Oyuncu Kadrosu

Ramo Neriman Kurt Kimdir? Ramo’nun Yengesi

Ramo Neriman Kurt karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? Ramo dizisi Neriman’ın gerçek adı ne? Daha önce hangi dizilerde rol aldı? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda sizler için hazırladık.

14 Ocak 2020 tarihinde Show TV ekranlarında yayın hayatına başlayan, kısa sürede ciddi hayran kitlesine sahip olan Ramo dizisinin reytingleri her hafta kendi rekorunu kırarken, dizide yer alan Roma Oyucuları arasında karakterin önemi artması üzerine Ramo Neriman karakterini ve bu karakteri canlandıran oyuncu hakkında bilgi vereceğiz.

Leyla Kader İlhan Ramo Neriman karakteri
Ramo Neriman karakteri

Ramazan önce Adana’nın hakimi olmak için çıktığı bu mücadelede sevdiklerini kaybetse de İstanbul’a hükmedecek konuma kadar yükselmiştir. Ramo kendisini desteleyenlerle savaşırken, Sibel’in kendisine ihanetini ilk başta kaldıramasa da zamanlar her şey ortaya çıkacak.

Ramazan Ailesini korurken Yengesi olan Neriman da kendisine büyük destek verecek. Ramazan tüm akrabalarını Adana’dan İstanbul’a getirmek zorunda kalkışıştı. İşte o gelenler arasında Ramazan’ın Yengesi Neriman da var.

Ramo Neriman Gerçekte Kimdir? (Gerçek Adı)

14 Ocak 2020 tarihinde başlayan ve dizinin ilk bölümünden itibaren kadro da yer alan Ramazan’ın Yengesi Neriman Kurt karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Leyla Kader İlhan’dır. En son 2018 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Avlu dizisi Meral karakterine hayat vermiştir.

Ramo Neriman kim resmi (Leyla Kader İlhan)

Leyla Kader İlhan Kimdir?

23 Temmuz 1970 yılında Samsunda dünyaya gelen Leyla İlhan 2020 itibari ile 50 yaşındadır. Ankara Üniversitesinde Tiyatro bölümünde eğitim almıştır. Lisans mezunu olan Leyla İlhan, ilk defa kamera karşısına 2014 yılında “Hayat Yolunda” isimli dizide rol alması ile sektöre adım atmıştır.

İlk defa beyaz perde de rol alması ise 2015 yılında gösterime giren  Senden Bana Kalan filminin kadrosunda yer laması ile beyaz perde ile tanışmıştır.

Leyla Kader İlhan’ın Dizileri

  • 2020 – Ramo (Neriman Kurt)
  • 2018 – Avlu (Meral)
  • 2017 – Seven Ne Yapmaz (Aliye)
  • 2017 – Kara Yazı (Esma)
  • 2014 – Hayat Yolunda

Dizilerinde rol alan Neriman Ramo Neriman karakterini halen canlandırmaya devam etmektedir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu