Oyuncu Kadrosu

Payitaht Abdülhamit İzzet Holo Paşa Kimdir? İzzet Paşayı Hangi Oyuncu Canlandırıyor? (Deli Hikmet)

Payitaht oyuncu kadrosuna 2018 – 2019 yılında yeni isimler yeni yüzler katarak kadrosunu oldukça güçlendir ve güçlendirmeye de devam ediyor. Yeni sezonda dış güçlerin oyununu Abdülhamit kıvrak zekası ile bertaraf etmeye çalışacak. Hikaye de heyecan artarken bizlerde diziye yeni katılan oyuncuları sizlerle tanıştırmaya devam ediyoruz.

Abdülhamit Holo Paşa kim olduğunu ve gerçek isminin ne olduğunu bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Abdülhamit oyuncu kadrosuna 2018 – 2019 sezonunda katılan diğer oyuncuları yazımızın en alt kısmında ulaşabileceğiniz bağlantı vereceğiz.

Payitaht Holo Paşa Kim? (Arap İzzet Holo Paşa)Nasıl Bir Karakter?

Payitaht Abdülhamit kadrosuna Holo paşa karakteri dahil oldu. İlk aklımıza bu karakter gerçek de yaşamış mı? Yani Holo Paşa diye gerçek de biri var mı? Yoksa senaristin hayal dünyasındaki bir karakter mi? Diye kısa bir araştırmadan sonra Osmanlı Devleti zamanında yaşamış devlet adamı olduğunu gerçek adının Arap İzzet Holo paşa olduğunu öğrendik.

1852 yılında Şam da hayata gözlerini açan Arap İzzet Holo Paşa II. Abdülhamit zamanında yaşamış ve Abdülhamit’in özel kalem müdürlüğü vazifesini yapmıştır. Aynı zamanda Vezir olan İzzet Holo Paşa zamanın istihbarat başkanıdır. Abdülhamit’in sağ kolu olan İzzet paşa 31 Mart olaylarında İtalya’ya kaçtı. Ardından Mısır’a yerleştikten sonra 1924 yılında Mısır’ın Kahire şehrinde vefat etmiştir. Yani karakter gerçek hayatta yaşamış ve Abdülhamit’in özel kalem müdür ve istihbarat başkanı gibi önemli görevlerde bulunmuştur. Peki dizide gerçek hayata paralellik gösterecek mi? KEsin olmamakla birlikte bir çok yanı benzeyeceğini tahmin edebiliriz. 

Payitaht Abdülhamit Holo Paşayı Kim Canlandırıyor?

Payitaht Abdülhamit dizisinde Holo Paşayı oynayan oyuncunun gerçek ismi Erdem Ergüney’dir. Ekim 1970 yılında 20 plakası ile bilinen Denizli ilimizde hayata gözlerini açan usta oyuncu terazi burcudur. İlk kez kamera karşısına 1994 yılında “Gülşen Abi” adlı televizyon dizisinde garson karakteri ile bölüm oyuncusu olarak başladığı dizi sektöründe 2003 yılında dönemin en popüler dizilerinden olan “Kurtlar Vadisi” adlı dizide Ömer baba ile Nazife ananın oğlu televizyon tamircisi deli hikmet karakterini başarı ile canlandırmış ve ülke çapında tanınan ünlü bir oyuncu oldu.Payitaht holo paşa (Deli Hikmet) Erdem Ergüney Resmi 1Kurtlar vadisi dizisinde üç sezon boyunda bu karakteri canlandırdıktan sonra Kurtlar vadisi dizisinin devamı niteliğinde olan Kurtlar Vadisi Pusu da 6 sezon deli hikmet rolünü canlandırdı. İlk sinema deneyimi ise 2007 yılında yayınlanan “Kurtlar Vadisi Terör”  adlı sinema filminde yine deli hikmet rolünü canlandırmıştı. Payitaht Abdülhamit Holo paşa karakterini canlandırmadan önce en son yer aldığı proje Sorgu adlı sinema filminde Hakan karakterini canlandırmıştı.

Sokağa çıktığımızda Erden Ergüney kim desek belki 100 kişiden çok az kişi tanısa da Kurlar vadisinde Deli Hikmet kim desek hemen herkes tanır. Erdem Ergüney oynadığı bu karakter ile içimizden biri oldu. Usta oyuncuya başarılar dileriz. Payitaht Şivenaz Hatun kim olduğunu merak ediyorsanız [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Ayrıca Trabzonlu Ali Paşa kim olduğunu görmek için [mavibuton]Buraya[/mavibuton] tıklayınız. 2018 2019 Payitaht Oyuncu Kardosuna gelen oyuncuları tek başlık altında görmek isterseniz Bu linke tıklayıp ulaşabilirsiniz. https://dizicenter.net/payitaht-abdulhamit-oyuncu-kadrosuna-yeni-gelen-oyuncularin-tam-listesi-2018-2019/

Abdülhamit Holo Paşa Diziye Dahil Olduğu Bölüm

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu