Şahin Tepesi Demir Kim? (Tuna’nın Eşi, Melek’in Eski Aşkı) Şahin Tepesi Dizisi Demir’i Kim Canlandırıyor?

Atv yeniden Cuma günlerinde reytinglerde zirvede olmak için Ay yapım imzalı Şahin tepesini 23 Kasım 2018 tarihinden itibaren her Cuma yayınlayacak. Bizde sizler için, Şahin Tepesi Demir kim olduğunu tüm detayları ile anlatırken Demir Şahin tepesi dizisinde nasıl bir karakter olarak karşımıza çıkacağını anlatacağız. En sonra Demir Akdora karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adını ve daha önceki projeleri neler olduğunu açıklayacağız. 

Aşk ve Mavi final yapmasından sonra gözler kanala çevrilmişken Atv den müthiş bir hamle geldi ve Cuma reytinglerde zirvede yer alan Arka sokaklar dizisini tahtından edebilecek mi? Hep birlikte göreceğiz. Şahin Tepesi oyuncuları kimler olduğuna baktığımızda her biri birbirinden değerli ve usta oyuncularla bezenmiş entrika aşk ve hırsı bir arada bizlere anlatmaya hazırlanan Şahin Tepesi Demir karakterini tanıtmak için ayrı bir başlık açma gereği hissettik.

Şahin Tepesi Demir Kim? Melek İle Bir Araya Gelecek Mi?

Bildiğiniz üzere aşk ve mavi de hem komedi hem entrika hem de hırs vardı. Ancak yerine gelen Şahin tepesinin konusunda komedi dışında gerilim, aşk, duygusallık, para hırsı konularını bol bol işleyecek olan dizide önemli karakterlerden biri olan ve Şahin Tepesi Demir olarak izleyeceğimiz karakterin özelliklerine bakarsak. Yani nasıl bir karakter olarak karşımıza çıkacak?

Demir yıllarca Tuna ile Melek’in babasını şirketinde çalışmış, küçük yaşta anne ve babasının kaybetmesi ile Mithat beyi babası olarak bilmiştir. Mithat beyin iki kızından biri olan Melek’e aşık olmuş ama bunu tam dillendirmeye fırsatı olmadan Mithat bey, Melek’i evlatlıktan ve evden kovmuştur. Demir ise aile arasında ne olduğunu bilmediği için Mithat beye Melek nerede diye soramamıştır. Gel zaman git zaman Mithat bey şirketi bilen birisinin yönetmesi hem de akraba olması konusundaki görüşleri ile şartlar Demir ile Tuna’yı nikah masasına oturtmuş ve aradan yıllar geçmiştir. İkilinin boylarınca iki evladı olmuştur.Şahin Tepesi Demir (Murat Aygen) Resmi 1

Demir açısından da Tuna açısından da Melek’in yeniden gelmesi ile Tuna’nın kurduğu sahte hayatı alt üst olur. Tuna babasının sır ölümünü çözmek isteyince, her şeyimi kaybederim düşüncesi ile yapamayacağı şey yoktur. Şahin Tepesi dizisi Demir karakteri ise yıllarca merak ettiği eski aşkı yeniden karşısına çıkmıştır. Hayatta bir tek kişiye aşık olan Demir, sevmediği ama anneliğine saygı duyduğu Tuna’ya vefa göstermek için aşkını gömer ve derinde Melek’e aşk duyar. Kısaca Demir Şahin tepesi dizisinde arada kalmış bir karakteri canlandıracak. Bu arada Şahin Tepesi Erkan kim olduğunu merak ediyorsanız mavi butona tıklayabilir, ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şahin Tepesi Dizisi Demir‘in Gerçek Adı

Atv, popüler dizileri arasına bir yenisini eklemeye hazırlanırken bizde sizler için oyuncu kadrosunu tanıtmaya devam ediyoruz. Şahin tepesi Demir Akdora olarak izleyeceğimiz oyuncunun gerçek ismi Murat Aygen‘dir. Tam adı ise Murat Ağlatçı olan ve Aygen namını kullanan oyuncu çevresinde Murat Aygen olarak tanınmıştır. Ekim 1971 yılında Diyarbakır ilimizde hayata gözlerini açan oyuncu Akrep burcudur. Oyunculuk üzerine “Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı” alanında lisans eğitimi almıştır.Şahin Tepesi dizisi Demir (Murat Aygen) Resmi 2

İlk kez kamera karşısına 1998 yılında “Örümcek” isimli dizide Kemal karakterine hayat vermesi ile bu sektöre giriş yapmıştır. İl sinema deneyimi ise 2010 yılında “Av Mevsimi” sinema filminde “Şevket” olarak kendisini izlemiştik. Ülke çapında tanınan oyuncu olmasını iki popüler diziye borçlu olduğunu düşünüyorum. Bunlardan ilki 2013 yılında “Medcezir” dizisinde “Faruk” karakterini oynaması, ikincisi de 2017 yılında “İstanbullu Gelin” dizisinde  “Avukat Can” rolü ile oldukça başarılı bir performans göstermişti. Şahin Tepesi Demir rolünden hemen önce de İstanbullu gelin dizisinde oynamıştır. 

Şahin Tepesi Dizisi Demir‘in Medcezir Dizisindeki Performansı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın