidir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu