Oyuncu Kadrosu

Payitaht Abdülhamit Oyuncu Kadrosuna Yeni Gelen Oyuncuların Tam Listesi (2018 – 2019)

Trt 1 ekranlarında her Cuma seyirci ile buluşan ve oldukça önemli bir kitlesine sahip olan Payitaht Abdülhamit 2. sezonunda yeni oyuncuları kadrosuna dahil ederek güçlü bir kadroya sahip oldu. Bu oyuncular kim olduğunu kısa kısa açıklayacağız.

Payitaht Yeni Gelen Oyuncular (2. Sezon)

Es yapım imzalı, Uğur Uzunok tarafından kaleme alınan 2017 yılında yayın hayatına başlayan ve bu yıl 2. sezonuna hazırlanan dizide heyecan artarak devam ediyor. Günümüz şartları ile hikayenin oldukça benzerliği ve dış güçlere karşı o dönem devletin padişahı Abdülhamit’in mücadelesini çok daha yakından hissedeceğiz.

Bu sezonda yeni oyuncularla hikayede hem karakter çeşitliliğine hem de hikayeyi döneme uygun anlatması seyirciyi sıkmadan roman havasında tarihimize ışık tutacak. Sözlerimi daha fazla uzatmadan 2018 – 2019 sezonunda Payitaht oyuncu kadrosuna kimlerin dahil olduğundan bahsedelim.

Trabzonlu Ali Paşa karakteri hikayeye dahil oldu. Kısaca gerçek hayatta Ali Paşa; 

19. y.y yaşamış ve önce Halep Valisi olduktan sonra devlet kademelerinde önemli görevlerden sona Diyarbakır valisi olarak uzun yıllar görev yapmış devlet adamıdır. Orta doğunun çok önemli merkezlerinde vali olarak görev yaptığından dolayı İngilizlerin Orta Doğuda emellerini gören ve bilen bir devlet adamı olarak Padişaha bu konuda çok önemli bilgiler vermiştir. Bu yüzden o bölgede Şam, Kerkük, Cidde illerinde valilik görevini yapmıştır. Son görev yeri Şam da vefat etmiştir. Dizide Trabzonlu paşayı Alay Cihan oynayacak.

İkinci Dahil olan isim Kurtlar vadisinin acımasız mafya babası karakteri ile 7 den 77 ye bir çok insanımızın tanıdığı namı değer memati Payitaht oyuncu kadrosuna dahil oldu. Dizide Halil Halid karakterini Gürkan Uygun canlandıracak. Gerçek Hayatta Halil Halid ise; 1869 yılında Ankara da hayata gözlerini açan Halil Halid, hem fıkıh hem de İslam dersleri almış dönemin önemli isimlerinden biridir.Payitaht Dizi Resmi 3 Gerçek hayatta yaşamış biridir. Hatta Abdülhamit’in daveti ile İstanbul’a gelip adalet sarayında memurluk görevinde bile bulunmuştur. Londra büyük elçi yardımcığı görevi dahi yapmıştır. Hazırladığı rapor ile Padişahın aldığı kararlarda çok büyük etkisi olduğunu düşünülmektedir. 

Üçüncü Dahil Olan İsim ise İzzet Holo Paşa karakterini canlandıracak olan oyuncu Erdem Ergüney oldu. Eylül ayında TRT 1 ekranlarında yine kendi saatinde ve ve kendi gününde yayınlanacak Payitaht Abdülhamit dizisi yeni sezonda bomba gibi hazırlandı. Yönetmeninden oyuncusuna, ışık şefinden montaj ekibine başarılar dileriz.

Payitaht 2. Sezon İlk Fragman

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu