Gelinim Mutfakta

Saat Değişikliği Gelinim Mutfakta Yarışma Programına Yaramadı!

Gelinim Mutfakta ne zaman yayınlanacak? Saat kaçta? Gelinim mutfakta reytingleri nasıl? Yarışma programının reytingleri nası? İzleniyor mu? Tüm bu soruları bu yazımızda cevaplayacağız.

Gelinim Mutfakta Reytingleri Neden Düştü?

Hafta içi her gün ekrana gelen Fatih Ürek’in sunu ile yayınlanan 4 gelin ve 4 kaynanadan oluşan programda her gün gelinler yeni bir yemek yapıyor kaynanalarda bu yemeğe puan veriyor.

Cuma günü ise alınan puanlardan en yüksek alan gelin beş altının sahibi olurken en düşük puanı olan gelin yarışma programına veda ettiği, hafta başında ise yeni bir gelin yarışmaya dahil olduğu gelinim mutfakta yarışma programda devamlı değişen yayın saati reytingleri artırdı mı yoksa daha da mı geriye attı. Tüm bunları reyting sonuçları ile anlatmaya çalışalım.

2 temmuz pazartesi ile 6 temmuz cuma arasında toplam reyting ortalaması (total reyting) 1.99 puan alırken il yüz sıralamasında ise ortalama 9. sırada olmayı başardı.

Her gün yayınlanan bir yarışma programı için oldukça başarılı bir performans aldığını söyleyebilirim. Ancak 2 temmuz ile 6 temmuz arasında yarışma programı 12:15 de başlıyor 14:15 de bitiyordu. Ancak 9 temmuzda gelinim mutfakta yarışma programı 15:45 de eski bölümü yayınlanmaya başlıyor yeni bölümü 16:15 de başlıyor. Anlayacağınız gelinim mutfakta yarışma programını izleyen kitle oldukça değişmiş oldu.

Bu hafta aldıkları reytingleri verelim. 1.47 reyting ortalamada yer alırken  ilk yüz sırsında ortalama 15. sırada kendisine yer buldu. Buradan çıkaracağımız sonuç aslında çok açık. Saat değişikliği yarışma programı Gelinim Mutfakta’nın reytinglerini oldukça düşürmüş.

Bir ara 2.0 reytingleri gören yarışma programı 1.5 seviyelerine geri geldi. Umarım yapılan saat değişikliği eski kitlesini bir şekilde geri kazanması gerekir. Aksi takdirde normal sezonda tutunamayacaklarını düşünüyorum. Tabi her şey şimdiden belli olmaz. Yemek ve yarışma konsepti ile benzer bir yarışma Tv 8 yayınlıyordu.

Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1

Muhtemelen bu değişiklik yaz aylarında sevenlerin desteğini alıp yemekteyiz izleyicilerini kapmaya çalışmak için güzel bir hamle yaptılar. Bu hafta belki reytingleri düşse de ileride çok daha iyi konuma geleceğini düşünüyorum. Tabi izleyip göreceğiz.

Son olarak haftaya yeni bir yarışmacı mı gelmesini istiyorsunuz? Yoksa eskilerden dişli bir gelin mi gelmesini istiyorsunuz? Şahsen ben Başak’ın yeniden yarışma programına dahil olmasını istiyorum. Bakalım pazartesi kim gelecek? Bu hafta yeni bir gelin gelecek belki bir sonraki hafta Başak yarışmaya dahil olabilir.

Gelinim Mutfakta 16 Temmuz Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu