Oyuncu Kadrosu

Payitaht Abdülhamit Sadrazam Ferit Paşa Kimdir?

Payitaht Abdülhamit Sadrazam Ferit Paşa (damat Ferit) yeni sezonda dizinin karakterleri arasında dahil oldu. Payitaht Abdülhamit Yeni Gelen Oyuncular 2020-2021 arasında yer alan Payitaht Abdülhamit Sadrazam Ferit Paşa karakterine hayat veren oyuncu gerçekte kimdir? Daha önce hangi dizi ve filmlerde rol aldı? İşte bu soruların cevapları detaylı olarak sizleri bekliyor.

4 Ekim 2020 tarihinde TRT 1 ekranlarında yeni sezona start vermesi beklenen tarihi diziye bu sezon birbirinden önemli izimler dahil oldu. Yeni sezonda final yapacağı konusunda söylentilerin çıkmasına karşın TRT bu konuda açıklama yapmazken, diziye yeni isimler dahil ederek son gaz devam ettiğini de göstermiş oldu.

Payitaht Abdülhamit Sadrazam Ferit Paşa Kimdir Resmi
Yılmaz Meydaneri – Payitaht Abdülhamit Ferit Paşa

Her hafta Cuma günü tarihi dokuyu yeniden ekrana getiren, Osmanlı Devletinin son hallerini gözler önüne seren dizide Sadrazam Ferit Paşa karakterini canlandıracak oyuncu dikkatleri üzerine çekti. Kendisini Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Hakkı Bafralı karakteri efsane olan usta isim ve daha fazlası alt başlık da açıklanmıştır.

Payitaht Abdülhamit Sadrazam Ferit Paşa Bilgileri

4 Ekim Cuma günü yeni sezona başlamasını beklediğimiz Es film imzalı dizinin yönetmenliğini Emre Konuk’un yaptığı, senaryosunu Osman Bodur ile Uğur Uzunok’un yazdığı TRT1 ekranlarında 2020-2021 sezonunda yayınlanacak yeni sezon da dizinin ana kadrosuna Sadrazam Ferit Paşa karakterine hayat verecek oyuncunu gerçek adı Yılmaz Meydaneri’dir.

Payitaht Abdülhamit Damat Ferit Paşa
Oyuncu Yılmaz Meydaneri – Damat Ferit Paşa resmi
Yılmaz Meydaneri Kimdir? Tıklayınız.

Yılmaz Meydaneri; 1959 yılında Ankara da dünyaya gelen usta oyuncu şu an 61 yaşındadır. Aslen Ankaralı olan yılmaz Meydaneri Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Lisans eğitimi aldıktan sonra 21 yaşında Tiyatro oyunları ile oyunculuğa adım atmıştır. 29 yaşında “Buzlar Çözülmesin” isimli şehir tiyatrosuna dahil olmuştur. Elbette her oyuncunun tanınmasında bir dizi bir film etki ediyor. Yılmaz Meydaneri’nin ülke çapında tanınmasında Kurtlar Vadisi Pusu filminde mafya babası Bafralı hakkı karakteri etkili olmuştur.

Payitaht Sadrazam Ferit Paşa Kimdir Resmi
Yılmaz Meydaneri

En Son yine Show TV ekranlarında Pana Filmin yapımını üstlendiği Nöbet isimli dizide yterel gazeteci rolü ile karşımıza çıkmıştır. Nöbet dizisinin reytinglerinin düşük olmasındadolayı kısa süre içinde final yapmasından dolayı Yılmaz Meydan Eri2nin yeni dizisi ne olacağı sevenleri tarafından merak ediliyordu.

2020-2021 sezonunda Yılmaz Meydaneri’ni Payitaht Abdülhamit Sadrazam Ferit Paşa karakteri ile izleyeceğiz.

Tarihte Sadrazam Ferit Paşa Var mıydı?

Tarih derslerimizde aslında adını sıkça duyarız. Osmanlı devletinin son zamanların da yaşanan olaylar anlatılırken damat Ferit paşa adı sıkça duyduğumuz isimlerden birisidir. İşte Ferit Paşa aslında Damat Ferit Paşadır.

Peki Neden Damat Ferit Paşa Deniliyor?

Aslın adı Mehmed Ferit’dir. Babası Seyit Hasan İzzet devlet şurası üyelerinden birisidir. Annesi Karadağlı olan Ferit eğitim gördükten sonra Hariciye2de işe başlamıştır. Şimdi ki dış işler bakanlığında. Londra’da büyük elçiliğinde ikinci kâtip olarka çalıştığı sırada Abdülhamit’in dul olan kızı Mediha ile evlenerek saraya damat olarka girdi.

1886 yılında Devlet şurası üyeliğine getirildi. Damat Ferit yeniden Londra’ya tayin istese de Damat Ferit bunu kabul etmeyince, Ferit paşa Abdülhamid’e gizliden cephe aldı.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu